Szukaj

Gwiazdy żegnają Romualda Lipko. Ich przejmujące komentarze wzruszają do łez

Gwiazdy żegnają Romualda Lipko

Gwiazdy żegnają Romualda Lipko

Natalia Kukulska, Golec uOrkiestra, Monika Olejnik... Gwiazdy żegnają Romualda Lipko. Wzruszające wpisy obiegły media społecznościowe.

Romuald Lipko walczył z chorobą nowotworową. Chociaż próbował ją pokonać, szukając ratunku w zagranicznych klinkach, rak okazał się silniejszy. Założyciel Budki Suflera zmarł w czwartek, 6 lutego. O jego śmierci poinformowano na Facebooku zespołu, gdzie pojawiło się oficjalne oświadczenie:

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów – napisano w oficjalnym komunikacie.

Romuald Lipko nie żyje. Gwiazdy żegnają wybitnego artystę

Kiedy wiadomość o śmierci mężczyzny dotarła do prasy, w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo wpisów, w którym przyjaciele, fani, gwiazdy, żegnają Romualda Lipko. Doceniali twórczość, dzielili się wspomnieniami. Wśród nich była m.in. Natalia Kukulska, która przyznała, że osobiście doznała od Romka wiele ciepła i serdeczności. Miała się z nim wkrótce spotkać, co jednak się nie udało:

Osobiście doznałam od Romka wiele ciepła i serdeczności. Miałam nadzieję się wkrótce spotkać… również w związku rocznicami mojej mamy, dla której komponował… Miał klasę, talent, niezwykłą skromność… takich osób jest deficyt, zwłaszcza w naszej branży. Zawsze w moim sercu…. całej rodzinie składam serdeczne kondolencje. Żegnaj Romku

View this post on Instagram

????Nic nie może wiecznie trwać. Strasznie smutna wiadomość – zmarł wspaniały kompozytor, niezwykle dobry i ciepły człowiek – Romuald Lipko. W latach 70 i 80 był jednym z najbardziej nowatorskich twórców. Odważnie eksplorował brzmienia, miał wielką zdolność pisania hitów a jego charakterystyczny styl był oryginalny i rozpoznawalny. Osobiście doznałam od Romka wiele ciepła i serdeczności. Miałam nadzieję się wkrótce spotkać… również w związku rocznicami mojej mamy, dla której komponował… min. wymieniony przeze mnie powyżej utwór. Miał klasę, talent, niezwykłą skromność… takich osób jest deficyt, zwłaszcza w naszej branży. Zawsze w moim sercu…. całej rodzine składam serdeczne kondolencje. Żegnaj Romku ???????? Dziękuję.

A post shared by Natalia Kukulska (@natalia.kukulska) on

Artystę pożegnali też muzycy z zespołu Golec uOrkiestra. Na Instgramie udostępnili post, w którym pisali, Lipko był jednym z wybitniejszych twórców. Życzyli mu, by pięknie grał po drugiej stronie:

Żegnaj Przyjacielu!!!Graj pięknie po drugiej stronie…………. Golec uOrkiestra

Romualda Lipko pożegnali także:

  • Monika Olejnik
  • Beata Kozidrak
  • Gromee
  • Tomasz Organek
  • Paweł Kukiz

Fragmenty ich wpisów w galerii.

Zobacz także: Gwiazdor Budki Suflera ma raka. Zespół wydał oficjalne oświadczenie: „Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki”


Golecuorkiestr

Golec uOrkiestra - gwiazdy żegnają Romualda Lipko

Beata Kozidrak - gwiazdy żegnają Romualda Lipko

Beata Kozidrak - gwiazdy żegnają Romualda Lipko

Natalia Kukulska - gwiazdy żegnają Romualda Lipko

Natalia Kukulska - gwiazdy żegnają Romualda Lipko

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×