Wirtualna Polska

TVP gęsto tłumaczy się z rezygnacji Melanie C z sylwestra. Ujawniono oficjalny powód odmowy gwiazdy. Oświadczenie nie ostudzi emocji

TVP gęsto tłumaczy się z rezygnacji Melanie C z sylwestra. Ujawniono oficjalny powód odmowy gwiazdy. Oświadczenie nie ostudzi emocji

Melanie C, TVP

Melanie C jednak nie wystąpi na sylwestrze TVP. Telewizja Polska wydała pilne oświadczenie. Władze stacji nie kryją zaskoczenia decyzją.

Wirtualna Polska

Telewizja Polska przed kilkoma dniami pochwaliła się tym, że Sylwestrze Marzeń z Dwójką wystąpi gwiazda girlsbandu Spice GirlMel C. Na oficjalnych kanałach publicznego nadawcy pojawił się następujący komunikat:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

OSTRO @melaniecmusic ze @spicegirls jedną z gwiazd Sylwestra Marzeń #badzmyrazemtvp – podała do wiadomości publicznej stacja.

W sieci pojawiło się też wystąpienie artystki, skierowane do polskich fanów.

Jestem ogromnie podekscytowana faktem, że Sylwestra spędzę z Wami w Zakopanem. Będziemy się świetnie bawić i wspólnie świętować nadejście nowego roku! – mówiła w nim brytyjska wokalistka.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zaledwie po kilku dniach Spicetka wycofała swój udział w imprezie. W oświadczeniu, które znalazło się na Facebooku, zasugerowała, że udział w imprezie TVP stoi w sprzeczności z wyznawanymi przez nią wartościami.

W świetle tego, czego właśnie się dowiedziałam, a co nie idzie w parze z wyznawanymi przeze mnie wartościami i wspieranymi przeze mnie społecznościami, z żalem informuję, że nie wystąpię w Polsce na sylwestrowym koncercie
Mam nadzieję, że wkrótce tam wrócę. Wierzę, że wszyscy macie wspaniałe święta. Najlepsze życzenia na 2023 rok.
Melanie – napisała na Facebooku.

In light of some issues that have been brought to my attention, that do not align with the communities I support, I’m…

Posted by Melanie C on Monday, December 26, 2022

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najprawdopodobniej chodziło jej o stosunek do osób LGBT+. Melanie jest ich sojuszniczką, podczas gdy TVP reprezentuje nieprzejednane stanowisko, zakładające sprzeciw wobec „ideologii LGBT” oraz równości małżeńskiej.

Wirtualna Polska

TVP wydało komunikat ws. Melanie C

Telewizja Polska wydała już komunikat, w którym odniosła się do sprawy. Przedstawiciele stacji nie kryją zaskoczenia, ponieważ Melanie C już zdążyła podpisać kontrakt. Jak twierdzą, prawdziwym powodem rezygnacji wokalistki są naciski internautów.

Melanie C jest jedną z wielu gwiazd tegorocznego „Sylwestra Marzeń z Dwójką”, która przyjęła zaproszenie i podpisała kontrakt z Telewizją Polską. Swoją obecność potwierdziła w nagraniu skierowanym do polskiej publiczności, w którym podkreśliła, że jest podekscytowana faktem, że sylwestra spędzi w Zakopanem i będzie wspólnie z nami świętować powitanie Nowego Roku, a dziś –  pod naciskiem internetowych komentarzy – niespodziewanie zrezygnowała z występu. Spółka z zaskoczeniem przyjęła informację o zmianie planów artystki. TVP przypomina, że sylwester to koncert dla wszystkich, którzy chcą przywitać Nowy Rok przy dobrej zabawie. Zapraszamy 31 grudnia do Zakopanego i do TVP – przekazano.

Ponadto już wcześniej publiczny nadawca usunął wszelkie informacje o występie z social mediów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Myślicie, że rzeczywiście Mel C kierowała się tylko głosami internautów, czy może na własną rękę zapoznała się z najnowszą historią Telewizji Polskiej?

Melanie C rezygnuje z sylwestra. Światowe media krytykują TVP

Wirtualna Polska

Postawa Melanie C została dostrzeżona przez międzynarodowe media. Brytyjski Daily Mail odnotował jej gest. Redakcja przy okazji oskarżyła polskich urzędników państwowych o to, że głoszą poglądy anty-LGBT.

Melanie „Mel C” Chisholm wycofała się z koncertu sylwestrowego w Polsce, co wydaje się być powiązane z poglądami anty-LGBT głoszonymi przez urzędników państwowych – brzmiała treść artykułu.

Ta sama gazeta nawiązała też do tzw. stref wolnych od LGBT, które swego czasu ustanawiali prawicowi samorządowcy.

Podjęła decyzję w obliczu poglądów politycznych sprzeciwiających się osobom LGBT, panujących w ciągu ostatnich kilku lat w Polsce, gdzie niektóre miasta określają się jako „strefy wolne od LGBT”.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W tekście Daily Mail zacytowano też podziękowania od internautów dla wokalistki.

Kocham Cię za to, Melanie. Trwasz przy swoich zasadach moralnych. Tak się cieszę, że wycofałaś się z tego po ty, jak dowiedziałaś się, co to za kanał – to tylko jedna z wypowiedzi.

Podobny przekaz zafundowała czytelnikom redakcja serwisu SkyNews. Z artykułu tego portalu możemy się dowiedzieć, że polski rząd zapewnia osobom LGBT najgorszą ochronę w całej Unii Europejskiej.

Wirtualna Polska

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Transpłciowych i Interseksualnych niedawno stwierdzono, że Polska ma najgorszą ochronę dla osób LGBTQ+ w Unii Europejskiej.

Dziennikarze przypomnieli też, że istnienie „stref wolnych od LGBT” oprotestowali ambasadorzy 50 państw świata. Oberwało się też prezydentowi, Andrzejowi Dudzie.

Prezydent Andrzej Duda obiecał również zakazać uczenia o LGBTQ+ w szkołach, a także uniemożliwić parom jednopłciowym adoptowania dzieci.

Amerykański portal TMZ przywołał opinie osób ze społeczności LGBT, podkreślając, że są one wdzięczne Mel C. Deadline dodał z kolei, że Telewizja Polska jest oskarżana o podsycanie propagandy anty-LGBT w swoich materiałach.

Kim jest Melanie C?

Grupa Spice Girls, współtworzona przez Melanie, była fenomenem na międzynarodową skalę. Słynne Spicetki sprzedały ponad 100 milionów płyt na całym świecie, co uczyniło je najpopularniejszym girls bandem wszech czasów. Ich pierwszy krążek rozszedł się w rekordowej licznie ponad 31 milionów egzemplarzy. Debiutancki singiel Wannabe zajął pierwsze miejsce na listach przebojów w 27 krajach. Dziś na YouTube ma 596 milionów wyświetleń. Magazyn Rolling Stone okrzyknął Spice Girls największym fenomenem brytyjskiej muzyki rozrywkowej od czasu The Beatles. Otrzymały liczne nagrody, w tym prestiżową Brit Award za wybitny wkład w muzykę.

Grupę Spice Girs stworzyło pięć charyzmatycznych dziewczyn, wybranych spośród setek, które w 1994 roku odpowiedziały na prasowy anons o naborze do zespołu. Tak rozpoczęła się wielka, światowa kariera Viktorii Adams (aktualnie Beckham), Melanie Brown, Emmy Bunton, Geri Halliwell (aktualnie Horner) oraz Melanie Chisholm. Ta ostatnia przez wielu dziennikarzy uznawana była za najlepszą wokalistkę wśród słynnych Spicetek. Z uwagi na  wizerunek twardej, wytatuowanej dziewczyny w dresie i sportowych butach zyskała przydomek Sporty Spice.

Dziś Melanie C z powodzeniem rozwija karierę solową. Jej album zatytułowany Beautiful Intenstions z 2005 roku uzyskał status złotej płyty w Szwajcarii i Niemczech. Późniejszy singiel „Rock me” stał się oficjalnym motywem przewodnim Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2011. W listopadzie tego roku otrzymała owację na stojąco, odbierając nagrodę Inspirational Artist Award przyznawaną przez redakcję Music Week.

Melanie C realizuje się także jako aktorka. Występowała w musicalach, teatrze i kilku produkcjach filmowych. Brała udział w australijskiej edycji programu X Factor, Tańcu z gwiazdami, The Voice Kids oraz gwiazdorskim show Queens for the Night. Jest zapaloną kibicką Liverpool FC i triathlonistką. Wychowuje nastoletnią córkę Scarlet.

Melanie C w Polsce

Melanie C wielokrotnie koncertowała w naszym kraju, a jej przeboje takie jak I turn to you, Never be the same again, The moment you believe czy Northern star odniosły ogromne sukcesy na listach przebojów. Poniżej jeden z występów brytyjskiej gwiazdy podczas koncertu Hity na czasie.


Mel C - Gwiazda Sylwestra Marzeń 2022

Mel C - Gwiazda Sylwestra Marzeń 2022

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Victoria Beckham, Emma Bunton i Melanie C ze Spice Girls po latach

Victoria Beckham, Emma Bunton i Melanie C ze Spice Girls po latach

Melanie C i Billie Eilish na BRIT Awards 2020

Melanie C i Billie Eilish na BRIT Awards 2020

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

 • Gość pisze:

  Takie pytanie, kim jest ta pani? Na siłę robią z niej gwiazdę nawet ta cholerna TVP nie potrafi zaprosić prawdziwych gwiazd. Mamy tylu wspaniałych wykonawców, że nie trzeba nam wciskać jakiś pseudo gwiazd.

  • Gość pisze:

   Żaden wspaniały wykonawca nie chce być utożsamiany z tym chorym miejscem. Zostaje im Zenek i wszystkie inne wiejskie żenady

  • Gość pisze:

   Tak, bo wszyscy są rozhisteryzowanymi lewakami, albo na takich żerują 😉

  • Gość pisze:

   Jeśli nie wiesz kim jest ta Pani, to jesteś po prostu zacofanym cymbałem 🙂

 • Ada pisze:

  I bardzo dobrze. Zero żalu że jej nie bedzie!!!

 • GośćStefan pisze:

  Ale Zenek będzie mam nadzieję

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 • Gość pisze:

  Winny sie tlumaczy. Mandaryne bierzcie na cito i niech zaprezentuje seksy taniec

 • Gość pisze:

  Jak inni źadna strata mąź ją zaprosi a kasa za palec w d..pie ok jasne na szampana ich stać a jak mówi pan m beka..ty do beka..tów a podatnicy do europy ******** euro unia i to tyle

 • Gosciowa pisze:

  No i dobrze zrobiła u nas są o wiele lepsi wykonawcy.

 • Gość22 pisze:

  Czyli wcześniej występowała w TVP, a przecież Telewizja Polska od zawsze była telewizją rządową, stronniczą i siejącą propagandę. Wtedy jej to nie przeszkadzało, a teraz tak?

 • Gość pisze:

  „na własną rękę zapoznała się z najnowszą historią Telewizji Polskiej?” Nie ośmieszajcie się juz do końca bando hejterow i fanatyków. To jest po prostu nieprawdopodobne co ci ludzie wyprawiają od 2015 roku.

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×