Szukaj

Wow! Największe światowe gwiazdy biły się o piosenkę Roksany Węgiel! Nie uwierzycie które!

Eurowizja Junior 2019 w Polsce?

Eurowizja Junior 2019 w Polsce?

Kto miał śpiewać piosenkę Roksany Węgiel?

Roksana Węgiel podczas Eurowizji Junior 2018 była bezkonkurencyjna. Młoda wokalistka swoją piosenką Anyone I Want To Be podbiła serca milionów widzów w Europie, w internetowym głosowaniu zgarnęła podobno aż 1,2 miliona głosów. Dzięki temu Polska po raz pierwszy sięgnęła po zwycięstwo w dziecięcym konkursie. Okazuje się, że zanim utwór trafił do Roksany, przeszedł przez kilka innych światowych gwiazd.

Za stworzenie zwycięskiej piosenki odpowiadał m.in. duński producent Mich Hedin Hansen o pseudonimie Cutfather, który pracuje z tuzami światowej sceny muzycznej, tworzył już dla Demi Lovato, Olly’ego Mursa, Kylie Minogue. Piosenka znana z Eurowizji Junior 2018 powstała na kilka lat przed przed ogromnym zwycięstwem Roksany w Mińsku:

Piosenka prawdopodobnie była w szufladzie przez cztery do pięciu lat, czekając na właściwego artystę. W rzeczywistości było kilku dużych międzynarodowych artystów, którzy byli nią zainteresowani. Wiem, że Iggy Azalea nad nią pracowała. Także Rita Ora bardzo chciała nagrać ten utwór – wyznał Duńczyk w jednym z wywiadów.

Początkowo utwór nie został więc skomponowany z myślą o Eurowizji dla dzieci. Ze względu na brak zainteresowania piosenka została odłożona na bok. Do tego stopnia, że sam twórca zapomniał o jej istnieniu. Jak więc trafiła w ręce Roksany Węgiel?

Kilka miesięcy przed rozpoczęciem konkursu Cutfather otrzymał e-mail od angielskiej firmy muzycznej informujący, że będą pracować z jednym z innych autorów piosenek. Nie wiedział o Roksanie, ani o tym, że oryginalny produkt doczeka się polskiego tekstu:

Zgodziliśmy się, że powinni użyć piosenki. Kiedy zobaczyłem wczoraj oświadczenie ze słowami „Junior Eurovision”, nagle wszystko stało się jasne. Jestem pewny, że może to być początek nowego rozdziału Eurowizji dla producenta supergwiazd.

Podoba Wam się zwycięska piosenka?

Wyciekły dokładne wyniki głosowania na Eurowizji Junior 2018! Przewaga Polki była miażdżąca! „Coś nieprawdopodobnego” [WIDEO]

Roksana Węgiel już w Polsce! Na lotnisku witali ją rodzice i tłumy fanów! Byliśmy tam z kamerą [WIDEO]

Edyta Górniak oszalała z radości! Właśnie skomentowała wygraną Roksany Węgiel!


Mich Hedin Hansen – autor hitu Anyone I Want To Be Roksany Węgiel

Mich Hedin Hansen – autor hitu Anyone I Want To Be Roksany Węgiel

Rita Ora – American Music Awards 2018, kreacja: Giambattista Valli

Rita Ora – American Music Awards 2018, kreacja: Giambattista Valli

Iggy Azalea, Billboard Music Awards 2015 (fot. ONS)

Iggy Azalea, Billboard Music Awards 2015 (fot. ONS)

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×