Kontrowersje wokół zgłoszeń do „Nasz Nowy Dom”. Jakie warunki trzeba spełnić? Internauci wyżalili się w sieci

Nasz nowy dom

Nasz nowy dom

W sieci pojawiła się możliwość zgłoszeń do programu Nasz Nowy Dom. Wywołało to spore kontrowersje wśród potencjalnych kandydatów. Jakie wymagania trzeba spełnić?

Nasz Nowy Dom, to program, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Format zyskał wielu widzów, którzy od lat śledzą losy poszczególnych bohaterów każdego z odcinków. W role prowadzącej od początku wciela się Katarzyna Dowbor, która świetnie sobie radzi, przedstawiając kolejne historie rodzin. Pomagają jej architekci wnętrz, projektanci i w końcu ekipy remontowe, które mają zaledwie kilka dni na to, aby czasami od podstaw wyremontować dom.

Udział w wielkim hicie Polsatu mogą brać rodziny, których dom wymaga gruntownego remontu. Są to osoby, które mają trudną sytuację życiową. Często bywa, że żyją na granicy ubóstwa i nie mają podstawowych mediów. Zazwyczaj też walczą z innymi przeciwnościami losu, a generalny remont, to dla nich odległa finansowa perspektywa. Wtedy właśnie pojawia się Kasia Dowbor ze swoją niezawodną ekipą.

Kontrowersje wokół zgłoszeń do Nasz Nowy Dom

Program od lat pojawia się na antenie i nic nie wskazuje na to, by jego emisja wkrótce miała się zakończyć. Formuła bardzo spodobała się widzom. Cały czas nie brakuje zgłoszeń od rodzin, które chciałyby, aby fachowcy pomogli właśnie im. Na swoim koncie mają już oni niemal 300 remontów, ale w kolejce czeka wiele osób. Ostatnio postanowiły one wyżalić się w sieci.

NND@POLSAT.PLZgłoszenia powinny zawierać zdjęcie domu.Zgłoś siebie lub Rodzinę potrzebująca pomocy!

Posted by Nasz Nowy Dom on Monday, September 19, 2022

W mediach społecznościowych pojawił się post, pod którym widzów zachęca się do zgłaszania kolejnych potrzebujących rodzin. Tam rozgorzała prawdziwa dyskusja na ten temat. Jest sporo komentarzy od rozżalonych osób, które bezskutecznie od lat czekają na odpowiedź.

  • U mnie do remontu nie doszło, bo gmina nie zgodziła się na podpisanie papieru, że po pięciu latach mogę wykupić mieszkanie na własność i aktualnie jest komunalne. Bali się rozgłosu. Zgłosiła mnie moja przyjaciółka. Myślę, że decydujące jest to, w jaki sposób osoba zgłaszająca zainteresuje program swoją historią, bądź osoby, którą zgłasza.
  • Nie wiem, na jakiej podstawie wybierają państwo domy i rodziny. Piszę do państwa regularnie od 2016 r.
  • Zgłaszałam, minie prawie rok niedługo, nie mam żadnego odzewu, a przecież było mówione, że każde zgłoszenie będzie miało odpowiedź.
  • Mnie zgłosiły dzieci, które wychowuje w rodzinie zastępczej i cisza.Być może ten, co ciężko pracuje i sam wychowuje dzieci, będąc po dwóch operacjach na raka, nie zasługuje na pomoc. Smutne.

Takich komentarzy pojawiło się znacznie więcej, a my przypominamy, jakie warunki musi spełnić rodzina, która chce wziąć udział w programie. Przede wszystkim musi zgodzić się na to, aby opowiedzieć przed kamerami swoją historię. Musi też posiadać akt własności lokalu, nie może on należeć do gminy czy spółdzielni. Dom lub mieszkanie nie mogą być też w trakcie sprawy spadkowej. Nie bez znaczenia jest też kubatura budynku. Ekipa ma bowiem na cały remont jedynie 5 dni.

Myślicie, że pretensje internautów są uzasadnione?


Nasz Nowy Dom

Nasz Nowy Dom

Nasz nowy dom - 10. odcinek 18. sezonu

Nasz nowy dom - 10. odcinek 18. sezonu

Państwo Pękalowie w Nasz nowy dom

Państwo Pękalowie w Nasz nowy dom

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×