Szukaj

Nikt nie przyszedł na urodziny Piotra Żyły. Z rozbrajającą szczerością tłumaczy, dlaczego zbojkotowano jego imprezę

Piotr Żyła

Piotr Żyła

Piotr Żyła nie wystąpił w niedzielnym konkursie skoków w Zakopanem. Sportowiec wcześniej wrócił do domu, by świętować swoje 34. urodziny. Niestety nikt się nie pojawił na jego imprezie. Co się stało?

Piotr Żyła ostatnio pojawiał się w mediach nie tylko w kontekście swoich sportowych osiągnięć, ale także życia prywatnego. Jego rozwód z Justyną odbił się bardzo szerokim echem. Żona skoczka nie szczędziła opinii publicznej szczegółów rozstania. Chociaż od tego wydarzenia minęło już sporo czasu, to byli małżonkowie w dalszym ciągu nie darzą się szczególną sympatią i już nie raz dogryzali sobie w social mediach.

Piotr Żyła jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich skoczków. Sportowiec od wielu lat jest w formie, co pokazuje podczas kolejnych sezonów, gdy wielokrotnie staje na podium w konkursach indywidualnych i drużynowych. Na swoim koncie ma imponującą ilość sukcesów.

W tym sezonie opuścił już aż trzy konkursy Pucharu Świata. Podczas skoków w Niżnym Tagile nie wystąpił, ponieważ sztab trenerski zadecydował, że wystawi zawodników rezerwowych. W ostatnim konkursie, który odbył się w niedzielę w Zakopanem, nie mógł uczestniczyć ze względu na dyskwalifikację.

Dlaczego nikt nie przyszedł na 34. urodziny Piotra Żyły?

Już podczas piątkowych kwalifikacji skoczek wiedział, że w niedzielę na skoczni nie będzie mógł walczyć o kolejny medal. Został usunięty z konkursu ze względu na nieprzepisowy kombinezon.

Ten materiał się naciąga. Jak się poje więcej, to się ma więcej, jak się poje mniej, to się ma mniej. Przy niedzieli sobie pojem, legnę na kanapie, wypcham brzuszek i będzie magicznie, he he he. Niedziela wolna, schabowy, bażant i będę kibicował he he he. Nie no wolałbym skakać. Ale cóż siędnę se na kanapie i będę oglądał – mówił tuż po konkursie drużynowym.

Piotr mógł nieco wcześniej wrócić do domu i już w sobotę świętować swoje 34. urodziny. Cały czas dopisywał mu też dobry humor. Z rozbrajającą szczerością wytłumaczył, dlaczego świętował sam:

Urodziny? Fajnie było. Zaprosiłem ludzi, ale nie przyszli. 34. urodziny się raz w całym życiu obchodzi. Nikt nie chciał przyjść. Nikt mnie nie lubi – żartował w rozmowie z „Super Expressem”, myśląc o pustych trybunach w Zakopanem.

Justyna Żyła pewnie ucieszy się z samotnych urodzin swojego byłego męża, który, mimo że nie wystąpił w niedzielnym konkursie, nadal jest na 5. miejscu w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata.


Piotr Żyła - sobotni post

Piotr Żyła - sobotni post

Piotr Żyła spotyka się z Marceliną Ziętek

Piotr Żyła spotyka się z Marceliną Ziętek

Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki

30-10-2013 Warszawa Konferencja 100 dni do IO Sochi 2014 P.Kibitlewski/ONS

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×