Ranking najpopularniejszych prezenterów wiadomości. Porażka Holeckiej, wysokie miejsce Olejnik. A jak wypadł Kraśko?

Ranking

Ranking

W połowie grudnia opublikowano ranking na najbardziej cenionego i lubianego prezentera programów politycznych. Zwycięzca pozostawił konkurencję daleko w tyle. Którego z dziennikarzy najbardziej lubią Polacy?

Telewizja to medium, w którym zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje nie tylko stacji telewizyjnych, ale wszystkie one prześcigają się w tym, aby ramówka była coraz atrakcyjniejsza i przyciągała przed odbiorniki większą liczbę widzów. Na antenie znajdziemy propozycje z różnej tematyki i dla różnych grup wiekowych. Jednak to nie tylko różnorodne programy przyciągają fanów przed ekrany. Równie ważny jest dobór prowadzących.

Nie da się ukryć, że odpowiednia obsada jest sporym kluczem do sukcesu anten telewizyjnych. Widzowie sympatyzują bowiem z gwiazdami poszczególnych stacji, a Ci mają oprócz tego nie tylko wykazywać się profesjonalizmem, ale być jak najbardziej wiarygodnymi w tym, co robią. Tyczy się to zwłaszcza tych dziennikarzy, którzy zajmują się polityką. Podczas poruszania kluczowych spraw na antenie poprzeczka stawiana jest wysoko. Który z prezenterów cieszy się największym zaufaniem?

Ranking prezenterów. Kto cieszy się największym zaufaniem?

W każdej stacji pojawiają się dobrze znani widzom dziennikarze, którzy na swoją pozycję pracowali latami. Ogromne emocje wzbudzają zwłaszcza programy polityczne, w których od prowadzących wymaga się szczególnych umiejętności poprowadzenia rozmowy. Ich gośćmi są często politycy na najwyższych szczeblach, a atmosfera w studiu bywa czasami bardzo gorąca.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl przeprowadzono ranking na najpopularniejszego prezentera programów politycznych. Ankietowanym na panelu Ariadna w dniach 3-6 grudnia zadawano pytanie: „Którego z prowadzących telewizyjne programy polityczne cenisz i lubisz najbardziej?”. Wszystko odbyło się na zlecenie WP, a wyniki, które przedstawiamy poniżej, opublikowano 12 grudnia:

 • Piotr Kraśko 30%
 • Monika Olejnik 15%
 • Anita Werner 13%
 • Bogdan Rymanowski 10%
 • Michał Rachoń 7%
 • Danuta Holecka 3%
 • Michał Adamczyk 1%

Trzeba przyznać, że Piotr Kraśko, który w 2020 roku dołączył do obsady Faktów, pozostawił konkurencję daleko w tyle. Przypomnijmy, że od 1991 do 2016 roku pracował on dla Telewizji Publicznej. Był korespondentem w Brukseli, Rzymie, a także Waszyngtonie. Przez cztery ostatnie lata pracy był szefem redakcji Wiadomości TVP1.

Później przeniósł się do TVN, gdzie na samym początku w duecie z Kingą Rusin prowadził Dzień Dobry TVN. W 2021 roku dziennikarz zdobył także Telekamerę w kategorii Prezenter informacji, a w zestawieniu 50 najbardziej wpływowych osób w Polsce uplasował się na 45. miejscu. Nie sposób też nie zauważyć, że w rankingu prowadzą dziennikarze TVN, którzy zdeklasowali konkurencyjne stacje. Wyniki głosowania opublikowana zaledwie na dzień przed tym, gdy tabloidy poinformowały, że dziennikarz przez 6 lat prowadził auto bez wymaganych uprawnień.

A którego z dziennikarzy zajmujących się polityką Wy cenicie najbardziej?


Piotr Kraśko

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko, Monika Olejnik

Piotr Kraśko, Monika Olejnik

Monika Olejnik i Piotr Kraśko – Sopot Top of the Top 2021

Monika Olejnik i Piotr Kraśko – Sopot Top of the Top 2021

Komentarze

 • Gość pisze:

  1 sze miejsce Jacoń Kraśko wynocha I jeszcze coś w co gra ten jastrząb albo nie puszcza komentarzy albo pisze że już był hulajcie się

 • Gość pisze:

  Kraśkę usunąć za recydywę 1 sze miejsce Jacoń

 • Gość pisze:

  A co to są resortowe dzieci ? czy ktoś wie? odnosze wrażenie że ci co piszą resortowe dzieci sami nie wiedzą co to znaczy.Och ludzie opamiętajcie się.Na drugie miejsce moim zdaniem zasługuje p.Rymanowski ,a dopiero trzecie p.Olejnik

 • 890 pisze:

  Aja wolę Dorotkę dawryluk ,Monikę Sawkę

 • Gość pisze:

  Dlaczego blokujecie wypowiedzi? Więcej nie wejdę na ten plotkarski portal. Żegnam

 • Gość pisze:

  Kraśko , Olejnik resortowe dzieci! Brak słów. To chyba był ranking dla TVN gdzie głos oddawali sami zainteresowani.

 • Gość pisze:

  Skoro resortowe dzieci przydupasy poprzedniego układu ludzie wolą stokrotki to świat zwariował!!szok z Urbanem towarzyszka Jaruzelskiego przyjaciele??? Skąd oni biorą te wyniki badań???? żenada

 • Gość pisze:

  Bez komentarza. Skoro ludzie popierają łamanie przepisów to nic dziwnego, że mam taką klasę medialną jak i polityczną. Totalne dno. Dobrze, że dawno telewizor poleciał na śmietnik.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×