Paweł Królikowski zmagał się z chorobą. Do końca wszyscy wierzyli, że ją pokona

Paweł Królikowski nie żyje

Paweł Królikowski nie żyje

Paweł Królikowski nie żyje, zmarł dziś rano w szpitalu, gdzie od grudnia przebywał na oddziale neurochirurgicznym. Na co chorował aktor? Jak przebiegała jego choroba?

Paweł Królikowski zdobył wielką sympatię widzów jako aktor oraz juror w programie Twoja twarz brzmi znajomo. Był cenionym artystą, a jego kariera kwitła, jednak w pewnym momencie zaczął mieć problemy ze zdrowiem.

Pojawiły się u niego już w 2015 roku, gdy po ugryzieniu przez kleszcza zaczął mieć bóle głowy i wymiotował. Wówczas na niepokojące objawy, do których doszły kłopoty ze wzrokiem, uwagę zwróciła jego żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację, jak się okazało, było to wycięcie tętniaka mózgu.

O mało nie zginąłem. Potem dwa lata chodziłem o kulach, a wcześniej pół roku w gipsie – mówił w czerwcu 2019.

Po operacji wszystko wskazywało na to, że idzie w dobrym kierunku. Mimo iż w finale ubiegłego sezonu programu Polsatu zabrakło go przy stoliku jurorów, to nowa edycja ruszyła razem z nim pełną parą. Aktor wtedy odniósł się w swojej wypowiedzi do nieobecności podczas nagrań.

Paweł Królikowski o chorobie

Paweł Królikowski swoją chorobę skomentował podczas jednego z odcinków Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Odniósł się wówczas do swojej nieobecności w finale poprzedniej edycji. Po jednym z występów gwiazd wstał i wygłosił krótką, ale wzruszającą dla wszystkich, mowę. Wyjaśnił wtedy, że powodem jego nieobecności był kiepski stan zdrowia.

Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać – powiedział wzruszony.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o chorobie męża

To właśnie żona aktora, Małgorzata Ostrowska-Królikowska zauważyła niepokojące objawy u Pawła. To ona skłoniła go do wizyty u lekarza. Jakiś czas temu opowiedziała w jednej z gazet o tym, jak wyglądało to po operacji:

Nie wiadomo, ile potrwa. Mąż pracuje, ale jest cały czas rehabilitowany, walczy i jest bardzo dzielny. Jest po bardzo ciężkiej operacji, więc to wymaga czasu.

Mogę tylko podziękować dzieciom, naszym siostrom, rodzinie, że współdziałamy i współgramy. I dzięki temu to wszystko jest do ogarnięcia. W takiej sytuacji rodzina to jest potęga – dodała wtedy wzruszona.

Swojego ojca wspierał także syn Antoni, który jakiś czas temu opublikował na Instagramie wspólne zdjęcie. Z jednego z komentarzy wynikało, że obu panów już niedługo będzie można zobaczyć w jednej produkcji. Zdjęcie podpisał wtedy bardzo krótko i wymownie:

#tato

View this post on Instagram

#tato ❤️????

A post shared by Antoni Królikowski (@antek.krolikowski) on

Jednak w grudniu 2019 roku Paweł Królikowski ponownie trafił do szpitala. Niestety jego stan wymagał długiej hospitalizacji. Miała miejsce wtedy także kolejna operacja. Mimo wszelkich starań doszło do powikłań. Aktor zmarł w czwartek 27 lutego nad ranem w szpitalu.


Antoni Królikowski z rodzicami

Antoni Królikowski z rodzicami

Antoni Królikowski z Pawłem Królikowskim

Antoni Królikowski z Pawłem Królikowskim

Paweł Królikowski w młodości

Paweł Królikowski w młodości

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×