Michał Szpak wydał kolejne oświadczenie ws. coming outu. Tym razem wszystko jest już jasne: „Tak. Jestem QUEER”

Michał Szpak znów zabrał głos ws. coming outu

Michał Szpak znów zabrał głos ws. coming outu

Michał Szpak znów zabrał głos ws. coming outu. Tym razem wyjaśnił, co dokładnie oznacza dla niego "queer". Co przekazał fanom?

Michał Szpak zdobył popularności dzięki występom w X-Factor. Wokalista od początku zdobył uznanie słuchaczy. Z czasem zaczął budzić kontrowersje. Wszystko przez nietypowy wizerunek sceniczny. Mężczyzna uwielbia brylować w odważnych strojach, kolorowych fryzurach, a nawet pokazać nieco więcej ciała i np. zapozować przed fanami bez koszulki.

Wczoraj wydał oświadczenie, w którym przyznał, że należy do społeczności queer:

Queerowa istoto, te słowa queerujemy dla Ciebie. Ten świat, w którym żyjemy, to za mało. Za dużo w nim nakazów, restrykcji, przemocy, za dużo w nim tych, którzy nas nie znają, za mało w nim barw, czułości, rozkoszy. Nas w nim za mało. (…) Queerarchia to świat, w którym jesteś tym, kim pragniesz być. Queerarchia to świat wolny od stygmatu winy i piętna wstydu. Wolny od tego, co gorsze i lepsze. Świat, w którym możesz być tak męska, tak kobiecy, tak niebinarne, jak tylko jesteś w stanie to sobie wyobrazić. (…) I jeśli kiedykolwiek, queerowa istoto, poczujesz się sama, to pamiętaj: nigdy nie byłaś, nie jesteś i nie będziesz sama. Bo Queerarchia jest w Tobie! Queerarchia jest we mnie i w każdym, kto chce żyć jej prawem. (…) Bądź z nami, queerami – napisał w mediach społecznościowych.

Fani odebrali jego słowa jako coming out, jednak ten w rozmowie z Pudelkiem zaprzeczył, aby tak było i zapowiedział, że jeśli miałby go ogłosić, zrobiłby to bardziej spektakularnie:

Jest to oda, która została wystosowana przez organizatora wydarzenia, w którym biorę udział jako juror. Życie miasta nie jest mi obojętne i każda forma wsparcia jest ważna. Miesiąc wolności. Gdybym chciał zrobić coming out, zrobiłbym to w bardziej spektakularny sposób.

Michał Szpak znów zabrał głos ws. coming outu

Wczoraj późnym wieczorem muzyk znów odniósł się do tematu queer w obszernym wpisie na Instagramie, w którym wytłumaczył, co oznacza dla niego ten termin.

TAK. JESTEM QUEER. Zakochuje się w człowieku, nie w ciele. Kocham ludzkie serca i dusze. Od zawsze jestem reprezentantem wszystkich wolnych ludzi, którzy mają odwagę do życia w zgodzie ze swoimi uczuciami – zaczął.

I dodał:

Czym jest QUEER? QUEER to po prostu świetlisty świr. Czuje się świrem i nie wyobrażam sobie być kimkolwiek innym. Dziękuje Pudelkowi za próbę mojego coming outu lol Gdy to zrobię – zrobię to tak, że wam kapcie spadną. Malkontentów odsyłam do treści „Listu do Koryntian” który stał się moją inspiracją do stworzenia własnego hymnu miłości. Jeszcze raz powtórzę bo trzeba o tym mówić.

Jednocześnie Michał zachęcił widzów, by zobaczyli jego nowy teledysk do utworu 24 na 7, który jest utrzymany w postmodernistycznej stylistyce.

Cóż, wychodzi na to, że Michał Szpak rzeczywiście nie dokonał coming outu, a jego tajemnicze wpisy mają za zadanie realizację dwóch celów: promocji nowego wideoklipu i zwiększenia tolerancji dla członków społeczności queer.

Co myślicie na ten temat?


Michał Szpak znów zabrał głos ws. coming outu

Michał Szpak znów zabrał głos ws. coming outu

Michał Szpak znów zabrał głos ws. coming outu

Michał Szpak znów zabrał głos ws. coming outu

Michał Szpak znów zabrał głos ws. coming outu

Michał Szpak znów zabrał głos ws. coming outu

Komentarze

 • Gość pisze:

  Oczywiście że pod warunkiem czy jesteś wierzecym ,bo Bóg obdarzyl nas wolna wola i to od nas zależy Co wybierzemy .,,,Bog powiedzial kładę przed toba zycie i smierc blogoslawienstwo i przeklenstwo wybieraj”” Dekalog Boga czy Szatana ? Proste jak drut pozdrawiam wszystkich ✌❤

 • Gość pisze:

  Niestety jest wstyd którego mamy się wstydzić i wstyd ktorego mamy się nie wstydzić jest prawo i po za prawem .Prawdziwa wolność i szczęście jest tylko w Bogu i Jego prawie A nie to co czlowiek sobie wyagiminuje i co mu pasuje i wygodne. Niestety czy to się komuś podoba czy nie bez Boga Pzegrales a jakie życie taka śmierć nie dziwi nic ✌

  • Gość pisze:

   Pod warunkiem, że jesteś wierzący, więc nie narzucaj wszystkim pozostałym swojego sposobu myślenia.

  • Gość pisze:

   A mnie nie iteresuje kim on jest a jego wywody mam totalnie w nosie chłopa nie znam i niechcę znać a posłuchać mogę bo lubię jego śpiew. Może Pan Michał powinien szukać przykładu klasy i szacunku jaki wypracowywali sobie st. Artyści a popierali to tylko talentem

 • Gość pisze:

  Poco wogule pokazukecie w mediach i internecie takich debili czym tu się zachwycać jacy fani tacy sami wkolejeccy co on Putin by go szybko z tego wyleczył panie moderator proszę się obudzic te zdiacia są nie smaczne zero godności helo powodzenia

  • Gość pisze:

   Proponuję wrócić na lekcje języka polskiego. Poza tym mieć wzór w Putinie to nie na miejscu.

  • Gośćd. Dom pisze:

   Makabra weś się do pracy nierób z siebie debila

  • Gość pisze:

   Manipulujesz ludźmi poprzez cielesność. Uprawiasz kult ciała i ty zakochujesz się w człowieku a nie w ciele? Nie masz pojęcia czym jest miłość. Gościu zniknij już.

 • Salt pisze:

  Nie promujmy dziwolągów!Zdjęcia tego”artysty”są świetne eee.Do reklamowania klubów nocnych dla gejów .To co mówi w temacie miłości to bełkot i w dodatku podpiera się Pismami Świętym.Jest to niesmaczne.Najgorsze w tym wszystkim jest to że wzorują się na nim nastolatki.A dla artysty rada.Mniej „piór kolorowych ptaków” ,więcej klasyki .Warto popracować nad warsztatem wokalnym.Jest świetny ale warto się bardziej zająć głosem.

 • Nina pisze:

  Kilka miesięcy temu, gdy przypadkiem go znalazłam z YT, to faktycznie zachwycił mnie swoim głosem i kilkoma piosenkami.
  Lubię wiedzieć coś o artystach, ktòrych spotykam więc zaczęłam czytać i nim i słuchać wywiady z nim. Spodobał mi się.
  Teraz jednak widzę, że ciut przegina chłopak. Ja rozumiem artystòw, bo oni rządzą się swoimi prawami 😉 ale widzę tutaj u Michała, że on stara się za wszelką cenę zwròcić na siebie uwagę, staje na rzęsach, by to zrobić. Już jest świadomy, że na polu muzycznym tego nie jest wstanie zrobić więc robi to poprzez ròżne wygłupy- wystawiane tego języka, ubiòr, pusanie jakichś wymyślnych tekstòw 🙂
  Pozdrawiam 🙂

 • Gość pisze:

  Zniszczył się.

 • Gość pisze:

  Niech sobie będzie kim chce Ale po co zachowywać się jak świr .Jaja na wierzch majty z dupy to ma być piękne Wygląda jak dziwoląg

 • Gość Nela pisze:

  Michaś bądź kim chcesz,ale daruj sobie te zdjęcia w samych gaciach.Jakies żenujące i groteskowe.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×