Przełom w sprawie Britney Spears! Decyzja sądu utarła nosa ojcu gwiazdy. Tak teraz będzie wyglądało życie księżniczki popu

Britney Spears, James Spears

Britney Spears, James Spears

Wczoraj odbyła się kolejne rozprawa dotycząca kurateli Britney Spears. Gwiazda walczy o to, by nie być pod opieką ojca, która miał zachowywać się jak tyran. Sąd przychylił się do jednego z wniosków piosenkarki. To prawdziwy przełom w sprawie. 

Britney Spears od kilkunastu lat jest pod kuratelą swojego ojca. Wokalistka przechodziła w życiu bardzo trudny czas. Po nieudanym małżeństwie z tancerzem Kevinem Federlinem, z którym doczekała się dwójki dzieci, przeszła załamanie nerwowe. Wpadła w wir imprez, używek i podjęła kilka szokujących decyzji. Zadecydowano, że powinna zostać objęta kuratelą. Na jakiś czas zrezygnowała z koncertów i kariery dochodząc do zdrowia. Po pewnym czasie udało jej się stanąć na nogi, lecz nadal nie decyduje o sobie sama.

Od czasu, gdy w 2008 roku została ubezwłasnowolniona, jej majątkiem i życiem prywatnym zarządza jej ojciec, Jamie Spears. Kuratorka Britney Spears, którą w ostatnim czasie została Jodi Montgomery twierdzi, że majątek Britney został znacznie uszczuplony przez rodzinę. Złożyła pismo do sądu, w którym przedstawiła sytuację podopiecznej i tego jak jej ojciec wydawał powierzony mu majątek.

Jamie wykorzystał ponad 2 miliony dolarów z pieniędzy swojej córki, aby się bronić, próbując pozostać kuratorem jej majątku.(…) Żadne wydatki nie mogą się zdarzyć bez przejścia przez pana Spears – można przeczytać w dokumentach złożonych przez Montgomery.

Britney Spears sama będzie mogła zdecydować o wyborze prawnika

Britney jakiś czas temu pojawiła się w sądzie w Los Angeles, gdzie walczy o zniesienie kurateli. Złożyła bardzo obszerne i emocjonalne zeznania, w których wyjaśniła, jak wyglądały ostatnie lata jej życia. Wyznała, że była zmuszana do pracy nawet w czasie, gdy miała gorączkę i była faszerowana lekami. Gwiazda była ograniczana do tego stopnia, że nie mogła we własnym imieniu podejmować decyzji medycznych, kupić biletów lotniczych, czy planować wakacji. Nie wolno jej było prowadzić samochodu.

Wczoraj w sądzie w Los Angeles odbyła się kolejna rozprawa, podczas której wokalistka w dalszym ciągu walczyła o to, by nie być pod opieką ojca.

Chcę się pozbyć mojego ojca i oskarżyć go o nadużycia. Chcę dochodzenia w sprawie mojego ojca. Jestem tu, by wnieść oskarżenie… Jestem wściekła. Chcę sama wybrać swojego adwokata, chcę pozbyć się ojca i złożyć wniosek o zniesienie kurateli – miała powiedzieć Britney na sali rozpraw.

Do tego, aby znieść kuratelę ojca, przychylił się także zespół medyczny, który twierdzi, że będzie to najlepsze dla Britney. Tymczasowym opiekunem wokalistki do października pozostanie Montgomery, a sędzia przychylił się do wniosku Spears, która zabiegała o to by samemu wybrać obrońcę. Adwokat przydzielony z urzędu złożył oficjalną rezygnację ze swojej funkcji, a od teraz interesów artystki będzie bronił Mathew Rosengart, który jest znanym hollywoodzkim prawnikiem. Gwiazda sama wybrała go na to stanowisko. Britney na sali rozpraw podziękowała też swoim fanom, który dali jej siłę.

To dzięki nim jestem dziś tutaj i to dzięki nim mam pieprzoną odwagę, żeby zeznawać przeciwko mojej rodzinie, która uciszała mnie i moich fanów przez lata – miała powiedzieć artystka.

Kolejna sprawa o zniesienie kurateli odbędzie się 29 września.


Britney Spears, Jamie Spears

Britney Spears, Jamie Spears

Britney Spears i David Lucado

Britney Spears i David Lucado

Rodzice Britney Spears – matka Lynne i ojciec Jamie

Rodzice Britney Spears – matka Lynne i ojciec Jamie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×