Ranking najpopularniejszych prezenterów wiadomości. Porażka Holeckiej, wysokie miejsce Olejnik. A jak wypadł Kraśko?

Ranking

Ranking

W połowie grudnia opublikowano ranking na najbardziej cenionego i lubianego prezentera programów politycznych. Zwycięzca pozostawił konkurencję daleko w tyle. Którego z dziennikarzy najbardziej lubią Polacy?

Telewizja to medium, w którym zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje nie tylko stacji telewizyjnych, ale wszystkie one prześcigają się w tym, aby ramówka była coraz atrakcyjniejsza i przyciągała przed odbiorniki większą liczbę widzów. Na antenie znajdziemy propozycje z różnej tematyki i dla różnych grup wiekowych. Jednak to nie tylko różnorodne programy przyciągają fanów przed ekrany. Równie ważny jest dobór prowadzących.

Nie da się ukryć, że odpowiednia obsada jest sporym kluczem do sukcesu anten telewizyjnych. Widzowie sympatyzują bowiem z gwiazdami poszczególnych stacji, a Ci mają oprócz tego nie tylko wykazywać się profesjonalizmem, ale być jak najbardziej wiarygodnymi w tym, co robią. Tyczy się to zwłaszcza tych dziennikarzy, którzy zajmują się polityką. Podczas poruszania kluczowych spraw na antenie poprzeczka stawiana jest wysoko. Który z prezenterów cieszy się największym zaufaniem?

Ranking prezenterów. Kto cieszy się największym zaufaniem?

W każdej stacji pojawiają się dobrze znani widzom dziennikarze, którzy na swoją pozycję pracowali latami. Ogromne emocje wzbudzają zwłaszcza programy polityczne, w których od prowadzących wymaga się szczególnych umiejętności poprowadzenia rozmowy. Ich gośćmi są często politycy na najwyższych szczeblach, a atmosfera w studiu bywa czasami bardzo gorąca.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl przeprowadzono ranking na najpopularniejszego prezentera programów politycznych. Ankietowanym na panelu Ariadna w dniach 3-6 grudnia zadawano pytanie: „Którego z prowadzących telewizyjne programy polityczne cenisz i lubisz najbardziej?”. Wszystko odbyło się na zlecenie WP, a wyniki, które przedstawiamy poniżej, opublikowano 12 grudnia:

  • Piotr Kraśko 30%
  • Monika Olejnik 15%
  • Anita Werner 13%
  • Bogdan Rymanowski 10%
  • Michał Rachoń 7%
  • Danuta Holecka 3%
  • Michał Adamczyk 1%

Trzeba przyznać, że Piotr Kraśko, który w 2020 roku dołączył do obsady Faktów, pozostawił konkurencję daleko w tyle. Przypomnijmy, że od 1991 do 2016 roku pracował on dla Telewizji Publicznej. Był korespondentem w Brukseli, Rzymie, a także Waszyngtonie. Przez cztery ostatnie lata pracy był szefem redakcji Wiadomości TVP1.

Później przeniósł się do TVN, gdzie na samym początku w duecie z Kingą Rusin prowadził Dzień Dobry TVN. W 2021 roku dziennikarz zdobył także Telekamerę w kategorii Prezenter informacji, a w zestawieniu 50 najbardziej wpływowych osób w Polsce uplasował się na 45. miejscu. Nie sposób też nie zauważyć, że w rankingu prowadzą dziennikarze TVN, którzy zdeklasowali konkurencyjne stacje. Wyniki głosowania opublikowana zaledwie na dzień przed tym, gdy tabloidy poinformowały, że dziennikarz przez 6 lat prowadził auto bez wymaganych uprawnień.

A którego z dziennikarzy zajmujących się polityką Wy cenicie najbardziej?


Piotr Kraśko

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko, Monika Olejnik

Piotr Kraśko, Monika Olejnik

Monika Olejnik i Piotr Kraśko – Sopot Top of the Top 2021

Monika Olejnik i Piotr Kraśko – Sopot Top of the Top 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×