Szukaj

Pogrzeb Piotra Świąca. Dziennikarza pożegnały tłumy. W kościele doszło do wzruszających scen

Piotr Świąc pogrzeb

Piotr Świąc pogrzeb

Piotr Świąc nie żyje. Dzisiaj odbył się pogrzeb zmarłego kilka dni temu tragicznie dziennikarza. Mężczyznę pożegnała rodzina, politycy, przyjaciele i tłumy fanów. 

Piotr Świąc zginął w tragicznym wypadku 5 marca 2021 roku. Dziennikarz doskonale znany widzom z Wiadomości, czy Panoramy wracając z pracy do domu, uległ wypadkowi. Na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów, a obaj kierowcy zginęli na miejscu. Drugim samochodem kierował 23-latek, wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęła się policja. Żaden z nich nie miał szans na przeżycie, wszystko wydarzyło się tuż po godzinie 22.20, a nastepnego ranka media obiegła tragiczna wiadomość. Jako pierwsi informację o śmierci Piotra podali jego redakcyjni koledzy z TVP3. Na Facebooku zamieścili krótkie pożegnanie.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

Kilka godzin przed śmiercią poprowadził on ostatnie wieczorne wydanie Panoramy. Zginął, mając zaledwie 54 lata. Dziennikarz dzień wcześniej odebrał swój nowy samochód –  volkswagena golfa. W dniu śmierci po raz pierwszy przyjechał nim do pracy.

Pogrzeb Piotra Świąca

Tydzień po tragicznym zdarzeniu odbył się pogrzeb uwielbianego przez widzów dziennikarza. Dzisiaj o godzinie 11:30 rozpoczęła się msza żałobna w Archikatedrze Oliwskiej w Gdańsku. Wszystkiemu towarzyszyła bardzo uroczysta oprawa, a urna z prochami Piotra była otoczona kwiatami. W świątyni zgromadziło się mnóstwo żałobników, którzy przybyli towarzyszyć mu w ostatniej drodze. W pierwszej ławce zasiadali jego rodzice Barbara i Zbigniew, oraz siostra Małgorzata.

Dziennikarz został też pośmiertnie odznaczony za swoje zasługi. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich złożył na ręce matki dziennikarza order, który był podziękowaniem za jego zasługi dla dziennikarstwa i publicystyki. Urna z prochami Piotra została złożona na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko w Gdańsku.

Zdjęcia z ceremonii pogrzebowej możecie zobaczyć w naszej galerii.


Pogrzeb dziennikarza Piotra Świąca

Pogrzeb dziennikarza Piotra Świąca

Pogrzeb dziennikarza Piotra Świąca

Pogrzeb dziennikarza Piotra Świąca

Pogrzeb dziennikarza Piotra Świąca

Pogrzeb dziennikarza Piotra Świąca

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  dokładnie, młodzież szaleje na dyskotekach, pełno ludzi na targach, w marketach rzadko kto zachowuje odległość w kolejkach, kwitnie podziemie restauracyjne a tylko kościół be….żal

 • Gość 81 pisze:

  Wszystko oczywiście w reżimie sanitarnym? Oczywiście 😉 Czemu nie ma zdjęć pokazujących ile ludzi było w kościele nie Wogole na ceremonii i jak przestrzegali zasad. A byle człowieka się czepiają za byłe gówno a tu proszę. Ku…ważne cyrk na kółkach. Dość!!!!!

  • Gość pisze:

   Za co się Ciebie czepiają? Strasznie kościół w oczy kole, w bieronkach, lidlach i innych sklepach ludzi pełno. Tylko kościół ci przeszkadza

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×