Szukaj

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego. Pojawiła się garstka żałobników. Smutny widok

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego

Dariusz Gnatowski nie żyje. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 30 października. Jak wyglądała ceremonia podczas pandemii? Zdjęcia.

Dariusz Gnatowski zmarł 20 października w Krakowie. Pozostawił nieutuloną w żalu rodzinę i nie mniej zasmuconych licznych fanów swojego talentu. W minionym tygodniu przekazano te smutne wieści. Poinformowano, że aktor niespodziewanie trafił do szpitala. Mimo wysiłku lekarzy nie udało się go uratować. Potwierdził to dyrektor placówki, Marcin Mikos:

Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować.

Dziennikarze RMF FM podali przyczyny śmierci Gnatowskiego. Poinformowali, że „miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową”. Kilka dni później wykryto u niego koronawirusa.

30 października odbyły się pogrzeb Dariusz Gnatowskiego.

Pogrzeb Dariusz Gnatowskiego

Polska wprowadziła obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa, więc pogrzeb Dariusza Gnatowskiego był skromną uroczystością. Przyjaciele, wśród których jest m.in. Joanna Kurowska, bardzo nad tym ubolewają. W rozmowie z Super Expressem powiedziała:

Z powodu obostrzeń nie będę mogła uczestniczyć w pogrzebie. Jest mi przykro, że nie będę mogła pożegnać swojego przyjaciela.

Mimo to pojawiła się garstka żałobników. To smutny widok. Zwłaszcza że kochanego przez wielu aktora pragnęłoby pożegnać wielu: rodzina, przyjaciele, koledzy, fani.

Msza Święta odbyła się w Bazylice Świętego Michała Archanioła — Sanktuarium Męczeństwa Świętego Stanisława w Krakowie na Skałce, przy ul. Skałecznej 15. Dariusz Gnatowski zostanie pochowany na początku listopada. W Krakowie pożegna go już tylko najbliższa rodzina.

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego

Zdjęcia z nabożeństwa w naszej galerii.

Kim był Dariusz Gnatowski?

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej. Wychował się w Zabrzu, tam chodził do szkoły podstawowej i liceum. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Już jako student drugiego roku debiutował na deskach teatru. Był związany ze sceną, ale największą popularność przyniosły mu rolę w filmach i serialach. Wielu zapamięta go jako Arnolda Boczka z hitowej produkcji Świat według Kiepskich. W 2016 r. został odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis — Zasłużony Kulturze.


Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×