Meghan Markle posłużyła się chytrym podstępem wobec ojca i tabloidów. Bliski współpracownik zdradził w sądzie jej plan

Meghan Markle i Thomas Markle

Meghan Markle i Thomas Markle

Meghan Markle nie ma łatwego życia z tabloidami. Księżna kilka razy spotkała się w sądzie z przedstawicielami bulwarówek. Jedną ze spraw udało jej się wygrać. Podczas apelacji bliski pracownik ujawnił podstęp księżnej. Chodzi o jej list do ojca. 

Meghan Markle i książę Harry od niemal dwóch lat nie pełnią swoich funkcji w rodzinie królewskiej. Małżonkowie zdecydowali się porzucić monarchię, o czym poinformowali w oficjalnym oświadczeniu. Wiadomo, że relacje księżnej z członkami rodu Windsorów nie należały do najlepszych. Bulwarówki rozpisywały się o tym, że żona Harry’ego i żona Williama nie darzą się sympatią. W tabloidach pojawiło się co najmniej kilkanaście przyczyn ich konfliktu.

Małżonkowie po zaprzestaniu swoich zobowiązań względem dworu spakowali walizki i osiedlili się w USA. Tam rozpoczęli nowe życie. Otworzyli firmę producencką, założyli własną fundację i poświęcili się działaniom charytatywnym. Od czasu do czasu biorą też razem udział w ważnych wydarzeniach społecznych. Sporo zmieniło się też w ich życiu prywatnym. Małżonkowie doczekali się drugiego dziecka. Latem przyszła na świat ich córeczka Lilibet.

Meghan Markle napisała list do ojca. Wiedziała, że może pojawić się w mediach

Meghan od samego początku nie wzbudzała sympatii Brytyjczyków. Nie była ona wymarzoną kandydatką na żonę dla wnuka królowej Elżbiety II. Rozwiedziona aktorka i Amerykanka odkąd dołączyła do rodu Windsorów, była obiektem zainteresowania kolorowej prasy. Dziennikarze wyszukiwali informacji na jej temat. Okazało się, że pochodzi ona z rozbitej rodziny i nie ma najlepszego kontaktu z ojcem. Thomas Markle i przyrodnie rodzeństwo nie zostali zaproszeni na książęcy ślub do Londynu.

Ojciec Meghan nie zachowywał się w stosunku niej w porządku. Mężczyzna chętnie zdradzał tabloidom informacje na temat córki i udzielał wywiadów, w których nie raz ją oczernił. Meghan tuż przed ślubem z Harrym zdecydowała się napisać do ojca odręczny list. Ten przedostał się do prasy, a jego fragmenty opublikował Daily Mail. Żona Harry’ego podała tabloid do sądu i wygrała sprawę.

Teraz wszystko toczy się w sądzie apelacyjnym. W niedzielę odbyła się kolejna rozprawa, a były sekretarz prasowy księcia i księżnej Sussex, Jason Knauf, powiedział, że Meghan Markle wysłała odręcznie napisany list do swojego taty „wiedząc, że może dojść do wycieku”.

Kiedy księżna zastanawiała się, jak poradzić sobie z rosnącymi interwencjami publicznymi pana Markle – zarówno z powodu obaw o jego dobro, jak i w celu ochrony jej reputacji – zbadała opcje komunikacji pisemnej, które mogą przekonać go do zaprzestania udzielania wywiadów, ale może to również prowadzić do tego, że przekaże je mediom – cytuje słowa mężczyzny OK!

Meghan miała doradzać się mężczyzny w sprawach listu i tego, jakich słów w nim użyła.

Poprosiła mnie o przejrzenie tekstu listu, mówiąc: „oczywiście wszystko, co napisałem, jest ze zrozumieniem, że może to ujawnić, więc byłem skrupulatny w doborze słów, ale proszę, daj mi znać, jeśli coś Cię wyróżnia, ponieważ odpowiedzialność'.Zadała również konkretne pytanie dotyczące zwracania się do pana Markle „ tatusiu” w liście, mówiąc: „biorąc pod uwagę, że kiedykolwiek nazywałam go tatusiem, może mieć sens, gdyby niefortunne wydarzenie wyciekłoby, pociągnęłoby za serce.

Wygląda na to, że sprawa pomiędzy Meghan Markle a tabloidami szybko się nie skończy. Teraz gdy na jaw wyszły nowe fakty, a bliski współpracownik Sussexów zeznał przeciwko nim, wszystko może przybrać inny obrót.


Listy Meghan Markle do Thomasa Markle

Listy Meghan Markle do Thomasa Markle

Listy Meghan Markle do Thomasa Markle

Listy Meghan Markle do Thomasa Markle

Listy Meghan Markle do Thomasa Markle

Listy Meghan Markle do Thomasa Markle

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×