Pierwsza gwiazda reprezentacji Polski oficjalnie żegna Paulo Sousę. To nie są miłe słowa

Paulo Sousa

Paulo Sousa

Piłkarz reprezentacji Polski pożegnał Paulo Sousę. Użył przy tym bardzo dosadnego języka. Czy przedstawił opinię panującą w całej drużynie?

Portugalczyk Paulo Sousa podał przed kilkoma dniami, że już nie chce pełnić funkcji trenera reprezentacji narodowej Polski w piłce nożnej. Powód? Rzekomo miał otrzymać lepszą ofertę od brazylijskiego klubu Flamengo. Sousa stał się przez to obiektem ogólnonarodowej krytyki. Przeciwnicy zaczęli go określać mianem „siwego bajeranta” i zarzucać mu sprzedajność.

Cezary Kulesza, szef Polskiego Związku Piłki Nożnej, ogłosił, że Sousa zaoferował mu rozwiązanie kontraktu za porozumieniu stron. Reakcja prezesa była jednoznaczna:

Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z PZPN z powodu oferty z innego klubu. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera.

Jeszcze ostrzej zachowanie Portugalczyka ocenił Mateusz Borek. Dziennikarz sportowy wypowiedział się na jego temat w jednym z programów w serwisie YouTube:

Chłopie, ty się zastanów. Ty okłamałeś 40 milionów Polaków, ludzi, którzy przychodzili na stadion i wydawali ostatnie pieniądze, żeby kupić bilet na mecz reprezentacji Polski. Ty nas oszukałeś. Chłopie, niech cię Czarek Kulesza ciśnie w sądach, w FIFIE, UEFIE, niech wydębi od ciebie jak najwięcej kasy. Gdybyś miał trochę charakteru, to połowę tych pieniędzy byś oddał, żeby w Polsce wybudować boiska. Oddaj, jak masz trochę jaj. Ale nie oddasz, bo wy, Portugalczycy, jesteście kupcami.

Podobne nastroje panują najpewniej w reprezentacji narodowej. Ich próbkę dał nam piłkarz Mateusz Klich. Na Twitterze ostro rozprawił się z selekcjonerem.

Mateusz Klich pożegnał Paulo Sousę. Co powiedział?

Mateusz Klich dodał krótki, ale utrzymany w żołnierskim stylu wpis:

Cytując klasyka „szkoda strzępić ryja”.

W komentarzach pojawiło się mnóstwo komentarzy krytyków Sousy:

  • Jak to powiadają, Mati: „Je*** frajera co obce barwy ubiera”.
  • Bez siwego bajeranta i jego hybryd, co się na San Marino i Andorę nadawały, większe szanse macie. No i rudy bajerant nie będzie na szczęście następcy wybierał.
  • Krótko z Siwym Bajerantem.

Mateusz odwołał się przy tym do niesławnych słów Zbigniewa Stonogi. Powyższy cytat pochodzi z jego wideo nagranego po przegranych z kretesem wyborach. Biznesmen w dość knajacki sposób odniósł się do sympatii politycznych Polaków, którzy wybrali wtedy do Sejmu reprezentację w postaci PiS, PO, Nowoczesnej, Kukiz’15 i PSL.

Kim jest Mateusz Klich?

Mateusz Klich przyszedł na świat w 1990 roku w Tarnowie w Małopolsce. Ma 31 lat. Występuje na pozycji napastnika w angielskim klubie Leeds United oraz w reprezentacji Polski. Wcześniej szlifował talent w Cracovii, Wolfsburgu Zwolle, Kaiserslautern, Twente. W Leeds występuje pod numerem 43. Mateusz był jednym z biało-czerwonych uczestników pamiętnego Euro 2020.


Mateusz Klich o Sousie

Mateusz Klich o Sousie

Mateusz Klich

Mateusz Klich

Paulo Sousa komentuje palenie Szczęsnego

Paulo Sousa komentuje palenie Szczęsnego

Komentarze

  • Gość pisze:

    Nieudacznik i za to szmal ciężki kosi

  • Gość pisze:

    Taki live kaźdy robi jak uwaza byle hajs się zgadzał źeby łamać zasady trzeba znać zasady tylko po co się meczyć jak moźna leźec i pachniec ćiepłą oliwka do masażu a kasa się drukuje będzie 158% bezdomnych ale pozostałe 10% będzię się opalać jak korki od szampana i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×