Ogromne pieniądze dla biało-czerwonych po mundialu. Premier Morawiecki zatwierdził rekordową premię dla kadrowiczów!

Mundial ile zarobili piłkarze

Mundial ile zarobili piłkarze

Reprezentacja Polski wraca z mundialu po przegranym meczu z Francuzami. Pomimo przegranej zaliczyli ogromny sukces i po raz pierwszy od 36 lat wyszli z grupy. Ile zarobili na mundialu? To ogromne pieniądze!

Reprezentacja Polski w piłce nożnej w niedzielę zakończyła swój udział w mundialu. Piłkarze rozegrali trzy mecze w fazie grupowej i po raz pierwszy od 36 lat udało im się wyjść z grupy, co wprawiło fanów w euforię. Zremisowali bezbramkowo w spotkaniu z Meksykiem, następnie wygrali 2:0 z Arabią Saudyjską, ale też ulegli 0:2 Argentynie. Pomimo jednej porażki udało im się awansować do 1/8 finału mundialu.

Tam musieli zmierzyć się z reprezentacją Francji, czyli obecnymi mistrzami i pretendentami do obrony tytułu, który wywalczyli cztery lata temu. Wiadomo było od samego początku, że nie będzie to łatwy mecz.

Orły dały jednak z siebie wszystko i pomimo tego, że przegrali spotkanie to mogą wracać do kraju z podniesioną głową. Trójkolorowym udało się zdobyć aż trzy gole, a w doliczonym czasie spotkania honorową bramkę strzelił Lewandowski z rzutu karnego.

Ile reprezentacja Polski zarobiła za mundial w Katarze?

Kilka ostatnich dni upłynęło polskim kibicom na śledzeniu poczynań polskiej kadry w Katarze. Ci dostarczyli Polakom ogromu wrażeń. Każde spotkanie śledziło miliony widzów, którzy trzymali kciuki za drużynę. Nie da się ukryć, że odnieśli oni największy sukces od 36 lat i dali nadzieję na jeszcze więcej w mistrzostwach Europy, które odbędą się już za 2 lata.

Ogromny sukces Polaków wiąże się oczywiście z finansowymi gratyfikacjami. Nie jest tajemnicą, że FIFA wypłaci drużynie sporą gotówkę. Okazuje się także, że premier Morawiecki również zatwierdził ogromną sumę, która wpłynie na konto PZPN i piłkarzy. Super Express donosi, że jest to aż 50 milionów złotych, które ma zostać podzielone pomiędzy zawodników i sztab szkoleniowy.

50 milionów złotych dla reprezentacji Polski zostało obiecanych przez premiera Morawieckiego. Większość, czyli aż 80 procent kwoty, ma trafić do podziału dla piłkarzy. Kwota 40 milionów złotych ma zostać podzielona równo między wszystkich piłkarzy. Pozostałe 10 milionów złotych premii dla reprezentacji wpłynie na konto sztabu szkoleniowego – czytamy na se.pl.

Łatwo obliczyć, że na konto każdego z piłkarzy wpłynie około 1,5 mln złotych za udział w mundialu. Uważacie, że zasłużyli na nagrodę?


Mecz Polska-Argentyna

Mecz Polska-Argentyna

Mecz Polska-Argentyna

Mecz Polska-Argentyna

M? 2022 mecz Polska - Argentyna

DOHA, QATAR - NOVEMBER 30: Lionel Messi (10) of Argentina in action during the FIFA World Cup Qatar 2022 Group C match between Poland and Argentina at Stadium 974 on November 30, 2022 in Doha, Qatar. Mohammed Dabbous / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×