Taco Hemingway wykorzystał ostatnie godziny na premierę nowego hitu. O którym kandydacie tak mocno rapuje?

Taco Hemingway

Taco Hemingway

Taco Hemingway dotrzymał obietnicy i wydał pierwszą piosenkę z nowej płyty. Polskie tango, bo o nim mowa, już podbija internet. Co na to internauci?

Taco Hemingway w maju dołączył do #hot16challenge 2W kawałku, który nagrał, by wspomóc służbę zdrowia w walce z koronawirusem, zapowiedział, że wyda kilka płyt w lipcu. Gdy miesiąc się rozpoczął, zniecierpliwieni fani zaczęli wysyłać mu mnóstwo wiadomości, o czym raper poinformował na swoim Instagramie. Dodał zdjęcie, zrobione przez Igę Lis, które podpisał:

kiedy scrolluje sobie dmy i dostaje info, że już lipiec… fot. @iga_lis – napisał wtedy.

Taco Hemingway wydał nową piosenkę. Polskie tango podbija sieć

Taco Hemingway zamierza dotrzymać złożonej obietnicy i latem pojawi się jego album Jarmark. By nieco podgrzać atmosferę oczekiwania, udostępnił w sieci pierwszy z singli — Polskie tango. To kawałek, w którym nie brakuje nawiązań do aktualnej polskiej rzeczywistości. Wykorzystał ostatnie godziny przed ciszą wyborczą, by ocenić sytuację:

Mój kraj wyszedł z klatki, teraz się miota. Moim krajem może rządzić byle miernota. W moim kraju ta oświata to jest ciemnota. Z jednej strony jarmark, z drugiej Europa – rapuje Taco.

Artysta wyrzuca z siebie niezadowolenie z tego, jak wygląda kraj, w którym przyszło mu mieszkać, co przejawia się m.in. w tym wersie:

Tańczę polskie tango, nogi w błocie mam, bo Wisła to grząskie bagno.

Utwór, który został wydany na dwa dni przed wyborami prezydenckimi, zaskoczył internautów. W komentarzach piszą:

  • Też tak macie, że po przesłuchaniu dalej gapicie się w ekran, ale teraz już w ciszy i macie wrażenie jakbyście odpłynęli na chwile gdzieś daleko? Piękne.
  • Świetny tekst, pokazujący prawdę o tym całym szambie ozdabianym ładnymi słowami, w którym żyjemy.
  • Taco tej piosence stał się głosem rozgoryczonych Polaków, którzy chcą być ponad podziałami i chcą wreszcie Polski zróżnicowanej, ale zjednoczonej.

Nową piosenkę Hemingwaya w ciągu pierwszej godziny odsłuchano ponad 260 tysięcy razy. Szykuje się hit.


Taco Hemingway - nowy kawałek

Taco Hemingway - nowy kawałek

Taco Hemingway - nowy kawałek

Taco Hemingway - nowy kawałek

Taco Hemingway - nowy kawałek

Taco Hemingway - nowy kawałek

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×