Szukaj

Trwają przygotowania do pogrzebu księcia Filipa. Pałac pokazał samochód, którym wyruszy w ostatnią drogę

Książę Filip

Książę Filip

Książę Filip nie żyje. W Wielkiej Brytanii od kilku już dni trwają przygotowania do uroczystości pogrzebowych. Wiadomo już, jak wygląda samochód, którym wyruszy w ostatnią drogę.

Wiadomość o śmierci księcia Filipa 9 kwietnia obiegła media na całym świecie. Mąż królowej Elżbiety II zmarł na zamku Windsor, a do ostatnich chwil była przy nim obecna jego żona. Małżonkowie spędzili razem 82 lata życia, a przez 74 byli małżeństwem. Po śmierci księcia Edynburga cała Wielka Brytania oraz fani rodziny królewskiej w pozostałych zakątkach świata pogrążyli się w żałobie. Pochówek został zaplanowany na 17 kwietnia i ze względu na pandemię, oraz na ostatnią wolę męża monarchini będzie on bardzo skromny. Liczbę żałobników, którzy pojawią się w kaplicy, ograniczono jedynie do 30 osób z najbliższej rodziny.

Ceremonia będzie miała charakter prywatny, czego życzył sobie książę Filip. Pałac Buckingham codziennie informuje o nowych ustaleniach dotyczących pochówku męża monarchini. Wiadomo  już, w jakich strojach pojawią się żałobnicy. Książę Edynburga przed śmiercią miał pozostawić bardzo dokładne wytyczne co do tego, jak ma wyglądać ten dzień. Jeden z magazynów donosił, że życzy on sobie pochówku, jak najbardziej ekologicznego, dlatego chce, aby jego trumna była wykonana z wełny.

Przygotowania do pogrzebu księcia Filipa

Monarchia od kilku dni przygotowuje się do pogrzebu księcia Filipa, który na zawsze zapisze się nie tylko w historii Wielkiej Brytanii, ale także w historii świata. Był najdłużej żyjącym męskim członkiem rodziny królewskiej i mężem najdłużej panującego monarchy. Chociaż pogrzeb będzie miał charakter prywatny, to zostanie on pochowany ze wszystkimi honorami, a należące do niego insygnia i liczne odznaczenia już są przygotowywane na zamku Windsor.

Na zdjęciach zamieszczonych w naszej galerii możecie zobaczyć: Fragment Orderu Zasługi, Królewski Łańcuch Wiktoriański, poduszki z medalami i odznaczeniami nadanymi księciu Edynburga przez Wielką Brytanię i inne kraje na całym świecie, wraz z jego batutą feldmarszałka i skrzydłami Królewskich Sił Powietrznych oraz insygniami z Danii i Grecji. Zostaną one umieszczone na ołtarzu w Kaplicy św. Jerzego w Windsorze, przed jego pogrzebem w sobotę.

Wiadomo również jakim samochodem w swoją ostatnią podróż wyruszy książę. Będzie to zielony Jaguar Land Rover, którego sam miał pomagać zaprojektować. Jego zdjęcia również znajdziecie a naszej galerii.

Pogrzeb Księcia Filipa rozpocznie się w sobotę 17 kwietnia o godzinie 15.00 czasu brytyjskiego. Ceremonię poprzedzi minuta ciszy.


Pogrzeb Księcia Filipa - przygotowania.

Pogrzeb Księcia Filipa - przygotowania.

Pogrzeb Księcia Filipa - przygotowania.

Pogrzeb Księcia Filipa - przygotowania.

Pogrzeb Księcia Filipa - przygotowania.

Pogrzeb Księcia Filipa - przygotowania.

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×