Wirtualna Polska

Sara James w wywiadzie dla „People”. Mówi o Polsce i udziale w „AGT”. Kilka słów wtrącił Simon Cowell – to samo mówił tylko o trzech innych gwiazdach

Sara James w wywiadzie dla „People”. Mówi o Polsce i udziale w „AGT”. Kilka słów wtrącił Simon Cowell – to samo mówił tylko o trzech innych gwiazdach

Sara James w People

Sara James udzieliła wywiadu magazynowi People. Amerykańskie pismo o życiu gwiazd porozmawiało z 14-latką o udziale w America's Got Talent i jej życiu w Polsce. Kilka słów wtrącił Simon Cowell – i to jakich!

Wirtualna Polska

Sarę James bez zastanowienia można nazwać największym odkryciem muzycznym tego roku. Nastolatka swoją karierę zaczęła rok temu, debiutując w The Voice Kids, gdzie zachwyciła jurorów swoim talentem i ostatecznie wygrała show, a kilka miesięcy później reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior 2021 w Paryżu. Tam zajęła 2. miejsce, minimalnie przegrywając z reprezentantką Armenii, której matka wzywała do bojkotowania Polki w głosowaniu poprzez oficjalną stronę konkursu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak się później okazało, był to dopiero początek jej zawrotnej kariery. Przełomem było wzięcie udziału Sary w eliminacjach do programu America’s Got Talent – amerykańskiej wersji show Mam Talent. Młoda wokalistka zaprezentowała wówczas utwór Lovely Billie Eilish i wprost rzuciła zasiadających w jury Simona Cowella, Sofię Vergarę, Heidi Klum i Howiego Mandela na kolana. 14-latka otrzymała nie tylko owacje na stojąco, ale również „złoty przycisk”, który automatycznie zapewnił jej występ w półfinale. Wykonanie piosenki Billie Eilish zachwyciło również jej autorkę, która udostępniła je w social mediach, gratulując młodej gwieździe ogromnego sukcesu.

24 sierpnia o 3.00 w nocy czasu polskiego mieliśmy okazję oglądać długo wyczekiwany, półfinałowy występ Sary James w programie America’s Got Talent. Tym razem nastolatka wykonała piosenkę Rocket Man Eltona Johna. Zarówno jurorzy, jak i internauci pozytywnie ocenili występ piosenkarki, zasypując ją komplementami. Nie wiadomo jednak, czy Polka awansowała do finału widowiska. Ogłoszenie wyników odbędzie się w nocy ze środy na czwartek, o godzinie 2:00 czasu polskiego.

Sara James o America’s Got Talent w magazynie People

To jednak nie koniec międzynarodowych sukcesów naszej rodaczki. Sara James udzieliła kolejnego już wywiadu jednemu z najbardziej prestiżowych magazynów w USA – People. Pismo słynie ze współpracy z największymi gwiazdami branży rozrywkowej za oceanem. Wielokrotnie publikowało piękne, ekskluzywne sesje, które były tłem do poruszających rozmów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Podczas rozmowy dla internetowego wydania gazety nastolatka zwróciła na niezwykle istotną obecność jej mamy, która wspierała ją z widowni:

Moja mama zawsze była moim kibicem numer jeden, moim fanem numer jeden – powiedziała Sara. – Zawsze się mną opiekowała, nawet gdy nie byłam najłatwiejszym dzieckiem. Zawsze mnie wspierała i bardzo ją kocham.

W oczekiwaniu na wyniki publicznego głosowania nastolatka wciąż jest zachwycona tym, jak niezwykłe było otrzymanie ogromu wsparcia ze strony internautów od czasu jej pierwszego występu na scenie America’s Got Talent. Sara opowiedziała o swoim rodzinnym mieście:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie mogłam uwierzyć, że mogłam tu być – wyjaśniła. Pochodzę z wioski z trzema tysiącami mieszkańców, pięcioma sklepami i dwiema stacjami benzynowymi, a teraz jestem tutaj! To szaleństwo!

Wirtualna Polska

James powiedziała People, że biorąc na warsztat przebój Rocket Men była zdeterminowana, żeby „zrobić coś innego”, podczas swojego pierwszego występu w odcinku emitowanym na żywo. Chciała zmierzyć się z „prawdziwą legendą”, jaką jest 75-letni Elton John, ale na własnych zasadach:

Nie znałam zbyt dobrze jego muzyki, a potem obejrzałam film „Rocket man”. To było niesamowite i zainspirowało mnie do wykonania tej piosenki – zdradziła, dodając, że po emisji wgłębiła się w twórczość brytyjskiego muzyka.

W artykule magazynu People nie zabrakło również wzmianki o srogim jurorze i twórcy karier największych światowych gwiazd (Kelly Clarkson czy Leona Lewis) – Simonie Cowellu, który nie szczędził młodej artystce komplementów. To wcisnął złoty przycisk po jej występie. Za kulisami nie mógł się nadziwić ogromnemu talentowi młodej artystki.

To był jeden z tych momentów, których nie widuje się zbyt często w żadnym programie – to było niesamowite. Robię to od dawna i są takie okazje, czy to Carrie Underwood, Kelly Clarkson, Leona Lewis, gdzie ktoś po prostu robi wszystko idealnie w dniu, w którym ma to znaczenie. Sara ma w sobie to coś, co powinna mieć gwiazda.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Całą rozmowę z Sarą w oryginalnej, anglojęzycznej wersji przeczytacie na stronie People – link poniżej.

Wirtualna Polska

Sara James w magazynie People

Sara James w magazynie People

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Sara James zapozowała na ściance w

Sara James zapozowała na ściance w "AGT"

Sara James zapozowała na ściance w

Sara James zapozowała na ściance w "AGT"

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×