Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Znana jest data i wszystkie szczegóły. Zaśpiewa mu cała plejada gwiazd

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Znana jest już dokładana data pochówku piosenkarza. Menadżerka podała szczegóły ceremonii. Wystąpią na nim największe gwiazdy estrady. 

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada. Informację o jego śmierci jako pierwsza podała Polska Agencja Prasowa. Uwielbiany przez Polaków muzyk miał 89 lat. Krótki komunikat wydała też jego menadżerka Violetta Lewandowska.

Dzisiaj wieczorem w warszawskim szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie zmarł Jerzy Połomski. Był i niezwykłym artystą i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury – poinformowała menadżerka artysty Violetta Lewandowska.

Wiadomo, że już za życia wokalista i wykonawca takich hitów jak: Cała sala śpiewa z namiBo z dziewczynamiCo mówi wiatr Woziwoda już za życia wybrał swoje miejsce pochówku. Urna z jego prochami spocznie na Starych Powązkach w Warszawie w grobie, w którym kilka miesięcy temu została pochowana jego siostra.

Na razie grób Jadwigi Pająk na Powązkach jest pokryty prowizoryczną płytą. Ukochana siostra artysty zmarła latem 2022 roku. Sędziwy piosenkarz był na jej pogrzebie i bardzo przeżył odejście siostry – czytamy na łamach „Faktu”.

Pogrzeb Jerzego Połomskiego: kto zaśpiewa? Jak będzie wyglądał nagrobek?

Jerzy Połomski ostatnie miesiące swojego życia spędził w Domu Artysty Weterana w Skolimowie, gdzie miał także opiekę lekarzy. O zorganizowanie pochówku zadba jego menadżerka, której zapisał w zamian za dożywotnią opiekę cały swój majątek.

Prawo dożywocia na rzecz Jerzego Połomskiego, syna Edwarda i Marii, polegające na dożywotnim utrzymaniu Jerzego Połomskiego, a mianowicie przyjęciu go jako domownika, dostarczanie mu wyżywienia, ubrania, mieszkania, światła i opału, zapewnieniu mu odpowiedniej pomocy i pielęgnowaniu w chorobie oraz sprawieniu mu własnym kosztem pogrzeb odpowiadający zwyczajom miejscowym – cytuje fragment aktu „Fakt”.

Tabloidy przekazały właśnie dokładną datę pogrzebu. Odbędzie się on 23 listopada. Msza żałobna zostanie odprawiona w kościele św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie o godzinie 11.30. Urna z prochami spocznie na Starych Powązkach o godzinie 13.30. Jak informuje menadżerka, współorganizatorem jest Związek Artystów Scen Polskich.

Współorganizatorem pogrzebu będzie ZASP. Najprawdopodobniej udział w uroczystości wezmą też muzycy. Jeszcze za wcześnie na dokładne informacje – podaje menadżerka Połomskiego w rozmowie z SE.

Tabloid zdradza, że organizatorom pochówku zależy na tym, aby podczas ceremonii zaśpiewały: Maryla Rodowicz, Alicja Majewska, Ireną Santor i Haliną Frąckowiak. Wiadomo również, że powstają już pierwsze projekty nagrobka.

Chciałabym, żeby na nagrobku pojawił się wizerunek Jerzego z mikrofonem w ręce. Jest tam niewiele miejsca, więc raczej będzie to pionowa konstrukcja. Chciałabym, żeby pojawiły się na nim elementy z marmuru czy piaskowca, które szybko się patynują, ale to szlachetne materiały. Trwa projektowanie, chodzi o to, żeby ten nagrobek był też ładny – powiedziała Faktowi Violetta Lewandowska.

Wygląda na to, że menadżerka Jerzego Połomskiego zadbała o każdy szczegół związany z pochówkiem.


Jerzy Połomski nie żyje

Jerzy Połomski nie żyje

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski o Michale Szpaku

Jerzy Połomski o Michale Szpaku

Komentarze

  • Gość pisze:

    Jak inni towarzysze i towarzystki zasługują na nianie opiekunki menadzerów z najwyźszej półki zona mąź na stare lata kakała nie opierd..li auto za piwo kasa za dług a dom za kakało i to tyle

  • Gość pisze:

    Jak inni towarzysze i towarzystki zasługują na nianie opiekunki menadzerów z najwyźszej półki zona mąź na stare lata kakała nie opierd..li dom za kakało prawko za piwo a kasa za dług i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×