Szukaj

Robert Makłowicz ujawnia kulisy pracy w TVP! „Przez 20 lat trzymałem się z dala od polityki”

Robert Makłowicz zwolnienie z TVP

Robert Makłowicz zwolnienie z TVP

Robert Makłowicz odpowiada TVP

Zaognia się konflikt Roberta Makłowicza z TVP. Wszystko zaczęło się od spotu wizerunkowego z udziałem kucharza, w którym jego wypowiedź miała zostać zmanipulowana. Podróżnik padł ofiarą krytyki ze strony dziennikarzy, nie zabrakło też gorzkich ocen od widzów. Makłowicz szybko odniósł się do całej afery zarzucając stacji niekorzystny montaż. Ostatecznie, po 20 latach, stracił pracę w Telewizji Publicznej.

Reżyserka spotu twierdzi, że Robert doskonale znał kontekst w jakim wykorzystana została jego wypowiedź. Jakby tego było mało, zarzucono mu nietakt wobec kolegów z planu i niesmaczne żarty z wypadku premier Beaty Szydło.

Zobacz: TVP odpowiedziało Robertowi Makłowiczowi: „Każda z osób została poinformowana o tym, że materiał zostanie wykorzystany w spocie wizerunkowym”

Makłowicz nie ustępuje TVP. Na Facebooku opublikował nowe oświadczenie, w którym rozlicza się z zarzutami byłego pracodawcy:

Szanowni Państwo, pojawiają się kolejne głosy drugiej strony, jak niestety muszę nazwać mych interlokutorów z TVP. Zabrała go również Pani Ewa Świecińska, reżyserka odpowiedzialna za powstanie i kształt feralnego spotu. Zarzuca mi po wielekroć mijanie się z prawdą. Nie zamierzam jednak detalicznie roztrząsać jej wersji wydarzeń, gdyż tak się ona ma do rzeczywistości, jak śledź po japońsku do Tokio i Osaki.

Nie dam się wciągnąć w tandetną brazylijską telenowelę, pełną pomówień i niemożliwych do sprawdzenia oskarżeń. Teraz mam się tłumaczyć z żartów na temat wypadku Pani Premier, za chwilę usłyszę, że podważałem gdzieś wynik bitwy pod Grunwaldem lub w pikelhaubie na głowie bezcześciłem narodowe symbole. To makiawelska taktyka wciągnięcia mnie w dyskusję znaną z politycznego piekiełka, po której nikt już nie będzie wiedział. kto ukradł rower, a komu go ukradziono. Ufam jednak, że w tym wypadku nie zdoła ona odnieść sukcesu.

Istota sporu jest bowiem prosta, jak amerykańska autostrada i klarowna, niczym alpejskie powietrze wiosną: nie dostałem scenariusza przed kręceniem spotu, zatem go też nie podpisałem, co jest normalną praktyką telewizyjną, gdy się komuś scenariusz wręcza, użyto w spocie jedynie części mej wypowiedzi, zmieniając w ten sposób jej pierwotny kontekst. Przez 20 lat trzymałem się z dala od polityki i teraz też nie dam się w nią wciągnąć. Niezależnie od tego, kto rządziłby telewizją publiczną, na podobną manipulacje zawsze zareagowałbym tak samo

Czy spot z udziałem Roberta zniknie z telewizji? Na razie nic na to nie wskazuje.

Zobacz: Robert Makłowicz zwolniony z TVP! A wszystko przez poglądy polityczne? „Po prawie dwudziestu latach me programy niebawem znikną z anteny telewizji publicznej”

Robert Makłowicz data urodzenia, wiek

Robert Makłowicz stracił pracę w TVP. Oświadczenie kucharza

Robert Makłowicz o zwolnieniu z TVP na Facebooku

Robert Makłowicz o zwolnieniu z TVP na Facebooku


Robert Makłowicz - WOŚP 2017

Robert Makłowicz - WOŚP 2017

Robert Makłowicz - Targi Książki

Robert Makłowicz - Targi Książki

Robert Makłowicz

Robert Makłowicz

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×