Szukaj

Piotr Żyła u Kuby Wojewódzkiego zdradził, jak imprezują skoczkowie. Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw

Piotr Żyła

Piotr Żyła

Piotr Żyła był gościem Kuby Wojewódzkiego. Wyznał między innymi, jak skoczkowie świętują swoje zwycięstwa. Co powiedział Mistrz Świata?

Piotr Żyła kilka tygodni temu został mistrzem świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Podopieczny trenera Michala Doležala triumfował dzięki lotom na odległość 105 m oraz 102,5 m. Był już brąz na dużej skoczni w Lahti cztery lata temu, a teraz jest złoto. Polak osiągnął życiowy sukces – do tej pory wygrał przecież tylko dwa konkursy Pucharu Świata w Oslo w 2012 i w Bad Mittendorf w 2020 roku.

Piotr Żyła chętnie wypowiada się w sprawach sportowych, często sobie dowcipkuje na temat skoków narciarskich, ale swoją pracę traktuje bardzo poważnie i jest obecnie jednym z najlepszych sportowców w kraju. Co zdradził u Kuby Wojewódzkiego?

Piotr Żyła u Kuby Wojewódzkiego. Co zdradził?

Piotr Żyła pojawił się w programie Kuby Wojewódzkiego już drugi raz. Ostatnio był gościem dziennikarza w 2013 roku, a skoczek przez ten czas osiągnął naprawdę wiele. Sam gospodarz show przyznał, że jest jego wielkim fanem.

Wojewódzki zapytał, czy Piotr wie, dlaczego odniósł taki sukces w ostatnim sezonie. Skoczek zdradził, że bardzo ciężko pracował. Nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim nad psychiką. A pomagał mu w tym osiołek.

Osiołek jest twoim lustrzanym odbiciem. Jak na niego patrzysz, to on dostosowuje się mentalnie do ciebie. Później patrzysz na niego i jak się zestresujesz to on cię w ogóle nie słucha. A chodzi o to, żeby słuchał.

Wojewódzki nie ukrywał, że nie zrozumiał tego ćwiczenia, natomiast nawiązał do jednego, dosyć niecodziennego zdarzenia. Przypomniał sytuację, kiedy podczas skoku Żyła zachował się dosyć dziwnie.

Raz mnie biegunka złapała w powietrzu. Jak ja dobrze skaczę, to ja tego nie pamiętam. Przed samym skokiem mnie złapało. Papryki się najadłem i w sumie było tak, że przed samym skokiem zaczęło mnie wiercić w brzuchu. Jechałem i mnie brzuch bolał – wspominał – ostatecznie skoczyłem, a potem szybko kibelek – śmiał się skoczek.

W programie okazało się także, że Piotrek Żyła relaksuje się i motywuje przed zawodami przy muzyce, a sam gra na gitarze. Dał nawet popis swoich umiejętności.

Wojewódzki nie byłby sobą, gdyby nie chciał wyciągnąć ze skoczka sekretów kadry. Najpierw zapytał, czy ktoś mu powiedział, że jest bardzo dowcipny.

Mówił ci ktoś, że jesteś uroczo i inteligentnie dowcipny? Kamil, Dawid? Nie? Ja jestem pierwszy.

Oni są lepsi. Generalnie my trenujemy coś innego – odparł Piotr.

Kuba drążył temat i zapytał, czy to prawda, że po imprezie lepiej się skacze i poprosił Piotra, żeby uchylił rąbka tajemnicy, jak świętuje kadra:

My generalnie po zawodach, nie przed – powiedział Żyła.

Ale powiedz, jakieś szczegóły, jak to wygląda? My jesteśmy ciekawi, bo wy tajemniczy jesteście bardzo, niedostepni wręcz – nalegał dziennikarz.

No i to tyle – skwitował skoczek, śmiejąc się z rozczarowanego Kuby.

Rozmowę Piotrek podsumował słowami, że jest spełnionym i szczęśliwym człowiekiem.

Jesteście fanami Żyły? Spodziewalibyście się, że jest taki dyskretny?


Piotr Żyła u Kuby Wojewódzkiego

Piotr Żyła u Kuby Wojewódzkiego

Piotr Żyła u Kuby Wojewódzkiego

Piotr Żyła u Kuby Wojewódzkiego

Piotr Żyła u Kuby Wojewódzkiego

Piotr Żyła u Kuby Wojewódzkiego

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×