Szukaj

Afery szczepionkowej ciąg dalszy. Gwiazdy mierzą się z hejtem. Zborowska zablokowała swój profil, a Damięcka odpiera ataki

Gwiazdy - szczepienia poza kolejnością

Gwiazdy - szczepienia poza kolejnością

Po pierwszych szczepieniach na koronawirusa w sieci rozpętała się prawdziwa afera. Gwiazdy, które przyjęły preparat poza kolejnością muszą mierzyć się z hejtem. Zofia Zborowska podjęła poważne kroki, a Matylda Damięcka odpiera ataki.

Pandemia koronawirusa zdominowała miniony rok. Cały czas stanowi śmiertelne zagrożenie i spędza sen z powiek wielu Polakom. Chociaż w porównaniu do zeszłego miesiąca liczba chorych spadła, to i tak nadal odnotowuje się kilka tysięcy nowych przypadków dziennie oraz kilkaset kolejnych zgonów. Od roku cały świat z wielką nadzieją czekał na szczepionkę, która pomoże zatrzymać siejącą spustoszenie chorobę.

Od 27 grudnia wakcyna jest dostępna w Polsce. W pierwszej turze trafiło do naszego kraju 10 tys. dawek preparatu. Wszystko miało być podzielone na kilka etapów, gdzie po kolei będą szczepione kolejne grupy społeczne najbardziej narażone na kontakt ze śmiertelnym COVID-19.

Zdania na temat szczepień są bardzo podzielone. Wielu Polaków cały czas obawia się skutków ubocznych, jakie może nieść przyjęcie leku. W związku z tym rząd zadecydował, że zaangażuje najbardziej znane gwiazdy, aby pomogły promować ideę szczepień przeciwko koronawirusowi. Wokół pomysłu wywiązała się wielka afera.

Pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których internauci piszą, że „elity jak zwykle są uprzywilejowane i nie muszą czekać w kolejce na podanie medykamentu”. Jak podawał Polsat News, poza kolejką zaszczepił się między innymi Wiktor Zborowski, co bardzo odbiło się na całej jego rodzinie.

Gwiazdy walczą z hejtem po szczepieniach

Zborowski na własnej skórze odczuł hejt związany z akcją szczepień. Na antenie Polast News postanowił opowiedzieć, jakie założenie mieli organizatorzy akcji społecznej:

Miała być potrzebna i mądra akcja, a wyszło koszmarnie. (…) Ja nie czułem, że się gdzieś wpycham czy sobie coś załatwiam. (…) WUM wystosował takie zaproszenie do teatru do Kryśki Jandy i teatr to koordynował – mówił aktor.

Wszystko odbiło się na całej rodzinie aktora do tego stopnia, że jego córka Zofia zdecydowała się zmienić swój profil na Instagramie na prywatny. Tak też zrobiła z profilem swojej mamy, Marii Winiarskiej. Wszystko to przez obraźliwe komentarze i wiadomości prywatne, które do nich docierały. W social mediach stara się bronić swojego ojca.

Znam mojego starego od 33 lat. I nie jest to człowiek, który kłamie i robi coś za plecami. Ja mu wierzę i będę go bronić, bo nigdy nie dał mi zwątpić w to, że jest człowiekiem honorowym. Wierzę w jego wersję. Wy nie musicie i macie do tego absolutnie prawo. Tak jak ja mam prawo chronić siebie przed hejtem i zamknąć konto – wytłumaczyła.

Jedną z gwiazd, która również poza kolejnością mogła zaszczepić się przeciwko koronawirusowi była Matylda Damięcka. Nie zgodziła się jednak na to, ponieważ, jak sama mówi, nie czuje się aż takim autorytetem. Sama też przeszła COVID, a w jej ciele nadal obecne są przeciwciała.

Nie czuję się autorytetem w tej dziedzinie i zachęcać do tego będę w mniej dosłowny, kategoryczny sposób. COVID już przeszłam, nie najłagodniej, ale przeszłam, więc mam jeszcze chwilę spokoju, jestem młoda, cierpliwie poczekam na swoją kolej. Znając naturę ludzką przewidziałam, co teraz ma miejsce – napisała w social mediach.

Aktorka zaciekle broni wszystkich gwiazd, które zdecydowały się przyjąć szczepienia i uważa, że cały hejt jest bezpodstawny.

Lista sław, które zdecydowało się zaszczepić przeciwko COVID-19 dostępna jest tutaj.


Zofia Zborowska zablokowało konto na ig

Zofia Zborowska zablokowało konto na ig

Zosia Zborowska pokazała dom

Zosia Zborowska pokazała dom

Zosia Zborowska pokazała dom

Zosia Zborowska pokazała dom

Dodaj komentarz

 • Gośćhahahaha pisze:

  I cel osiagniety , narod ktory szczepic sie nie chcial teraz pobiegnie po szczepionke byleby inni nie dostali no bo jak to ktos ma byc przede mna? Nieazne ze niechialam wczesnie ale teraz wezme byleby jakis aktor albo bron Boze ksiadz nie dostal

 • Gość pisze:

  to jest nie do obronienia

 • GośćZignoworwać całkowicie pisze:

  Nie kupujmy biletów na ich seanse w teatrze, nie oglądajmy reklam z ich udziałem- pokarzmy ,ze potrafimy opowiedzieć na tekie ignoracje i chamstwo dla zwykłego obywatela .
  Zignoworwać całkowicie na wieki . Coś szokujacego – lekarze i starsi w DPS-ach nie dostali – a ci cwaniaczki szok !!! szok!!!

 • Piotr pisze:

  Za komuny dostawali samochody poza kolejnoscia teraz szczepionki . Nic sie niestety nie zmnienilo . Moze wladza powinna im za szczepionki kazac zaplacic albo tej osobie ,ktora im to zaproponowala. A nie za free.

 • Gość pisze:

  Tak ,bo najlepiej walić w kosciół ,księży , chociaż tylko niecały 1 % z nich zawiniło, albo w partię która demokratycznie wygrała wybory, to jest ok. No ale tatuś i spółka tak pouczali i moralizowali że wydawałoby się że sami są święci. Mówiąc językiem Zborowskich w******i ludzi i tyle.

 • Anna pisze:

  Tak naprawdę nie wiemy, czy w/wym nie są już zaszczepieni? Prawdy nie znamy. Nie bronię zaszczepionych, ale każdy ze zwolenników skorzystałby z okazji, nie oszukujmy się. Gdy strach nami rządzi często zachowujemy się niekoniecznie przyzwoicie. Nie bądźmy hipokrytami.

 • Gość pisze:

  Nie mają argumentował. Każdy wie, jak śpiewałyby, gdyby zaszczepili się Holecka, Rosiewicz i Świerzyński. Ciężko się tłumaczyć z podwójnych standardów uprzywilejowanym panienkom…

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×