Szukaj

Znamy przyczyny śmierci Dariusza Gnatowskiego. Na co zmarł Boczek z „Kiepskich”?

Dariusz Gnatowski nie żyje

Dariusz Gnatowski nie żyje

Dariusz Gnatowski nie żyje. Jaka przyczyna doprowadziła do jego śmierci? Czy mógł mieć na nią wpływ koronawirus? Dziennikarze RMF FM podają szczegóły.  

Dariusz Gnatowski od lat był związany z aktorstwem. Chociaż występował w teatrze, popularność i sympatię widzów zdobył dzięki roli Arnolda Boczka w serialu Świat według Kiepskich. Zgromadził wokół siebie mnóstwo fanów, którzy z zainteresowaniem śledzili niemal każdy odcinek z jego udziałem.

Dariusz Gnatowski miał koronawirusa

Niestety we wtorkowe popołudnie do mediów dotarły smutne wiadomości. Gnatowski nie żyje, co w rozmowie z RMF FM potwierdził dyrektor jednego z krakowskich szpitali, Marcin Mikos:

Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować — komentował Mikos.

Dziennikarze dotarli do przyczyn śmierci mężczyzny podając, że aktor „miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową”. Nie było jednak jasne, czy Dariusz mógł mieć koronawirusa. Stacji RMF FM udało się to ustalić. Jeden z reporterów dotarł do informacji, że wyniki testu aktora na COVID-19 dostały służby sanitarno-epidemiologiczne. Okazało się, że Gnatowski był zakażony.

Na co chorował Dariusz Gnatowski?

Mężczyzna miał zaledwie 59 lat. Od kilku lat zmagał się z cukrzycą typu 2, która rozwijała się przez wiele lat i nie dawała żadnych objawów. Właśnie dlatego aktor długo walczył z nadwagą. W pewnym momencie postanowił zawalczyć o nową sylwetkę. Przeszedł na dietę, zrezygnował z jedzenia węglowodanów. Wspierały go w tym córka Julia i żona Anna, które mocno trzymały kciuki:

Dzięki nim, tak naprawdę, wyszedłem na prostą. (…) Myślę, że dzięki cierpliwości mojej żony jesteśmy małżeństwem już 24 lata. Przez ponad dwie dekady zdążyliśmy się już do siebie przyzwyczaić i dotrzeć. Mój znajomy kiedyś mówił: Najgorsze jest pierwsze 15 lat. Niby to żart, ale coś w tym jest.

Dariusz nigdy nie ukrywał, że był dumy z córki. Chwalił się jej osiągnięciami w wywiadach, zabierał na branżowe imprezy. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.


Dariusz Gnatowski - 2011 rok

Dariusz Gnatowski - 2011 rok

Dariusz Gnatowski, Andrzej Grabowski, Świat według Kiepskich w 2017 roku

Dariusz Gnatowski, Andrzej Grabowski, Świat według Kiepskich w 2017 roku

Dariusz Gnatowski, Boczek z Kiepskich sporo schudł, jesienna ramówka Polsat 2019

Dariusz Gnatowski, Boczek z Kiepskich sporo schudł, jesienna ramówka Polsat 2019

Dodaj komentarz

  • Heretyk pisze:

    Co roku tysiące ludzi umiera z powodu zapalenia płuc spowodowane koronawirusami. Najwięcej w 2009(20% koronawirusy vs 7% wirusy grypy) i w 2017, kiedy to 60% ludzi było zainfekowanych oc43 i 229e

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×