Wyniki oglądalności sylwestra 2019. TVP zmiażdżyło konkurencję! Ile osób oglądało trzy największe koncerty?

Sylwester 2019 – wyniki oglądalności

Sylwester 2019 – wyniki oglądalności

Wyniki oglądalności koncertów sylwestrowych – która stacja przyciągnęła najwięcej widzów? TVP, TVN czy Polsat? Jacek Kurski opublikował statystyki i zdradził, czyj występ Polacy oglądali najchętniej.

Koncerty sylwestrowe od lat przyciągają miliony widzów przed telewizory. Nie inaczej było i tym razem. W ostatnią noc grudnia niemal 13 mln Polaków włączyło swoje odbiorniki, by podziwiać występy czołowych gwiazd polskiej estrady.

Kto wygrał pojedynek na oglądalność? Zdecydowanym liderem okazała się TVP. Imponującymi wynikami, jeszcze w trakcie trwania show, chwalił się Jacek Kurski. We wpisie na Twitterze nie tylko zdradził, ilu widzów śledzi Sylwestra Marzeń, ale też czyj występ był największą gratką dla publiczności.

[wp_quiz id=”1193″]

Sylwester 2019 – wyniki oglądalności

Sylwestra 2019 w TVP śledziło średnio 6,06 mln Polaków. W szczytowym momencie swoje odbiorniki włączyło 8,01 mln – wówczas na scenie swoje przeboje śpiewał król disco-polo, Zenek Martyniuk. Lider grupy Akcent, jako jedyny artysta, gościł na scenie przez ponad 23 minuty.

Jego benefis rozbił bank oglądalności w Święta Bożego Narodzenia. Jest teraz Sylwester Marzeń, gdzie Zenon wykona 6 lub 7 piosenek. Jest film o Zenku produkowany przez TVP. Krótko mówiąc, jest to wszystko, co powinno być w telewizji – mówił nam Jacek Kurski tuż przed „Sylwestrem marzeń”.

Zenek Martyniuk – Sylwester 2019 TVP

Zenek Martyniuk – Sylwester 2019 TVP

A jak na tle Dwójki wypadła konkurencja? Raczej blado. Koncert w Polsacie (występowali m.in. Michał SzpakIch TrojeSławomirRonnie Ferrari i Cleo) śledziło 2,1 mln widzów, a w TVN-ie (Edyta GórniakBeata KozidrakSylwia Grzeszczak) – 1,3 mln.

Z danych opublikowanych przez Kurskiego wynika, że w szczytowym momencie sylwestra w Polsacie włączyło 2,8 mln osób, a w TVN – 2,08 mln.

Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami. #SylwesterMarzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo! – skomentował prezes TVP.

Oficjalne wyniki oglądalności koncertów sylwestrowych z badania Nielsen Audience Measurement poznamy dopiero w czwartek.


Sylwester TVP 2019 - Ida Nowakowska

Sylwester TVP 2019 - Ida Nowakowska

Sylwester TVP 2019 - Kombi, Sławomir Łosowski

Sylwester TVP 2019 - Kombi, Sławomir Łosowski

Sylwester TVP 2019 - Viki Gabor

Sylwester TVP 2019 - Viki Gabor

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×