Szukaj

Tomasz Komenda znalazł pracę swoich marzeń: „Mega!”. Zdjęcia obiegły media

Tomasz Komenda

Tomasz Komenda

Tomasz Komenda zaczął pracę w Fundacji Braci Collins. Opowiedział, jaką ogromną daje mu satysfakcję. Zobaczcie, czym się ostatnio zajmował.

Tomasz Komenda spędził aż osiemnaście lat w więzieniu za przestępstwo, którego nie popełnił. Został oskarżony o gwałt i zabójstwo nastoletniej Małgosi. Ten czas to jedna wielka trauma – życie nie oszczędziło mu niczego.

Cztery lata temu wznowiono śledztwo w jego sprawie i uniewinniono go. Jego historia obiegła media, a on stał się niezwykle popularny. Na jego życiorysie oparty został scenariusz do filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, podczas jego premiery mężczyzna oświadczył się swojej ukochanej, Annie Walter.

Wydawałoby się, że od momentu, kiedy wyszedł na wolność, zacznie normalnie żyć, ale zaczęły się piętrzyć trudności. Nie miał wykształcenia, ani doświadczenia. Trudno było mu znaleźć pracę, żeby utrzymać rodzinę.

Wtedy na jego drodze stanęli Rafał i Grzegorz Collinsowie. Zaproponowali mu pracę w swojej fundacji, a Tomek ją przyjął. Są pierwsze efekty.

Tomasz Komenda rozpoczął pracę

Na Instagramie Fundacji Braci Collins pojawiły się zdjęcia, kiedy to Tomasz Komenda wraz z Rafałem Collinsem odwiedzili Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Wszystko związane było z obchodami Święta Niepodległości.

Dziś, w Święto Niepodległości 🇵🇱 oprócz świętowania musimy zwrócić Waszą uwagę na pewien smutny fakt. Ludzie dzięki którym mamy dzisiaj co celebrować znajdują się w strasznej sytuacji… – zaczyna się wpis.

Potem przedstawiono dramatyczną sytuację kombatantów.

W samej Warszawie mieszka ponad 600 weteranów Powstania Warszawskiego, którzy potrzebują wsparcia. Zaledwie do 80 z nich docierają codziennie z ciepłym posiłkiem wolontariusze i pracownicy Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Na więcej po prostu nie wystarczają środki.

Opisano także, w jak ciężkim położeniu są przez pandemię, która zamknęła ich w domach.

Wyobraźcie sobie teraz, że nie wszyscy mają wnuki, dzieci czy miłych sąsiadów, którzy pójdą za nich na zakupy albo zrobią rano kanapkę. Część z nich to osoby samotne lub chore, które całe dnie spędzają zamknięte w czterech ścianach. Mimo starań Domu Wsparcia dla Powstańców niestety część z nich to osoby, które bywają G Ł O D N E. Taka jest rzeczywistość – brutalna, ale prawdziwa i naszym zadaniem jest upiększanie tej rzeczywistości. Kiedy ojczyzna wezwała naszych bohaterów do walki, bez wahania ruszyli w bój. Nie możemy pozostawić ich w tej trudnej sytuacji i nie okazać wdzięczności.

Fundacja postanowiła zorganizować zbiórkę, która ma za zadanie pomóc w sfinansowaniu posiłków dostarczanych weteranom.

Pomagaliśmy podczas pierwszego lockdownu, pomagamy i teraz. W szczególności jest to niezbędne dziś, gdy osoby powyżej 70-go roku życia nie mogą się swobodnie przemieszczać. Zbiórka, umożliwi sfinansowanie świeżego posiłku który zostanie dostarczony pod drzwi – codziennie! A w Warszawie nie jest to tanie… niestety…

W roznoszeniu posiłków pomaga Tomasz Komenda. Jak mało kto wie, co znaczy doświadczyć samotności.

We wrześniu poinformowaliśmy Was, że rozpoczęliśmy współpracę z Tomkiem Komendą, dziś Tomek pomaga nam już w miarę możliwości. Tomasz Komenda oraz Rafał Collins odwiedzili Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich Nowolipie 22 by pomóc dostarczać posiłki. Posiłki, które często są też po prostu miłym – choć niezbędnym – dodatkiem do tego czego dziś nam wszystkim brakuje: krótkiego spotkania.

Sam Tomasz Komenda jest bardzo zadowolony ze swojej pracy, z tego, że może pomagać innym. Nie sądził, że przyniesie mu to tak wielką satysfakcję.

To jest niesamowite, że robiąc coś dobrego dla kogoś, ma się z tego tyle frajdy. Nigdy nie sądziłem, że będę miał okazję poznać osoby z Powstania, a co dopiero coś dla nich zrobić. Mega! – mówi Tomasz Komenda.

Jak widać, Tomek powoli wraca do społeczeństwa. Przypomnijmy, że dzięki pomocy dobrych ludzi, może się już pochwalić nowym uśmiechem, a w planach jest pozbycie się więziennych tatuaży.


Tomasz Komenda rozdaje posiłki kombatantomąć

Tomasz Komenda rozdaje posiłki kombatantomąć

Tomasz Komenda rozdaje posiłki kombatantomąć

Tomasz Komenda rozdaje posiłki kombatantomąć

Tomasz Komenda rozdaje posiłki kombatantomąć

Tomasz Komenda rozdaje posiłki kombatantomąć

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×