Nergal nagrał Piaska, a teraz się tłumaczy. Jego komentarz nie uciszy medialnej afery

Nergal, Andrzej Piaseczny

Nergal, Andrzej Piaseczny

Nergal komentuje film z 50. urodzin Andrzeja Piasecznego. Udostępnione przez niego nagranie odbiło się szerokim echem w mediach. Pojawiły się głosy, że pozycja Piaska w TVP jest zagrożona. Co na to Adam Darski?

Adam Darski od lat zajmuje się muzyką. W 1991 roku razem z Adamem Muraszko założył grupę Behemoth, która na początku funkcjonowała pod nazwą Baphomet. Szybko okazało się, że pomysł był genialny. Muzycy w krótkim czasie zdobyli popularność i zaczęli koncertować również za granicą.

Nergal oprócz rozpoznawalności zyskał grono fanów, które chętnie przygląda się jego życiu. To dla nich muzyk regularnie publikuje zdjęcia na Instagramie. Pokazuje na nich kulisy swojej codzienności, ale nie brakuje tam również kontrowersyjnych treści. Kilka miesięcy temu opublikował zdjęcie, na którym jego nagie ciało zakrywał jedynie czarny znak X.

Darski 6 stycznia na bieżąco relacjonował przyjęcie urodzinowe Piaska. To przez filmiki, które pojawiły się na jego Instastory, Andrzej ma teraz poważne problemy w TVP.

50. urodziny Andrzeja Piasecznego w atmosferze skandalu

Piaseczny świętował swoje 50. urodziny w gronie najbliższych przyjaciół. Wśród gości pojawiła się m.in. Majka Jeżowska, z którą od lat Andrzej żyje w dobrej komitywie. Nergal aktywnie uczestniczył w domówce, na której nie brakowało alkoholu. To wówczas na jednym z nagrań autor hitu Chodź, przytul, przebacz wykrzyczał hasła, które doprowadziły włodarzy TVP do wściekłości:

Je**ć biedę, PiS, Konfederację i wszystkich k*wa tam, co tego…

Dwa dni później Telewizja Polska wydała oficjalne oświadczenie, w którym odniosła się do nagrań z udziałem trenera The Voice Senior:

Udział Andrzeja Piasecznego w obecnej, już nagranej i wyprodukowanej edycji „The Voice Senior” związany jest z jego dorobkiem artystycznym wpisującym się w założenia formatu audycji.

Telewizja Polska nie akceptuje wulgarnych i gorszących zachowań, w tym takich, jakie zaprezentował ostatnio Andrzej Piaseczny. TVP wyraża ubolewanie, że do takiego poziomu mogła zniżyć się osoba zaproszona do udziału w programie telewizji publicznej.

Decyzje programowe Telewizji Polskiej wynikają z oczekiwań widzów pragnących oglądać kolejne sezony ulubionych przez nich talent show. Incydenty z udziałem pojedynczych angażowanych do tych programów artystów nie mogą powodować wstrzymania emisji już nagranego sezonu danego formatu.

TVP uważa również, że odwołanie Piasecznego w trakcie nagrań drugiej edycji muzycznego show byłoby ciosem wymierzonym w uczestników, którzy postanowili dołączyć do jego drużyny:

Byłoby to zastosowaniem odpowiedzialności zbiorowej, gdzie za chamski wybryk 1 osoby ukarane zostałyby setki innych uczestniczących w programie i jego przygotowaniu oraz miliony Widzów przed telewizorami

Niemniej zachowania danego celebryty lub artysty, promujące postawy szkodliwe i społecznie nieakceptowalne, takie jak mowa nienawiści czy afirmacja używania narkotyków, oczywiście mają wpływ na decyzje Telewizji Polskiej co do angażowania takich osób do kolejnych produkcji w przyszłości.

Nergal komentuje film z 50. urodzin Piaska

Dopiero teraz całe zajście postanowił skomentować Adam Darski, autor nagrania. Z jego słów wynika, że cała sprawa została za bardzo rozdmuchana, a on nieco bagatelizuje konflikt Piaska z TVP:

Dla mnie jest to oczywiście g***oburza w szklance wody. Jesteśmy ofiarami ery absurdów, zaczynając od polityki, obyczajowości a na kwestiach socjalnych kończąc. […] Rozumiem, że w związku z zamrożeniem życia publicznego mamy w tzw. branży „sezon ogórkowy”, ale żeby z kilkusekundowego klipu, na którym kilku dorosłych ludzi bawi się szampańsko z okazji 50. urodzin jednego z nich, robić taki dym? Że co? Że artysta X przeklął? Że artystka Y użyła w żartobliwym tekście słowa „dragi”? Że „j***ć PiS”? Przecież to już niemalże zwrot grzecznościowy! – skomentował w rozmowie WP Nergal.

Muzyk nie ukrywa również, że sam posługuje się tym określeniem na co dzień i dotychczas jego zachowanie nie zostało odebrane tak negatywnie jak w przypadku Piasecznego:

Jak wchodzę codziennie do lokalnego warzywniaka używam go zamiast „dzień dobry” i w ten sam sposób mi pani z uśmiechem odpowiada.

W dalszej części wywiadu z WP Darski postanowił zaapelować do widzów The Voice Senior:

Drogi elektoracie telewizji reżimowej, wyobraź sobie, że artyści to też ludzie. Zdarza im się kląć, używać dziwnych, czasem niecenzuralnych zwrotów. Lubimy też niektóre używki, a nawet seks! Kto nie przeklina niech pierwszy rzuci kamień! Trochę dystansu Polacy, bo inaczej wszyscy zginiemy. Amen.

Czy waszym zdaniem skandal wybuchł bezpodstawnie?


Nergal nie obchodzi świąt Bożego Narodzenia

Nergal nie obchodzi świąt Bożego Narodzenia

Tort Andrzeja Piasecznego z okazji 50. urodzin

Tort Andrzeja Piasecznego z okazji 50. urodzin

Andrzej Piaseczny skończył 50 lat

Andrzej Piaseczny skończył 50 lat

Komentarze

 • Gość pisze:

  To mi dopiero skandal…slyszalam gorsze…

 • Gość pisze:

  To mi dopiero afera…

 • Gość irma pisze:

  nergal konfident k…a sprzedajna bydło

 • Ania pisze:

  Ale …świnia ten nergal ze to upublicznił …. z doda skonczyl tez w takim stylu …po świńsku. To nie jest dobry człowiek. A piasek naiwny myślał że to przyjaciel. Nieładnie..nergal to chyba taki typ człowieka, któremu nie można ufać.

 • Gość pisze:

  No i dobrze powiedział, wielka afera, że 50-letni facet upił się ze znajomymi na swoich urodzinach. Paranoja.

 • Gość pisze:

  Te wulgaryzmy są obrzydliwe, czy się \'artyście\' podoba czy nie.

 • Ziutek pisze:

  1/na prywatnej imprezie można gadać co się chce (nawet urządzać imieniny wybitnych socjalistów Stalina, Hitlera, Pol Pota) , więc pretensja TVP jest śmieszna. 2/Trzeba być prymitywnym kmiotem (celebryciątkiem), aby nagrania z prywatnych imprez prezentować publicznie, ale … 3/to będzie teścik dla tego zapiewajły, bo skoro popluwa stadnie, zgodnie z całym stadkiem celebryciątek m.in. na władzę, to władza oczywiście nie powinna karmić popluwającego:)), albo zatem podkuli ogon, albo pokaże , że ma jaja i publicznie potwierdzi, „tak, j…..ć PiS”. Przy okazji ten 50 letni chłoptaś nie orientuje się w realiach , bo w jednym rzezie stawia okrągłostolowy PiS skaczący przed Żydami z gałęzi na gałąź (tu wspólnota stada celebryciątek z PiS hahahahaha) z suwerennościową Konfederacją. No , ale takie niuanse dla kolesi z tego towarzystwa są nieczytelne , bo to poziom Juleczek i Oskarków:)).

 • Gość pisze:

  PiS tak zgodzę się, ale od Konfederacji to wara 🤞

  • Gość pisze:

   To konfederacja naciskała zeby grzebac w w ustawie borcyjnej ,czy ci sie to podoba czy nie .A Darski to pop prostu gnój i nic więcej -jebac darskiego

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×