Tam musieli zmierzyć się z reprezentacją Francji, czyli obecnymi mistrzami i pretendentami do obrony tytułu, który wywalczyli cztery lata temu. Wiadomo było od samego początku, że nie będzie to łatwy mecz.
Orły dały jednak z siebie wszystko i pomimo tego, że przegrali spotkanie to mogą wracać do kraju z podniesioną głową. Trójkolorowym udało się zdobyć aż trzy gole, a w doliczonym czasie spotkania honorową bramkę strzelił Lewandowski z rzutu karnego.
Ile reprezentacja Polski zarobiła za mundial w Katarze?
Kilka ostatnich dni upłynęło polskim kibicom na śledzeniu poczynań polskiej kadry w Katarze. Ci dostarczyli Polakom ogromu wrażeń. Każde spotkanie śledziło miliony widzów, którzy trzymali kciuki za drużynę. Nie da się ukryć, że odnieśli oni największy sukces od 36 lat i dali nadzieję na jeszcze więcej w mistrzostwach Europy, które odbędą się już za 2 lata.
Ogromny sukces Polaków wiąże się oczywiście z finansowymi gratyfikacjami. Nie jest tajemnicą, że FIFA wypłaci drużynie sporą gotówkę. Okazuje się także, że premier Morawiecki również zatwierdził ogromną sumę, która wpłynie na konto PZPN i piłkarzy. Super Express donosi, że jest to aż 50 milionów złotych, które ma zostać podzielone pomiędzy zawodników i sztab szkoleniowy.
Łatwo obliczyć, że na konto każdego z piłkarzy wpłynie około 1,5 mln złotych za udział w mundialu. Uważacie, że zasłużyli na nagrodę?