Szukaj

Tragiczna informacja dla fanów „Świata według Kiepskich”. Nie żyje ulubiony przez widzów Paździoch

Ryszard Kotys nie żyje

Ryszard Kotys nie żyje

Fanów serialu Świat według Kiepskich spotkał kolejny cios. Zmarł Ryszard Kotys, aktor, który przez wiele lat wcielał się w rolę Mariana Paździocha. Widzowie go uwielbiali. Miał 88 lat.

Ryszard Kotys od lat był związany z aktorstwem. W 1953 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie. Debiutował na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Swoją drogę zawodową związał nie tylko ze sceną, ale także z występami przed kamerą. Zagrał w ponad 40 serialach i 150 filmach fabularnych. Popularność przyniosła mu rola Mariana Paździocha, sąsiada Ferdynanda Kiepskiego w serialu Świat według Kiepskich.

Ryszard Kotys nie żyje. Na co zmarł?

W czwartkowe południe media obiegły smutne wieści. Ryszard Kotys, znany jako Marian Paździoch z serialu Świat według Kiepskich nie żyje. Jak donosi Polsat News, aktor zmarł dziś w nocy po walce z ciężką chorobą. Miał 88 lat.

Serialowego Paździocha pożegnała stacja Polsat. Na Instagramie pojawiło się jego czarno-białe zdjęcie, w opisie podziękowano mu za wieloletnią współpracę:

Paździochu nasz kochany. Dziękujemy za wszystkie cudowne lata w Świecie według Kiepskich. Żegnamy Cię i mówimy: Do zobaczenia na małym ekranie w lepszym świecie, w Świecie wg Kiepskich.

Doniesienia o śmierci Kotysa skomentowała też produkcja serialu Świat według Kiepskich. Wydano krótki komunikat:

Dziś w nocy po ciężkiej chorobie zmarł Ryszard Kotys, aktor filmowy i teatralny, reżyser i scenarzysta, aktor Wajdy, Kutza, Hasa, Holland i Machulskiego, twórca setek wspaniałych kreacji i historii a dla nas najlepszy (wbrew pozorom) przyjaciel Ferdka – Marian Janusz Paździoch. Żegnaj! Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach! A ten rok miał być lepszy, karwasz twarz Barabasz!

Dziś w nocy po ciężkiej chorobie zmarł Ryszard Kotys, aktor filmowy i teatralny, reżyser i scenarzysta, aktor Wajdy,…

Posted by Świat według Kiepskich on Thursday, January 28, 2021

Na co chorował Ryszard Kotys?

Kotys w 2018 roku musiał zawiesić swój udział w serialu o Kiepskich z powodu ciężkiego zapalenia płuc. Na szczęście wtedy udało mu się wygrać z podstępną chorobą. Wrócił na plan i do swoich serialowych przyjaciół. Później zaczął się uskarżać na problemy z pamięcią i orientacją w terenie:

To prawda, gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony – mówił jakiś czas temu serialowy Paździoch.

Ze względu na zaawansowany wiek i pogarszający się stan zdrowia aktor wycofał się z występów w teatrze i filmach. Z serialu Świat według Kiepskich jednak nie zrezygnował.

Dariusz Gnatowski nie żyje

Kotys nie jest jedyną gwiazdą serialu Świat według Kiepskich, która odeszła w ostatnim czasie. W październiku zmarł Dariusz Gnatowski, który przez wiele lat wcielał się w postać Boczka. Aktor w ciężkim stanie trafił do szpitala. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować. Po czasie ujawniono, że mężczyzna zmarł przez koronawirusa.


Ryszard Kotys nie żyje

Ryszard Kotys nie żyje

Ryszard Kotys nie żyje

Ryszard Kotys nie żyje

Ryszard Kotys nie żyje

Ryszard Kotys nie żyje

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Koronawirus to fałsz. Bajka dla proletariatu.

 • Gość pisze:

  To wielki zaszczyt by dozyc takiego wieku w dzisiejszych czasach.

 • Gość pisze:

  Odrobina szacunku dla zmarłego. Naprawdę wasze wpisy są mocno nie na miejscu

 • Gość pisze:

  To juz wiek.

 • Gość pisze:

  Jaka pandemia?To juz wiekowy czlowiek.

 • Bxxxe pisze:

  Tak po dłuższym czasie okazało się że pan Gnatowski zmarł na koronowirusa.Dlaczego mnie to nie dziwi jak dziś nic tylko w kartę zgonu wali się koronapierdolca żeby kasę wziąść. Co zrobić kiedy wokół na zbudowany jest cyrk.Nie zdziwię się jak w przypadku Ryśka po czasie też stwierdzą koronopierdolca

  • Koronawirus pisze:

   Bo co? Plandemia rządzi i obudźcie się? Takim półgłówkom jak ty życzę, żeby was zgarnął ten wirus albo następny. Wiesz jeśli Gates czy inni iluminaci wyreżyserowali tą pandemię, to jeśli zabierze ona z tego świata chociaż część takich kretynów jak ty, to było warto.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×