Taco Hemingway z MILIARDEM odtworzeń na Spotify! Zostawił w tyle wszystkie polskie gwiazdy

Taco Hemingway na Spotify

Taco Hemingway na Spotify

Taco Hemingway pierwszym polskim artystą z miliardem odtworzeń na Spotify. Które piosenki słuchano najczęściej?

Polski rap przeżywa złoty czas, a sporą w tym zasługę ma Taco Hemingway, którego twórczość niesie się w internecie szerokim echem. Chociaż raper wszystkie swoje płyty udostępnia słuchaczom do pobrania za darmo na oficjalnej stronie, to i tak fizyczne wydania sprzedają się jak świeże bułeczki. Ma na swoim koncie siedem platynowych płyt, cztery złote i jedną diamentową.

Taco to absolutny fenomen na polskiej scenie. W piosenkach porusza bieżące tematy społeczne i współpracuje z największymi artystami estrady. Nagrywał już z Quebonafide i Dawidem Podsiadło. Jak nikt inny potrafi wypromować swój materiał bez zbędnego lansu w mediach. Nie pojawia się na salonach, nie odwiedza śniadaniówek i nie udziela wywiadów o życiu prywatnym – tych o zawodowym też jest jak na lekarstwo. Od dawna nie nagrywa teledysków. Mimo to słuchacze oszaleli na jego punkcie.

Taco Hemingway z miliardem odtworzeń na Spotify

Piosenki Taco Hemingwaya generują odsłony, o jakich rodzime gwiazdy mogą jedynie pomarzyć. Tylko w ostatnim miesiącu po jego albumy na Spotify sięgnęło ponad milion użytkowników. To jeszcze nie wszystko. Raper jest pierwszym polskim artystą, któremu udało się przekroczyć granicę miliarda odtworzeń na popularnej platformie z muzyką cyfrową.

Fanpage Obliczenia i analizy w rapie informuje, że łączna liczba streamów utworów z udziałem Taco 6 kwietnia o północy wyniosła 1 074 120 867 (gratulacje!). Które piosenki cieszą się największą popularnością? 86,5% to materiał z płyty Taconafide, a 13,5% to pozostałe duety. Jak dotąd najwięcej razy odsłuchano Tamagochi – 33 424 291 razy.

Na ten moment wyświetlenia Filipa przekraczają prawie 1,5-krotnie wszystkie odtworzenia Quebonafide – informują Obliczenia i analizy w rapie.

Taco Hemingway na Spotify

Taco Hemingway na Spotify

Najczęściej odtwarzanym utworem Taco Hemingwaya w ciągu doby od premiery było Polskie tango, które w sumie wysłuchano 578 301 razy. Jedyną polską propozycją, która cieszyła się większą popularnością była wydana pod koniec marca Patoreakcja Maty – 643 846 odtworzeń.

Wśród znanych fanek twórczości Taco jest m.in. jego przyszła teściowa, Kinga Rusin. Dziennikarka już kilka lat temu została sfotografowana w samochodzie, w którym można było dostrzec album Szprycer z jej córką, Igą Lis, na okładce.

Słuchacie muzyki Taco?


Taco Hemingway na Open'er 2018

Taco Hemingway na Open'er 2018

Taco Hemingway

Taco Hemingway

Taco Hemingway i Quebonafide

Taco Hemingway i Quebonafide

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×