Szukaj

Roksana Węgiel zerwała kontrakt z wytwórnią płytową. Miarka się przebrała. Co dalej z jej karierą?

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel zerwała kontrakt z wytwórnią płytową. Jej rodzice mieli nie być zadowoleni ze współpracy. Co wiadomo na ten temat? Co dalej z karierą zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018?

Roksana Węgiel szybko stała się wielką gwiazdą. Swoją karierę rozpoczęła od udziału w The Voice Kids. Podczas Przesłuchań w ciemno odwróciła wszystkie fotele, a trenerzy byli zachwyceni jej wielkim talentem i od razu okrzyknęli ją kandydatką do ścisłego finału. Młoda artystka wykonała wtedy utwór Beyonce Hello, a Edyta Górniak dzielnie walczyła o to, by utalentowana dziewczynka z Jasła trafiła do jej drużyny. Tak też się stało i razem udało im się stanąć na najwyższym miejscu podium.

Roxie przez program TVP przeszła jak burza. Po wielkim zwycięstwie przyszła pora na kolejne sukcesy. Kilka miesięcy po finale The Voice Kids Węgiel została wybrana na reprezentantkę Polski na Eurowizji Junior. W 2018 roku zawojowała sceną w Mińsku, gdzie wykonała swój wielki przebój Anyone I want to be, który w pierwszej chwili miał trafić do Rity Ory. Piosenka nie miała sobie równych i w wielkim stylu wygrała międzynarodowe dziecięce show. Od tego momentu kariera Roksany ruszyła z kopyta.

Roksana Węgiel zerwała kontrakt z wytwórnią. Dlaczego?

Roksana osiągnęła status wielkiej gwiazdy i szybko zaczęła grać koncerty, a jej piosenki cały czas można było usłyszeć w rozgłośniach radiowych. 13-latka robiła oszałamiającą karierę, a jej występy uświetniały wszystkie największe wydarzenia muzyczne w kraju. Tuż po wygranej Eurowizji Junior podpisała kontrakt z wytwórnią Universal, który wydał jej debiutancką płytę. Krążek pokrył się platyną.

Roksana Węgiel ma na swoim koncie platynową płytę

Roksana Węgiel ma na swoim koncie platynową płytę

Portal Pudelek dowiedział się, że rodzice Roksany zdecydowali się zerwać obowiązującą ich umowę. Dlaczego? Nastolatka miała pracować dużo ponad swoje siły.

Kontrakty przygotowywane przez duże wytwórnie nigdy nie były bardzo korzystne dla artystów. Nie jest łatwo taką umowę podważyć, a o zerwaniu nie ma mowy. Jednak opiekuni artystki znaleźli sposób. Miało być to możliwe dzięki wielu nadgodzinom, które młoda artystka spędziła na planach sesji i teledysków. Mocno przekraczały one dopuszczalne normy. Najprawdopodobniej rodzice Roxie powiedzieli dość – zdradza infromator.

Źródło portalu podaje także prawdopodobne przyczyny tego, dlaczego piosenki Roxie nie pojawiają się już w radiu.

Od około 3 miesięcy, może nieco dłużej, utwory Roxie nie pojawiały się w rozgłośniach radiowych. Do tej pory jej numery obecne były na playlistach czołowych stacji i rotowały w ciągu całego dnia. Jedną z przyczyn może być rozstanie młodej artystki z dotychczasową wytwórnią płytową – czytamy.

Redakcja Pudelka postanowiła te wszystkie doniesienia sprawdzić u najbardziej zainteresowanych sprawą, czyli u managera młodej artystki. Nie udzielił on jednak wyjaśniającego komentarza.

Nie udzielę odpowiedzi, gdyż wiąże nas umowa i jej warunki są poufne – komentuje doniesienia manager Roksany.

Jak na razie wytwórnia również nie zajęła żadnego stanowiska w tej sprawie. Podobno od teraz to rodzina ma kierować dalszą karierą Roxie. Nie pozostaje nic innego, jak czekać aż wokalistka sama potwierdzi lub zdementuje te informacje.

Roksana Węgiel o tym, dlaczego zrobiła sobie przerwę od show-biznesu:


Roksana Węgiel z rodzicami

Roksana Węgiel z rodzicami

Roksana Węgiel z rodzicami

Roksana Węgiel z rodzicami

Roksana Węgiel – Bestsellery Empiku 2020

Roksana Węgiel – Bestsellery Empiku 2020

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×