Pies Adama Konkola z Łez został zastrzelony. Kinga Rusin opisała cały dramat. „Umierał w męczarniach przez 6 godzin”

Adam Konkol i Kinga Rusin

Adam Konkol i Kinga Rusin

Pies Adama Konkola konał przez wiele godzin. Pupil muzyka został zastrzelony. Wokalista wyznaczył nagrodę za wskazanie winnych. Głos w sprawie zabrała Kinga Rusin.

Adam Konkol urodził się w 1975. W latach 90. rozpoczął karierę muzyczną. W 1996 roku znalazł się w gronie współzałożycieli kapeli Łzy, do której należała m.in. Ania Wyszkoni. Konkol to twórca przebojów, takich jak: Narcyz, Niebieska sukienka, Agnieszka już dawno…, Anastazja, jestem, Oczy szeroko zamknięte.

W tym roku rozwiązał zespół Łzy. Było to spowodowane osobistymi konfliktami wewnątrz kapeli. Dotychczasowych muzyków zastąpił zupełnie nowymi. Jak przekazał:

Łzy w nowym składzie i z nową wokalistką znów będą koncertować oraz wydawać nowe piosenki. Czeka mnie wiele pracy, ale nie mogę się jej doczekać.

Powrotu na scenę nie przyśpieszy dramat, który spotkał wokalistę w ostatnich dniach. Jego pies zginął w tragicznych okolicznościach.

Śmierć psa Adama Konkola. Kto go zastrzelił?

W weekend Adam Konkol poinformował o tym, że ktoś zastrzelił mu jego czworonoga o imieniu „Misio”.

Dziś Między godziną 10 a 13 w Bełku na końcu ulicy wysokiej, ktoś zastrzelił nam pieska, tak ,zastrzelił, to był malutki „Misio”, pomeranian, który nikomu nie zrobił nigdy krzywdy. Wszyscy w domu płaczą ,dzieci płaczą. Ludzie jak was można nie nienawidzić? Osoba ,która wskaże i udowodni kto zastrzelił naszego pieska otrzyma od nas 10 000 zł. Wiemy już, że z broni myśliwskiej Remington – napisał na swoim prywatnym profilu na Facebooku.

W kolejnym wpisie przekazał szczegóły sprawy i napisał o zgłoszeniu sprawy organom ścigania:

Dostajemy mnóstwo wsparcia i wiele zapytań. Sprawa jest zgłoszona na policji. Nasz piesek wyleciał z domu o godz 12:10 a o godz 13:00 sąsiad już dzwonił ,że leży w śniegu i czy ma go nam przywieźć. Piesek umierał 6 godzin , miał silny organizm. Strzał przestrzelił jego brzuch na wylot, tak żeby nie uszkodzić futra, typowy strzał w lisa.

W dalszej części wiadomości Konkol zaznaczył, że nic nie usprawiedliwia sprawcy.

Nic nie usprawiedliwia tego, nic. Nasze dzieci nadal są załamane i nie potrafią tego zrozumieć. Ten kto to zrobił, wie, że to zrobił, nawet jak się „pomylił”, to wie na sto procent, dlatego mam do niego apel. Jeśli masz jeszcze jakiś honor, jeśli masz jaja to przyznaj się, nawet jeśli zabiłeś go „niechcący”, po prostu się przyznaj. Pokaż, że coś zostało z Ciebie z człowieka – dodał.

Adamowi Konkolowi i jego rodzinie współczujemy. Mamy nadzieję, że sprawca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Podobnego zdania jest większość fanów twórczości wokalisty Łez.

  • Strasznie mi przykro, co za zwyrodnialec…
  • Współczuję ogromnie… mam nadzieję, że sprawca się odnajdzie i zostanie odpowiednio ukarany. Co za gnida!!!!
  • Bandyta nie człowiek skoro uciekł, bardzo współczuję.

To tylko niektóre z komentarzy dodanych przez znajomych i fanów właściciela pieska.

Dziś Między godziną 10 a 13 w Bełku na końcu ulicy wysokiej ,ktos zastrzelił nam pieska 😢 ,tak ,zastrzelił , to był…

Posted by Adam Konkol on Saturday, December 11, 2021

😥Dostajemy mnóstwo wsparcia i wiele zapytań.Sprawa jest zgłoszona na policji.Nasz piesek wyleciał z domu o godz 12:10…

Posted by Adam Konkol on Sunday, December 12, 2021

Kinga Rusin solidaryzuję się z Adamem Konkolem

Z Adamem Konkolem solidaryzuje się m.in. Kinga Rusin. Dziennikarka dodała obszerny wpis na InstaStory. Napisała:

Do pieska strzelał myśliwy (z broni myśliwskiej Remington). Strzał w brzuch – klasycznie, jak w przypadku polowania na lisy (rudy Pomeranian wyglądał jak mały lisek). Piesek umierał w męczarniach przez 6 godzin – jak większość dzikich zwierząt postrzelonych przez myśliwych.

Po czym dodała:

Myśliwi w Polsce czują się bezkarni, strzelając do zwierząt tam tam, gdzie teoretycznie nie mają do tego prawa (w pobliżu domów, a nawet osiedli), strzelają do zwierząt pod ochroną (np. wilków). Myśliwi stanowią również zagrożenie dla ludzi, bo bo zdarza im się pomylić człowieka np. z dzikiem. Wszyscy myśliwi, zgodnie z nowelą ustawy o prawie łowieckim z 2018 roku, powinni zostać przebadani psychiatrycznie do 2023 roku (do tej pory przedstawiali zaświadczenie o zdrowiu psychicznym jednorazowo, kiedy ubiegali się o broń). Zgodnie z przewidywaniami Instytutu Analiz Środowiskowych liczba pozwoleń na broń myśliwską może się po tych badaniach zmniejszyć o 40 procent.


Rozpacz Adama Konkola

Rozpacz Adama Konkola

Pies Adama Konkola

Pies Adama Konkola

Pies Adama Konkola

Pies Adama Konkola

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×