Szukaj

Tabloid triumfuje. Meghan Markle przegrała zaciętą walkę w sądzie. Dlaczego poniosła porażkę?

Meghan Markle przegrała pierwszy etap batalii z amerykańskimi tabloidami. Dlaczego? Jak sędzia argumentował swoją decyzję?
Książę Harry i Meghan Markle

Książę Harry i Meghan Markle

Meghan Markle i Harry na początku roku zrezygnowali z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej. Wyprowadzili się z Wielkiej Brytanii. Najpierw przenieśli się do Kanady, potem do Stanów Zjednoczonych. W międzyczasie wytoczyli procesy sądowe kolorowej prasie, które toczą się od miesięcy.

Wśród nich było opublikowanie prywatnego listu Meghan Markle do ojca. Małżonkowie pozwali Mail on Sunday, a konkretniej wydawcę firmę Associated Newspapers. Księżna obwiniała prasę, że przez negatywną publikację, była pokazywana w złym świetle, a to mogło mieć wpływ na jej interesy.

Meghan Markle przegrała pierwszą część procesu z tabloidami

W piątek odbyła się rozprawa, podczas której sędzia przyjrzał się zarzutom wniesionym przez księżną. Z pewnością Meghan i Harry nie spodziewali się takiego wyniku sprawy.

Sąd Najwyższy w Londynie orzekł, że zarzuty są bezzasadne. Zdaniem sędziego materiały publikowane w kolorowej prasie nie godziły na tyle w dobre imię Markle, by narazić jej wizerunek na straty.

Zgadzam się, że wszystkie trzy zarzuty powinny zostać wykreślone z oskarżenia. Niektóre z tych zarzutów są bezprzedmiotowe, nie są odpowiednio sprecyzowane lub niewspółmierne do celu prowadzenia spraw —komentował sędzia Mark Warby.

Książę Harry i Meghan Markle – pierwsze wystąpienie w 2020

Książę Harry i Meghan Markle – pierwsze wystąpienie w 2020. Jak wyglądali i w co się ubrali? Oficjalne zdjęcie książąt

Sędzia oddalił powództwo Meghan, a jej prawnicy nie wnieśli apelacji. Podobno pozwana przez Meghan firma zażądała od niej pokrycia kosztów rozprawy. Te sięgają kwoty nawet 50 tysięcy funtów.

Zobacz także: Meghan Markle pokazała się publicznie. Jej twarz jakby się zmieniła. „Wygląda jak własny mem”


Meghan Markle i Harry - Dzień Wspólnoty Narodów 2020

Meghan Markle i Harry - Dzień Wspólnoty Narodów 2020

Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej

Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej

Książę Harry i Meghan Markle na lotnisku w Kanadzie

Książę Harry i Meghan Markle na lotnisku w Kanadzie

Dodaj komentarz

  • Mała Mi pisze:

    Gratulacje braku kompetencji. Meghan nie przegrała procesu z tabloidami. Na wniosek oskarżonego odbyła się rozpraws w wyniku której z materiału dowodowego usunięto artykuły wskazujące na celowość i złe intencje towarzyszące osobom piszącym określone artykuły. Proces toczy się o naruszenie praw sutirdkich6s nie zniesławienie. Dowody wykluczone z materiału dowodowego mogą być ponownie do niego dołączone jeśli zostaną przedstawione w inny sposób. Daily Mail 8 inne tabloidy traktują to jako wygranie całego procesu co nie jest prawdą. A głupiutkie polskie media robią kopij, tłumacz, wklej i piszą artykuł. Następnym razem sprawdźcie fakty fakty. Ten artykuł to nie info o gwiazdach tylko szerzenie nieprawdziwych informacji, wprowadzanie w błąd czytelników i wpisywanie się w politykę prześladowania Harry’ego i Meghan prowadzoną przez brytyjskie tabloidy.

  • Gość pisze:

    Specjalistka od rozkładania chudych nóg

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×