Marzena Kipiel-Sztuka walczy z poważnymi problemami zdrowotnymi: „Tacy jak ja nie mogą się zaszczepić”. Ujawniła, co jej dolega

Marzena Kipiel-Sztuka

Marzena Kipiel-Sztuka

Marzena Kipiel-Sztuka w nowym wywiadzie ujawniła, że walczy z poważnymi problemami zdrowotnymi. Przez nie może zrezygnować z planowania urlopu. Co jej dolega?

Marzena Kipiel-Sztuka od wielu lat jest związana z aktorstwem. Chociaż w 1989 roku występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy, na rozpoznawalność musiała poczekać 10 lat. W 1999 roku zyskała ogólnopolską popularność dzięki roli Haliny Kiepskiej w sitcomie Świat według Kiepskich.

Marzena Kipiel-Sztuka walczy z problemami zdrowotnymi. Co jej dolega?

Niedawno Marzena Kipiel-Sztuka zdradziła, że jej życie nie przypomina bajki. Powiedziała, że zmaga się z groźną chorobą i przy okazji poruszyła też bardzo ważny społecznie temat:

Właśnie prosto w oczy patrzy mi mój pies. Wygląda ślicznie, więc czuję się dobrze. Ale poza tym mam depresję i dokucza mi samotność – wyjaśniła – Przy okazji apeluję do wszystkich, którzy mają podobne problemy, żeby głośno o tym mówili i zgłaszali się po pomoc.

Aktorka w nowym wywiadzie ujawniła, co dokładnie jej dolega. W rozmowie z Twoim Imperium powiedziała, że cierpi na chroniczne zapalenie oskrzeli, co jest efektem przewlekłej choroby płuc:

Zdrowie nie pozwala mi robić dalekosiężnych planów. Od dłuższego czasu cierpię na chroniczne zapalenie oskrzeli, co skutkuje podwyższoną temperaturą. To efekt POChP, przewlekłej choroby płuc. Tacy jak ja nie mogą się zaszczepić przeciw COVID-19, co powoduje, że o wakacyjnych podróżach mogę tylko pomarzyć. Nie chcę narażać siebie i innych na zakażenie, więc siedzę w domu. Mówiąc szczerze mam tego serdecznie dość.

Gwiazda dodała, że nie będzie udawać, że w jej życiu wspaniale się dzieje:

Nie będę udawać, że rano budzę się w radosnym nastroju. Tym bardziej, że źle sypiam, czuję się osłabiona i nieco osowiała.

Marzena Kipiel-Sztuka, mimo nie najlepszego samopoczucia, nie chce się poddawać. Stara się żyć w zgodzie z własnym sumieniem:

Ogarniam rzeczywistość najlepiej jak potrafię. Za cztery lata dobiję do sześćdziesiątki, mam więc większy dystans i luz niż dwadzieścia pięć lat temu. Wprawdzie głupota, bezmyślność i nieuctwo, które opanowały nasz świat, nadal mnie bolą, ale już podchodzę do tego bez większych emocji. Najważniejsze, że żyję w zgodzie ze swoim sercem i sumieniem, mogę codziennie bez wstrętu spojrzeć w lustro. A poza tym jestem zdania, że nic nie dzieje się bez przyczyny.

Gwiazda Świata według Kiepskich w tej samej rozmowie zdradziła, że pisze biografię. Chociaż nie podpisała jeszcze umowy z żadnym wydawnictwem, ma nadzieję, że ukaże się jeszcze w tym roku.


Marzena Kipiel-Sztuka - Polsat, 25 lat

Marzena Kipiel-Sztuka - Polsat, 25 lat

Marzena Kipiel-Sztuka jak schudła?

Marzena Kipiel-Sztuka jak schudła?

Marzena Kipiel-Sztuka

Marzena Kipiel-Sztuka

Komentarze

 • Fanka pisze:

  Codziennie oglądam Panią na ekranie. Jak się ma psa, to nie jest źle. Powodzenia i zdrowia.

 • Gość pisze:

  Dużo zdrowia pani Marzeno a na depresję najlepszy – dostosowany do możliwości – wysiłek fizyczny. Zapraszam do siebie na grządki, mam widły, które same kopią, wystarczy je mocno trzymac. To tak żartem, a serio to ruchu i świeżego powietrza nic nie zastąpi.

 • Gość pisze:

  Ćpaleś, nie pisz!

 • S pisze:

  życzę dużo zdrowia i sił do życia

 • Gość pisze:

  Taki lajf 10mld źyje bez i nie narźekają sprawdzają co jest grane nawet dziecko z przedszkola wie źe gó..no darmozjady hajs kradną na ku..wy i na karaiby przelewają cała wyźsza polityka filozofia biznes i inne gó..na wystarczy sprawdzic konta i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×