Szukaj

Polsat wyciągnął dłoń do Mariusza Czajki. Stacja odpowiedziała na rozrywający serce apel aktora o życiu w biedzie

Mariusz Czajka

Mariusz Czajka

Mariusz Czajka niedawno poprosił internautów o wsparcie finansowe. Nie dość, że zebrał prawie 50 tysięcy złotych, to na dodatek otrzymał propozycję pracy w Polsacie.

Mariusz Czajka jest polskim aktorem teatralnym, dubbingowym, telewizyjnym i filmowym. Występował w wielu produkcjach, wśród których warto wspomnieć tytuły takie jak m.in. Świat według Kiepskich, Chłopaki nie płaczą, Tryumf pana Kleksa oraz Futro z MisiaDo niedawna regularnie pojawiał się na deskach Teatru Buffo. Przez pandemię koronawirusa został on jednak zamknięty.

Aktor znalazł się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. To jednak nie koniec jego dramatu. Niedawno zmarła jego ukochana mama Krystyna. Czajki nie było stać na to, by zorganizować uroczystości pogrzebowe. Utworzył internetową zbiórkę na ten cel. Przy okazji wydało się, że przez ostatnie 10 miesięcy żył na granicy ubóstwa:

Straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 mies. Mama miała emeryturę nauczycielska 1600 zł i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać. Brakuje 8 tys. zł. i zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w pochowaniu mamy, bo nie mam tego za co zrobić.

Internauci pomogli niemal natychmiast. Zbiórkę zakończono na kwocie prawie 50 tysięcy złotych, czyli pięciokrotnie większej, niż pierwotnie planował Czajka.

Mariusz Czajka dostał pracę w Polsacie. W czym zagra?

Czajka w rozmowie z Super Expressem podsumował internetową kwestę. Powiedział, że jest wzruszony. To pokazało mu, że są osoby, które wciąż o nim pamiętają. Przy okazji usłyszał mnóstwo ciepłych słów:

 Internetowa zbiórka pieniędzy, której bałem się jak ognia, pokazała mi, że ludzie o mnie pamiętają. Prawie 50 tys. w niecałe dwa dni to dla mnie ogromna suma. A najbardziej wzruszające jest to, że te wpłaty nie były tylko z litości. Ci ludzie dziękowali mi przy okazji za moje role w filmach i w musicalu Metro.

To jednak nie koniec dobrych wieści. Pomocną dłoń w kierunku aktora wyciągnął Polsat. Po 17 latach nieobecności Mariusz Czajka wraca na plan serialu Świat według Kiepskich. Niedługo ma zdjęcia. Tabloid podaje, że do agencji aktorskiej, z którą związany jest gwiazdor, dotarła kolejna propozycja. Tym razem od produkcji M jak miłość

Aktor uważa, że za te wszystkie pozytywne wydarzenia, które dzieją się w jego życiu, odpowiada jego mama, która się nim opiekuje:

Bałem się, że będę dosłownie gryzł tynk ze ścian, a stało się inaczej. I tak sobie myślę, że to wszystko to sprawka mojej mamusi. Zawsze musiała być najważniejsza, zawsze musiałem być dla niej, a teraz to ona opiekuje się mną z nieba. Dzięki mamo!

Czekamy więc na pierwsze odcinki serialu, w którym pojawi się Mariusz Czajka.


166134_101039943304878_6396992_n Mariusz Czajka błaga o pomoc. Nie ma pieniędzy na pogrzeb matki

Mariusz Czajka błaga o pomoc. Nie ma pieniędzy na pogrzeb matki

Mariusz Czajka - Pensjonat nad Rozlewiskiem

Mariusz Czajka - Pensjonat nad Rozlewiskiem

Dodaj komentarz

 • BeataBea Piotrowska. pisze:

  Każdy by tylko krytykował.Ja nie rozumiem skąd w ludziach tyle nienawiści.Czy pomaganie to jest coś złego.Piszecie że gość wstydu niema a mnie jest wstyd że mamy takich Polaków.

 • Pomagająca pisze:

  Nie najeżdżajcie na Niego. Będziecie potrzebowali, to pomożemy. Pomaga się też zupełnie nieznanym osobom. Życzę zdrowia.

 • Gość pisze:

  jeszcze go po d..pie calowac.

 • Gośćpolo pisze:

  Dno moralne.Tylko wyciaga sie lapy a moze poszedlbys do pracy leniu.
  Jak byly pieniadze to zylo sie na odpowiednim poziomie a teraz dawajcie.
  W takiej sytuacji sa tysiace ludzi ale zmieniaja zawod,sprzedaja nieruchomosci
  aby zyc a nie isc na latwizne.
  Nie szanuje takich ludzi,komu ty kiedykolwiek pomogles,szmato.

 • Gośćwstydu nie ma niedawno jeździł furą o jakiej darczyńcy nawet nie marzą pisze:

  Gość wstydu nie ma niedawno jeździł furą o jakiej darczyńcy nawet nie marzą

 • Gość pisze:

  To może odda zebrane pieniążki bardziej potrzebującym, np: dzieciom, samotnym matkom z chorymi dziećmi itd.

  • Obserwator pisze:

   Gościu, a dałeś Panu Mariuszowi chociaż złotówkę, że teraz mówisz co ma zrobić z nadwyżką ? Zapewne nie.
   Wiec zajmij się swoimi finansami.

 • Gość pisze:

  Powodzenia Panie Mariuszu! Dziekujemy za te wszystkie wylane łzy ze śmiechu. Proszę się nie załamywać iść dalej a Mamusia niech nad Panem czuwa!!

  • Gośćwstydu nie ma niedawno jeździł furą o jakiej darczyńcy nawet nie marzą pisze:

   Gość wstydu nie ma niedawno jeździł furą o jakiej darczyńcy nawet nie marzą

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×