Szukaj

Rząd rozdał 400 milionów dla gwiazd! Golec uOrkiestra z rekordową kwotą na koncie. Tuż za nimi Beata i gwiazda disco-polo

Beata Kozidrak, zarobki gwiazd

Beata Kozidrak, zarobki gwiazd

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wypłaciło dotacje dla artystów, którzy złożyli o nie wnioski, kiedy pandemia pozbawiła ich zarobków. Po wsparcie zgłosili się najwięksi polskich scen. Koniecznie zobaczcie, kto i ile dostał z Funduszu Wsparcia Kultury.

Artyści wyszli na ulice i zaprotestowali przeciwko pozbawiani ich zarobków. Powrót do minimum 50-procentowej frekwencji i comiesięczne rekompensaty strat dla wszystkich artystów i freelancerów, którzy są samozatrudnieni. To dwa z sześciu postulatów środowisk artystyczno-kreatywnych, których spełnienia domagały się podczas marszu w Warszawie 2 listopada. Na Placu Zamkowym o poprawę swojego bytu walczyła m.in. córka Czesława Niemena, Natalia, która ujawniła, że przed miała na koncie tylko 500 zł.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego właśnie rozdało artystom  400 milionów złotych. Po pieniądze z Funduszu Wsparcia Kultury zgłosiło się ich ponad 2 tysiące, w tym muzycy, menadżerowie i instytucje kultury. Nie zabrakło największych gwiazdy polskiej sceny. Kto, ile dostał?

Jakie kwoty artystom wypłaciło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego?

Artyści, którzy w odpowiednim czasie złożyli wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego właśnie otrzymali od państwa dofinansowanie. Kwoty są astronomiczne i sięgają milionów złotych. Dostali je najwięksi artyści polskich scen, którzy wydawałoby się, że raczej nie powinni narzekać na finanse.

Zgodnie z rozporządzeniem, wsparcie finansowe jest przeznaczone na działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki lub tańca, w tym polegającą na świadczeniu usług wspomagających tę działalność przez organizację zaplecza technicznego, na finansowanie lub refinansowanie wydatków ponoszonych w okresie od dnia 12 marca do dnia 31 grudnia 2020 r. – napisano na stronie ministerstwa.

Kto i ile otrzymał? Beata Kozidrak dostała 750 tys. zł, a jej mąż Andrzej Pietras, reprezentujący Bajm – 613,5 tys. Z kolei 520 tys. zł otrzyma Radosław Liszewski z zespołu Weekend. Papa D i Paweł Stasiak zgarnęli 400 tys. zł. Rekordowa kwota wpłynie jednak na konto Golec uOrkiestra – 1 894 670 zł!

Nie będzie narzekał także Kamil Bednarek, który dostanie 500 tys. zł, a zespół Bayer Full otrzyma łącznie prawie 600 tys. zł. Kto jeszcze otrzymał ogromne wsparcie:

 • Kretmedia Jarosława Kreta – 24 473 złote.
 • Reni Jusis – 27 239 złtych.
 • Małgorzata Foremniak – 77 270 złotych.
 • Pectus – 99 000 złotych.
 • Natasza Urbańska – 111 000 złotych.
 • Sławomir Świeżyński z Bayer Full – 150 000 złotych.
 • Grzegorz Hyży – 449 000 złotych.
 • Top Managment Joanna Ziędalska-Komosińska, czyli management Agnieszki Chylińskiej – 664 500 złotych.
 • Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury – 1 800 000 zlotych.
 • Studio Buffo Janusza Józefowicz – 2 000 000 złotych.

Łącznie ministerstwo wydało na wsparcie 400 milionów złotych.


Sylwester TVP 2019 - Gromee, Golec uOrkiestra

Sylwester TVP 2019 - Gromee, Golec uOrkiestra

Gosia Andrzejewicz jako Beata Kozidrak

Gosia Andrzejewicz jako Beata Kozidrak

Radek Liszewski, Weekend - Wakacyjna Trasa Dwójki, Nowy Targ

Radek Liszewski, Weekend - Wakacyjna Trasa Dwójki, Nowy Targ

Dodaj komentarz

 • prywaciarz pisze:

  nie ma jak nic nie robić i ssać ze wspólnego żłoba. Wspaniałe czasy dla nierobów. Pozdrawiam wszystkich 500 plusowców, etatowców, urzędasów na „kwarantannach” i pozostałych „artystów”.

  • Gość pisze:

   Jezeli to prawda ze tyle dostali to skandal.Ciekawe jaka bedzie waloryzacja rent i emerytur 50zl miesiecznie ktos tu Zwariowal

 • Naiwny Gość pisze:

  Czy nie można wspierać kultury nieco wyższych lotów niż disco polo ??? To żenujące !!!
  No cóż równamy w dół zamiast w górę :((( Promuje się tandetę i prostactwo. A swoją drogą ciekawe czy zespół Bayer Full z tej kwoty wypłaci tantiemy ludziom, którym kiedyś zawłaszczyli utwory podpisując jako swoje, bądź nie ujawniając autorów (oszczędniej ?). Takie morale …

  • Gość pisze:

   Radek Liszewski, lider zespołu Weekend, kupił dwa apartamenty w Zakopanem, podały niedawno lokalne media

 • Gość pisze:

  PiS robi jeden błąd nie wspomaga sprawiedliwie …

 • oburzona pisze:

  Przy okazji obnażyli sie ile tak naprawdę zarabiali.Golcowie wiecznie muzykują w Lato muzyka,ten od disco polo też sami się chwalili że biją na głowę gwiazdy,nękali nas całe lato disco polo do rzy..nia,Kozidrak wille,domy,ona i jej były mąż?A gdzie Urbańska ostatnio tak strasznie śpiewała że aż tyle straciła?Ludzie apeluję nie chodzimy na ich występy,a może by manifę pod Ministerstwem Kultury zrobić?Mogą LGBT mogą i inni w słusznej sprawie.

 • Tba pisze:

  Jeśli nie mają pieniędzy , to mogą się wziąć za inną pracę na produkcji itp , a nie za darmo ciągnąć

 • Łukasz pisze:

  To nie normalne ja mam ciężko od miesiąca do miesiąca przetrwać na zasiłku.Zwolnieny z pracy zostałem przez Covid i zero litości.TEŻ POTRZEBUJE POMOCY jak kto może to bardzo proszę, tylko bogaty biednego nigdy nie zrozumie.

 • Gość pisze:

  No i co z tego? Narzekacie a i tak większość z was zagłosuję znowu albo na PiS albo na PO