Andrzej Nowak nie żyje – legenda polskiego rocka. Zmarł założyciel i gitarzysta TSA. Smutek i niedowierzanie

Nie żyje Andrzej Nowak

Nie żyje Andrzej Nowak

Andrzej Nowak gitarzysta i założyciel zespołu TSA nie żyje. Legendarny muzyk zmarł w wieku 62 lat. Jakie są przyczyny śmierci?

Andrzej Nowak nie żyje. Informację o śmierci legendarnego artysty przekazała jego rodzina 4 stycznia wieczorem na facebookowym profilu muzyka. Jakie były przyczyny śmierci?

Andrzej Nowak nie żyje. Zmarł założyciel i gitarzysta TSA

We wtorek rodzina Andrzeja Nowaka przekazała tragiczne wieści. Gitarzysta i założyciel TSA nie żyje.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł nasz przyjaciel, wielki muzyk, kompozytor i człowiek wielu Pasji – Andrzej Nowak (1959-2022). Pogrążona w smutku rodzina i przyjaciele – czytamy we wpisie na Facebooku.

Muzyk miał zaledwie 62 lata. Nie podano jeszcze do wiadomości publicznej przyczyn śmierci Andrzeja Nowaka. Jedynie na profilu zespołu możemy przeczytać, że zmagał się z chorobą.

W dniu dzisiejszym, po długiej i ciężkiej chorobie odszedł Andrzej Nowak, muzyk, kompozytor, założyciel zespołu TSA – napisano we wpisie.

Sieć została zalana pełnymi żalu i niedowierzania komentarzami i postami.

Graj Andrzej, graj! To cytat z coveru, który Andrzej Nowak z ZŁE PSY oficjalna strona zamieścił na drugiej płycie tej kapeli. Niestety Andrzej już nie zagra …
Zmarł wybitny rockmen z Opola. Andrzej Nowak. Założyciel legendarnego TSA. Gitarzysta jakich mało! [..] – napisał prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  • Ogromny smutek, ciężko uwierzyć w tak złą wiadomość spoczywaj w pokoju, Wielkich ludzi się nie zapomina [*]
  • Spoczywaj w pokoju, wielkkich ludzi się nie zapomina.
  • Spoczywaj w pokoju. Nadal nie wierzę..
  • Duży szacun, do zobaczenia na wysokości – piszą internauci.

Rodzinie i przyjaciołom składamy kondolencje.

Kim był Andrzej Nowak?

Andrzej Nowak, który przyszedł na świat 9 kwietnia 1959 roku w Opolu, największą popularność zdobył dzięki występom w zespole TSA. Założył ten legendarny zespół, uważany za jedną z pierwszych grup heavy metalowych w Polsce. TSA – czyli skrót od Tajne Stowarzyszenie Abstynentów – powstało w 1979 roku w Opolu. Oprócz Nowaka, inicjatorem grupy był również basista Tomasz „Whatfor” Zatwarnicki.

Andrzej Nowak był gitarzystą, kompozytorem oraz producentem muzycznym. Nagrania grupy w latach 80. XX w. cieszyły się olbrzymią popularnością w Polsce, sprzedając się w wielkich nakładach. Pomiędzy muzykami doszło do konfliktu o prawa do nazwy zespołu. W 1998 r. zespół, w odnowionym składzie został reaktywowany, jednak ponowne konflikty doprowadziły do jego rozpadu we wrześniu 1999 r. Nowak w tym samym roku założył zespół Złe Psy, a od 2001 ponownie grał w TSA.

Nowak ma na swoim koncie m.in. takie utwory jak: 52, Trzy zapałki czy Alien.


Nie żyje Andrzej Nowak

Nie żyje Andrzej Nowak

Nie żyje Andrzej Nowak

Nie żyje Andrzej Nowak

Nie żyje Andrzej Nowak

Nie żyje Andrzej Nowak

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×