Szukaj

Taco Hemingway w „New York Timesie” krytycznie o sytuacji w Polsce. Padły mocne słowa

Taco Hemingway

Taco Hemingway

Taco Hemingway udzielił wywiadu dla New York Times. Opowiedział o swojej twórczości, a także zabrał głos na temat zaostrzenia prawa aborcyjnego i Strajku Kobiet. Co powiedział?

Taco Hemingway nie ukrywa swojego niezadowolenia z tego, co dzieje się w Polsce. Już w lipcu, tuż przed wyborami prezydenckimi, wydał piosenkę Polskie Tango, w której nie szczędzi krytycznych słów pod adresem rządzących:

Mój kraj wyszedł z klatki, teraz się miota. Moim krajem może rządzić byle miernota. W moim kraju ta oświata to jest ciemnota. Z jednej strony jarmark, z drugiej Europa – rapuje Taco.

Taco Hemingway w New York Times o sytuacji w Polsce

Niedawno Hemingway na Instagramie dodał post, którym wyraził wsparcie dla Strajku Kobiet. Kilka dni później na ten sam temat wypowiedział się w New York Times. Chociaż z reguły raper nie udziela wywiadów, pierwszy raz od pięciu latach postanowił zrobić wyjątek. Powiedział, że to zrobił, bo „rodzice nie wybaczyliby mu, gdyby odmówił”.

Taco opowiedział o temat sytuacji politycznej w swojej ojczyźnie. Zdradził, że gdy wydał piosenkę zapowiadającą nową płytę, stał się obiektem ataków prawicowych dziennikarzy. Dodał, że nie było to przyjemne uczucie, szczególnie że nie był do niego przyzwyczajony:

Dotychczas albo robiłem albumy o imprezowaniu, albo o tym, że mam dość imprezowania i chcę odzyskać swoje stare życie. Pomyślałem: „Chyba powinienem to zmienić”. […] Chciałem przez chwilę po prostu z siebie wyrzucić kilka rzeczy. I chciałem też, by zrobili to moi przyjaciele.

W tej samej rozmowie artysta odniósł się do oświadczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Powiedział, że nie ocenia dobrze zachowania rządzących:

Nie sądzę, żeby zgłaszanie obaw było niepatriotyczne. Pokazywanie błędów i złych decyzji rządzącej partii oraz nadzieja na lepszą przyszłość są patriotyczne. To właśnie zgadzanie się na wszystko i pozwolenie na bycie bitym jest niepatriotyczne.

Taco Hemingway dodał, że gdy wywiad ujrzy światło dzienne, prawdopodobnie znów spotka się z negatywnymi reakcjami osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością.


Taco Hemingway w New York Times

Taco Hemingway w New York Times

Taco Hemingway - nowa płyta

Taco Hemingway - nowa płyta

Taco Hemingway pokazał okładkę nowej płyty

Taco Hemingway pokazał okładkę nowej płyty

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×