Szukaj

Michał Szpak zagotował się ze złości. Tak ostrych słów z jego ust jeszcze nie słyszeliśmy. Ciężko się z nim nie zgodzić

Michał Szpak

Michał Szpak

Michał Szpak na swoim Instagramie skomentował bieżące wydarzenia w naszym kraju. Tak ostrych słów z jego ust jeszcze nie słyszeliśmy. Co powiedział?

Michał Szpak nie wytrzymał i dołączył swój głos do publicznej dyskusji na temat bieżących wydarzeń w naszym kraju. Znany raczej z opanowania i wyważonych słów, zagotował się ze złości i wypalił kilka prawd, nie przebierając w słowach. Co powiedział muzyk?

Michał Szpak komentuje brutalne pacyfikowanie obrońców środowisk LGBT

Michał Szpak jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych polskich artystów. Pojawił się wiosną 2011 w TVN-owskim show X-Factor. W finale o włos wyprzedził go Gienek Loska, ale Michał szybko udowodnił, że wygrana nie była mu potrzebne do zrobienia kariery.

Cztery lata po udziale w talent-show wygrał opolskie Premiery z utworem Byle być sobą i wydał album, który uzyskał status podwójnej platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 60 tys. egzemplarzy. Jego pozycję ugruntował występ na Eurowizji  z utworem Color of Your Life.

Ostatnio mocno zaangażował się we wsparcie osób LGBT. Włączył się do dyskusji na temat praw mniejszości seksualnych. Z tego powodu nagrał utwór Zanim z Basią Wrońską, który trafił na składankę Music 4 Queers & Queens. Płyta została wydana przez wytwórnię Kayax, która nawiązała kontakt z Paradą Równości. Znaleźli się na niej polscy artyści, którzy chcieli wyrazić swoje poparcie dla postulatów społeczności LGBTQIA.

Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie, podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy. Mam nadzieję, że ten projekt będzie wsparciem dla wolności. To jest niezwykle ciekawa sytuacja i dowód na to, że jeśli się tylko chce i jest się zdecydowanym, to nie ma rzeczy niemożliwych – napisał Michał w materiale promującym płytę.

W obliczu bieżących wydarzeń w naszym kraju, gdzie media obiegają zdjęcia brutalnie pacyfikowanych przez policję, aresztowanych obrońców środowisk LGBT, Michał nie wytrzymał i wypalił kilka ostrych słów.

Na jego Instastory pojawiła się relacja, w której zaczyna od pytania:

Co stało sie z krajem, który tak dobrze zaczynał rozumieć, co to jest tolerancja?

Następnie dosadnie wyraża swoje spostrzeżenia:

Nie powinniśmy walczyć o tolerancję, to powinna być nasz podstawowa wartość. (…) Kiedy pierwszy raz wyszedlem na scenę, pomyślałem FUCK IT, czas zmierzyc sie z nienawiścią oko w oko, czas uświadamiać, że inny nie znaczy gorszy, czas na poszerzanie świadomości elementarnym szacunkiem do ludzi! DO LUDZI! DO LUDZI!

Relację kończy mocnym apelem:

Wszyscy do ch..a jesteśmy ludźmi! Nie ma gorszy/lepszy! WTF!!!

Nie sposób nie zgodzić się ze słowami artysty – zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie znajdziecie całość wypowiedzi. Dokąd zmierza nasz kraj?

 


Michał Szpak ostro komentuje wydarzenia w krajuMichał Szpak ostro komentuje wydarzenia w kraju

Michał Szpak ostro komentuje wydarzenia w kraju

Michał Szpak ostro komentuje wydarzenia w kraju

Michał Szpak ostro komentuje wydarzenia w kraju

Dodaj komentarz

 • Mówimy dość pisze:

  Bez brawa! Nie ma za co! Agresja tych ludzi , którzy uzurpują sobie prawo do agresywnego zachowania ,profanowania i naśmiewania się z symboli, które dla katolików są Świętością , bezkarnego niszczenia czyjegoś mienia nie może być bezkarna. Nie może być tak, że im wszystko wolno. Postawa policji była i tak bardzo łagodna wobec wandalizmu tych ludzi.

 • Kaszko pisze:

  LGBT!?!?!? raus raus raus!!! kierunek dowolny!

 • Gość pisze:

  W stanie wojennym broniliśmy ludzi walczących o wolność Polski, a nie ludzi bijących innych tylko dlatego, że mają inne poglądy niż LGBT. Bardzo niefortunne porównanie, zapytaj swoich rodziców, no chyba, że w stanie wojennym byli po stronie komuny to nie poznasz prawdy, ale w takiej sytuacji rozumiem brak zrozumienia tematu.

 • gość pisze:

  bandzior będzie sławny szpak go broni ha ha dobre

 • Ewa pisze:

  Moze znajdzie sie choc jeden mundurowy, ktory glosno krzyknie – nie chce byc jak ZOMO

 • Gość pisze:

  W stanie wojennym widziałam zomowcow pacyfikujacych ludzi z obłędem w oczach, myślałam, że to nie wróci, wróciło! Ludzie, co z wami jest!? Są granice za którymi nie wypełnia się rozkazów! Jak Wy możecie patrzeć w oczy swoim znajomym, bliskim, jak możecie spojrzeć bez wstydu w lustro?! Hańba dla Was i dla tych którzy do tego doprowadzili!!!

 • Gość1 pisze:

  Prawidłowa zdrowa ,adekwatna do sytuacji reakcja.Brawo Michał.

 • Mijaczas pisze:

  Tylko ulica rozstrzygnie wymyślony i podjudzany przez Kaczynskiego spór Polsko polski.

  • Gość pisze:

   szpak ma piękny głos, szkoda, że marnuje swój czas na obronę chuliganów zamiast na śpiewanie i pisanie nowych piosenek, dla mnie każdy kto podnosi rękę na innego człowieka oraz obraża innych obelżywymi słowami narusza wolność innych ludzi czyli jest nietolerancyjnym chuliganem i nie ma znaczenia czy jest członkiem LGBT, PO czy PIS i powinien ponieść konsekwencję za swoje czyny. Nie interesuje mnie kto z kim śpi i dlaczego, ale przynależność do organizacji LGBT nie zwalnia z odpowiedzialności za swoje czyny czyli naruszanie dóbr osobistych i cielesnych innych osób. Znam osoby homoseksualne i wiem, że oni wstydzą się za działaczy LGBT i ich nie popierają.

 • Gość1 pisze:

  bzdury jakich mało, ta kobieta wcześniej dewastowała radiowóz, nie można było jej okiełznać, może czas najwyższy popatrzec na obie strony …..

 • Gość pisze:

  zwolenniku pis, ogarnij sie , naprawde nie widzisz co sie dzieje, nastepny mozesz byc ty, bo zle spojrzysz na kurdupli

  • Gość pisze:

   Bzdury wypisujesz

  • Gość pisze:

   W stanie wojennym broniliśmy ludzi walczących o wolność Polski, a nie ludzi bijących innych tylko dlatego, że mają inne poglądy niż LGBT. Bardzo niefortunne porównanie, zapytaj swoich rodziców, no chyba, że w stanie wojennym byli po stronie komuny to nie poznasz prawdy, ale w takiej sytuacji rozumiem brak zrozumienia tematu.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×