Wirtualna Polska

Melanie C w ostatniej chwili REZYGNUJE z występu na sylwestrze w Polsce! Ujawniła, co ją poróżniło z TVP. Wstyd na cały świat

Melanie C w ostatniej chwili REZYGNUJE z występu na sylwestrze w Polsce! Ujawniła, co ją poróżniło z TVP. Wstyd na cały świat

Melanie C rezygnuje z sylwestra TVP

Melanie C ze Spice Girls miała być zagraniczną gwiazdą Sylwestra Marzeń 2022 z Dwójką. Na kilka dni przed przylotem zrezygnowała z występu. W oświadczeniu napisała dlaczego. Jest odpowiedź publicznego nadawcy.

Wirtualna Polska

Sylwester Marzeń z Dwójką już niedługo, a TVP stara się zapewnić widzom niezapomniane emocje. Co roku na scenie pojawia się zagraniczna gwiazda, a publiczny nadawca stara się stawiać na takie osobowości, żeby publiczność została rozgrzana do czerwoności. Rok temu był to Jason Derulo, a w poprzednich latach pojawiali się tacy artyści jak Natalia Oreiro, Luis Fonsi czy Thomas Anders. W tym roku były plotki, że pojawi się Dua Lipa, ale okazało się, że stacja miała inny typ.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Telewizja Polska zdradziła kilka dni temu, że na Sylwestrze Marzeń z Dwójką pojawi się była Spice Girl – Melanie C.

Jestem ogromnie podekscytowana faktem, że Sylwestra spędzę z Wami w Zakopanem. Będziemy się świetnie bawić i wspólnie świętować nadejście nowego roku! – powiedziała Melanie w nagraniu skierowanym do polskiej publiczności.

Jednak kilka dni później na profilu gwiazdy pojawiło się oświadczenie, w którym wyjaśnia, dlaczego zrezygnowała z występu. Co napisała?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Melanie C rezygnuje z występu na Sylwestrze TVP. Dlaczego?

Podekscytowani widzowie i osoby, które zamierzają pojechać do Zakopanego, wyrazili swoje zadowolenie z tego, że to właśnie była Spicetka rozgrzeje scenę. Tymczasem post z nowiną zniknął z profilu stacji, a sama wokalistka wyjaśniła w oświadczeniu, że nie pojawi się na Podhalu.

W świetle tego, czego właśnie się dowiedziałam, a co nie idzie w parze z wyznawanymi przeze mnie wartościami i wspieranymi przeze mnie społecznościami, z żalem informuję, że nie wystąpię w Polsce na sylwestrowym koncercie
Mam nadzieję, że wkrótce tam wrócę. Wierzę, że wszyscy macie wspaniałe święta. Najlepsze życzenia na 2023 rok.
Melanie – napisała na Facebooku.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

In light of some issues that have been brought to my attention, that do not align with the communities I support, I’m…

Posted by Melanie C on Monday, December 26, 2022

Można jedynie domyślać się, że chodzi jej o kwestie dotyczące społeczności LGBT+, którą od wielu lat wspiera gwiazda. Serwis pride.com donosił, że artystka była zadowolona z tego, przez całe lata uważano ją za osobę nieheteronormatywną.

Wirtualna Polska

W zeszłym roku została nawet wyróżniona specjalną nagrodą przekazaną przez magazyn Attitude! za działalność na rzecz wspomnianej społeczności. Mel C głośno opowiada się za legalizacją związków jednopłciowych, a nie jest przecież tajemnicą, jaką postawę w tych kwestiach reprezentuje TVP.

Zobacz także: Polsat odsłania sylwestrowe karty. To ON rozgrzeje publiczność! A miała być Shakira…

Jakie kroki podejmie publiczny nadawca i czy w Zakopanem ktoś zastąpi Melanie C? Na razie z oficjalnych kanałów promocyjnych TVP usunięto posty promujące występ wokalistki w sercu polskich gór.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

TVP odpowiada na rezygnację Melanie C z sylwestra w Zakopanem

TVP nie pozostała obojętna na oświadczenie Melanie C. W oficjalnym komunikacie potwierdzono decyzję wokalistki i informację o tym, że wpływ na jej rezygnację mieli internauci, którzy uświadomili ją, jakie poglądy w kwestii środowiska LGBT+ prezentuje publiczny nadawca:

Wirtualna Polska

Melanie C jest jedną z wielu gwiazd tegorocznego „Sylwestra Marzeń z Dwójką”, która przyjęła zaproszenie i podpisała kontrakt z Telewizją Polską. Swoją obecność potwierdziła w nagraniu skierowanym do polskiej publiczności, w którym podkreśliła, że jest podekscytowana faktem, że sylwestra spędzi w Zakopanem i będzie wspólnie z nami świętować powitanie Nowego Roku, a dziś – pod naciskiem internetowych komentarzy – niespodziewanie zrezygnowała z występu.

Organizatorzy Sylwestra marzeń zapewnili, że koncert jest dedykowany wszystkim odbiorcom:

Spółka z zaskoczeniem przyjęła informację o zmianie planów artystki. TVP przypomina, że sylwester to koncert dla wszystkich, którzy chcą przywitać Nowy Rok przy dobrej zabawie. Zapraszamy 31 grudnia do Zakopanego i do TVP2.

Melanie C zapłaci karę za rezygnację z sylwestra TVP

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kolejną garść informacji przekazała Plejada. Źródło z TVP powiedziało redakcji, że Melanie C może zapłacić karę. Mowa o nawet 100 tys. złotych. Z polskiej perspektywy wydaje się to wysoka kwota. Nie zapominajmy jednak, że Brytyjka na co dzień pracuje w Wielkiej Brytanii i zarabia w funtach. Ponadto jako jedna z członkiń Spice Girls jest milionerką.

TVP miała podpisane umowy z Mel C, wszystko dopięte było na ostatni guzik. Jak przy każdej takiej umowie, tutaj też określona była wysokość kary za zerwanie współpracy. Zazwyczaj to wysoka kwota rzędu 100 tys. zł, w tym wypadku jest ona przeliczona na funty. Sam udział brytyjskiej gwiazdy w „Sylwestrze marzeń” mógł kosztować nawet 1 mln zł. Na ostateczną stawkę miał wpływ również fakt, że negocjacje odbywały się w ostatniej chwili.

Ten sam portal przywołał też wypowiedź już wcześniej wspomnianej Nowak-Gąsienicy. Wiceburmistrz stolicy Podhala twierdzi, że pracownicy TVP są zaskoczeni decyzją Melanie C, bo przecież w stacji też pracują homoseksualiści.

Wirtualna Polska

W TVP są naprawdę zdziwieni „niepoważną” decyzją piosenkarki, bo uważają, że to impreza dla wszystkich i telewizja w tym przypadku nikogo nie wyklucza. Mel C wiedziała, gdzie będzie występować, doskonale zdawała sobie sprawę, że telewizja nie epatuje symbolami LGBT. W TVP pracuje naprawdę wielu gejów i nikomu to nie przeszkadza. Jak widać, wszystko się może zdarzyć

Kupujecie takie tłumaczenia? Żeby mieć szerszy ogląd sytuacji, zachęcamy do sprawdzenia reakcji zagranicznych mediów i polskiej społeczności LGBT. W większości są one przychylne dla Brytyjki. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Co piszą zagraniczne media o rezygnacji Melanie C z sylwestra TVP?

Postawa Melanie C została dostrzeżona przez międzynarodowe media. Brytyjski Daily Mail odnotował jej gest. Redakcja przy okazji oskarżyła polskich urzędników państwowych o to, że głoszą poglądy anty-LGBT.

Melanie „Mel C” Chisholm wycofała się z koncertu sylwestrowego w Polsce, co wydaje się być powiązane z poglądami anty-LGBT głoszonymi przez urzędników państwowych – brzmiała treść artykułu.

Ta sama gazeta nawiązała też do tzw. stref wolnych od LGBT, które swego czasu ustanawiali prawicowi samorządowcy.

Podjęła decyzję w obliczu poglądów politycznych sprzeciwiających się osobom LGBT, panujących w ciągu ostatnich kilku lat w Polsce, gdzie niektóre miasta określają się jako „strefy wolne od LGBT”.

W tekście Daily Mail zacytowano też podziękowania od internautów dla wokalistki.

Kocham Cię za to, Melanie. Trwasz przy swoich zasadach moralnych. Tak się cieszę, że wycofałaś się z tego po ty, jak dowiedziałaś się, co to za kanał – to tylko jedna z wypowiedzi.

Podobny przekaz zafundowała czytelnikom redakcja serwisu SkyNews. Z artykułu tego portalu możemy się dowiedzieć, że polski rząd zapewnia osobom LGBT najgorszą ochronę w całej Unii Europejskiej.

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Transpłciowych i Interseksualnych niedawno stwierdzono, że Polska ma najgorszą ochronę dla osób LGBTQ+ w Unii Europejskiej.

Dziennikarze przypomnieli też, że istnienie „stref wolnych od LGBT” oprotestowali ambasadorzy 50 państw świata. Oberwało się też prezydentowi, Andrzejowi Dudzie.

Prezydent Andrzej Duda obiecał również zakazać uczenia o LGBTQ+ w szkołach, a także uniemożliwić parom jednopłciowym adoptowania dzieci.

Amerykański portal TMZ przywołał opinie osób ze społeczności LGBT, podkreślając, że są one wdzięczne Mel C. Deadline dodał z kolei, że Telewizja Polska jest oskarżana o podsycanie propagandy anty-LGBT w swoich materiałach.

Jakub i Dawid o rezygnacji Melanie C z występu na sylwestrze TVP

Do całej afery odnieśli się youtuberzy Jakub i Dawid – jedna z najbardziej aktywnych medialnie homoseksualnych par w kraju:

Mel C miała być główną gwiazdą Sylwestra w TVP. Zrezygnowała, gdy dowiedziała się, ile hejtu wylewa się na społeczność LGBT w tej stacji na co dzień. To się nazywa wsparcie! To też powinna być lekcja dla polskich gwiazd, co znaczy bycie sojusznikiem. Od lat dziwi nas pojawianie się w TVP artystek, które przez lata mówiły, że wspierają społeczność LGBT. To tak jakby mówić, że popiera się prawa zwierząt, a reklamować futra.

W dalszej części wpisu panowie zaapelowali do rodzimych sław, które są ikonami społeczności LGBT+:

Edyto Górniak, Justyno Steczkowska, Wasze słowa o miłości grzęzną w ściekach pogardy i nienawiści wylewanych na nas każdego dnia. Swoim głosem i talentem wspieracie tę machinę kłamstw i nienawiści. Czy Wasza wrażliwość jest ślepa na krzywdę, jaką ta stacja wyrządza innym?

Co o tym sądzicie?

Kim jest Mel C?

Grupa Spice Girls, współtworzona przez Melanie, była fenomenem na międzynarodową skalę. Słynne „Spicetki” sprzedały ponad 100 milionów płyt na całym świecie, co uczyniło je najpopularniejszym girls bandem wszech czasów. Ich pierwszy krążek rozszedł się w rekordowej licznie ponad 31 milionów egzemplarzy. Debiutancki singiel „Wannabe” zajął pierwsze miejsce na listach przebojów w 27 krajach. Dziś na You Tube ma 596 milionów wyświetleń. Magazyn „Rolling Stone” okrzyknął Spice Girls największym fenomenem brytyjskiej muzyki rozrywkowej od czasu The Beatles. Otrzymały liczne nagrody, w tym prestiżową Brit Award za wybitny wkład w muzykę.

Grupę Spice Girs stworzyło pięć charyzmatycznych dziewczyn, wybranych spośród setek, które w 1994 roku odpowiedziały na prasowy anons o naborze do zespołu. Tak rozpoczęła się wielka, światowa kariera Viktorii Adams (aktualnie Beckham), Melanie Brown, Emmy Bunton, Geri Halliwell (aktualnie Horner) oraz Melanie Chisholm. Ta ostatnia przez wielu dziennikarzy uznawana była za najlepszą wokalistkę wśród słynnych „spicetek”. Z uwagi na  wizerunek twardej, wytatuowanej dziewczyny w dresie i sportowych butach zyskała przydomek Sporty Spice.

Dziś Melanie C z powodzeniem rozwija karierę solową. Jej album zatytułowany „Beautiful Intenstions” z 2005 roku uzyskał status złotej płyty w Szwajcarii i Niemczech. Późniejszy singiel „Rock me” stał się oficjalnym motywem przewodnim Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2011. W listopadzie tego roku otrzymała owację na stojąco, odbierając nagrodę Inspirational Artist Award przyznawaną przez redakcję Music Week.

Melanie C realizuje się także jako aktorka. Występowała w musicalach, teatrze i kilku produkcjach filmowych. Brała udział w australijskiej edycji programu „X Factor”, „Tańcu z gwiazdami”, „The Voice Kids” oraz gwiazdorskim show „Queens for the Night”. Jest zapaloną kibicką Liverpool FC i triathlonistką. Wychowuje nastoletnią córkę Scarlet.

Nie będzie to jej pierwsza wizyta w Polsce. Melanie C wielokrotnie koncertowała w naszym kraju, a jej przeboje takie jak I turn to you, Never be the same again, The moment you believe czy Northern star odniosły ogromne sukcesy na listach przebojów. Poniżej jeden z występów brytyjskiej gwiazdy podczas koncertu Hity na czasie.


Mel C - Gwiazda Sylwestra Marzeń 2022

Mel C - Gwiazda Sylwestra Marzeń 2022

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Mel C rezygnuje z występu na Sylwestrze Marzeń z Dwójką

Mel C rezygnuje z występu na Sylwestrze Marzeń z Dwójką

Victoria Beckham, Emma Bunton i Melanie C ze Spice Girls po latach

Victoria Beckham, Emma Bunton i Melanie C ze Spice Girls po latach

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

 • Gość pisze:

  Taaaak. weźcie Mandarynę!

 • Gość pisze:

  TVP codziennie wylewa hejt na LGBT. Przykład? Bo ja podam przyklad hejtu LGBT na katolikòw: zboczone transparenty profanujące Matke Boską i Hostię na paradach……..

 • Mandaryna pisze:

  Muzyka powinna łączyć, a nie dzielić. Tak kiedyś mówiła w waszym wywiadzie Mandaryna, która powinna wystapic na jakimś sylwestrze. A może w końcu znów wystapi?

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 • Lina pisze:

  Dziwne, że wszystkie te tolerancyjne gwiazdki nie bojkotowały mistrzostw świata w Katarze mimo że wszyscy wiedzą jakie panują tam poglądy. Na trybunach fajnie było się lansować i nikt nie pamiętał o poprawności politycznej.

 • Czyj wstyd? pisze:

  TVP zaprosiła ją MIMO różnicy poglądów, potwierdziła udział. W ostatniej chwili uznała że rezygnacja przyniesie jej większy rozgłos więc zrezygnowała Z POWODU różnicy poglądów. Wyrachowanie czy dziecinada? Wątpię żeby akurat wstyd – z próżnego i Salomon nie naleje 😉

  • Gościu pisze:

   Każdy ma prawo być głupim, ale nie rozumiem dlaczego obnosisz się tak ze swoją głupotą.

 • Gość pisze:

  A olać taką „gwiazdę”

 • Mumd pisze:

  Cieszę się, że swoim komentarzem na jej insta mogłam przyczynić się do tej decyzji.

  • Gość pisze:

   Wstyd, że Polska musi znosić tak wstrętnych i obrzydliwych obywateli. Dno szamba od spodu. A wybory i tak przegracie buhahahahahaha

 • Saj pisze:

  Do autora: Sylwestra pisze się z dużej litery, to jest dzień imienin. Wstyd, że dziennikarze robią tak banalne błędy.

  • Polonistka pisze:

   Nie ośmieszaj się. Sprawdź, co pisze na ten temat PWN: „Słownik każe nazwę zabawy sylwestrowej pisać małą literą, co jest logiczne, bo tak pisze się nazwy wszystkich obrzędów, zabaw i zwyczajów”

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×