Maja Ostaszewska pokazała zdjęcia z polsko-białoruskiej granicy. Gwiazda osobiście niosła pomoc migrantom

Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska jest jedną z gwiazd, które zaangażowały się w pomoc migrantom, którzy od dłuższego czasu koczują przy polsko-białoruskiej granicy. Opowiedziała, co się tam dzieje. 

Maja Ostaszewska to aktorka, która od kilku dekad robi karierę w show-biznesie. Na swoim koncie ma wiele znakomitych i niezapomnianych ról. Widzowie pokochali jednak jej komediowe wcielenie w serialu Przepis na życie. Wcieliła się tam w postać Beatki, którą odegrała fenomenalnie. Grana przez nią bohaterka stała się ulubienicą widzów.

Gwiazda znana jest nie tylko ze swoich ról, ale także z tego, że nie boi się otwarcie wyrażać poglądów i zawsze stara się walczyć o prawa kobiet. Kilka miesięcy temu media obiegła bardzo smutna informacja o tym, że ulubienica widzów zmaga się z Covid-19. Gdy tylko wyzdrowiała ponownie zaczęła włączać się w różnego rodzaju akcje społeczne. Aktywnie wypowiadała się o sytuacji polskich kobiet i komentowała zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. Od kilku dni swoją uwagę skupia na pomocy migrantom.

Maja Ostaszewska dziękuje za pomoc migrantom

Wiadomo, że sporo Polaków nie zgadza się z tym, aby migranci znajdujący się przy granicy z Białorusią żyli w nieludzkich warunkach. Dlatego stara się wspomóc znajdujące się w lesie osoby. Organizują dla nich posiłki, wodę i cieplejsze ubrania. Wiadomo, że temperatura spada już poniżej zera, a ludzie ci od wielu dni przebywają w koczowniczych warunkach i nie mają obecnie żadnego wyjścia z sytuacji.

W pomoc migrantom, którzy napierają na polską granicę, zaangażowali się także przedstawiciele show-biznesu. Wśród nich jest między innymi Maja Ostaszewska. Aktorka przez kilka dni przebywała przy granicy, gdzie przy wsparciu innych osób organizowała najpotrzebniejsze rzeczy dla koczujących przy granicy. We wszystko zaangażowani byli także: Anita Sokołowska, Magdalena Różdżka, Agata Buzek, Jacek Braciak, Bartosz Bielenia. Gwiazda postanowiła podziękować wszystkim osobom, które okazały wsparcie.

Drodzy wróciłam po prawie tygodniu z Podlasia. Było tak intensywnie, ze dopiero teraz mogę podsumować ten czas. Po pierwsze jeszcze raz dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w zainicjowaną przeze mnie zbiórkę w @nowy_teatr ! Wszystkie dary dotarły do potrzebujących. Wypełniły kilka aut. Razem z @magdalena_rozczka @anita_sokolowskaa @dominik_sawio @agata.buzek_official Jacek Braciak rozwieźliśmy je i rozpakowaliśmy w kilku magazynach w Hajnówce, Michałowie, Sokółce. Resztą transportu zajął się @nowy_teatr

Gwiazda opisała także, jak wygląda codzienność cudzoziemców znajdujących się przy granicy. Z jej relacji wynika, że ich sytuacja jest dramatyczna, ale wielu Polaków stara się pomóc. Zaapelowała też do władz, o wpuszczenie pomocy humanitarnej, o to samo prosi też swoich fanów, którzy powinni apelować do rządzących o humanitarne podejście do sprawy. Zaznacza również, że pomaganie jest legalne i każdy może wspomóc migrantów, chociażby butelką czystej wody.

Wszędzie spotykałyśmy wspaniałych ludzi dla których niesienie pomocy uwięzionym w lasach ofiarom politycznej gry białoruskiego reżimu, jest oczywistością. Pracują bez wytchnienia poświęcając swój czas, zdrowie, narażając się na hejt. Nie interesuje ich polityka, widzą cierpiących ludzi w lesie. Kobiety, dzieci, mężczyzn. Wysłuchałyśmy ich historii, pytałyśmy czego potrzebują. Chciałyśmy żeby wiedzieli , ze nie są sami, ze im dziękujemy i wspieramy z oddali, ze będziemy przyjeżdżać. Pomaganie jest legalne. Podanie ciepłego posiłku, czystej wody, lekarstw i ciepłego koca ludziom na granicy życia jest naszym człowieczym obowiązkiem. Po wyjeździe dziewczyn włączyłam się w działania @grupagranica
ale o tym w kolejnym poście. Dziękuję Wszystkim, którzy rozumieją powagę kryzysu humanitarnego na naszej wschodniej granicy. To, ze uwięzieni w pasie przygranicznym ludzie są ofiarami politycznych gier. Potrzebują naszej pomocy. To mogliśmy być my. Proszę rozmawiajcie o tym, przekonujcie. Wspierajcie finansowo działania @grupagranica @fundacjaocalenie @medycynagranicy Apelujcie do władz o natychmiastowe wpuszczenie pomocy humanitarnej i medycznej do strefy. NIKT NIE ZASŁUGUJE NA TO BY UMIERAĆ W LESIE.

Na zdjęciach aktorka pokazała, ile rzeczy udało im się zgromadzić. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy od fanów, którzy przyznali, że również angażują się w pomoc i wpierają tego typu inicjatywy w lokalnych społecznościach. Ludzie wykazali również ogrom podziwu dla gwiazd, które tak bardzo dbają o humanitarne warunki dla cudzoziemców.


Maja Ostaszewska o pomocy migrantom

Maja Ostaszewska o pomocy migrantom

Maja Ostaszewska o pomocy migrantom

Maja Ostaszewska o pomocy migrantom

Maja Ostaszewska o pomocy migrantom

Maja Ostaszewska o pomocy migrantom

Komentarze

 • Gość pisze:

  Daj jej Panie Boże zdrowie , bo na rozum już za późno

 • Gość pisze:

  Może niech ją po prostu ktoś poinformuje na czym polega ten konflikt, bo ona nie do końca rozumie sytuację polityczną.

 • Gość pisze:

  Nikt nie chce jej fotografować więc sama to robi;)

 • Gość pisze:

  niech nie zbiera jakichś klamotów bo to tylko po lesie się wala. chcesz pomóc nie PRZESZKADZAJ i wyślij środki do Syrii a nie do Łukaszenki bo ten się z ciebie śmieje a ta z torbami żeby zaistnieć

 • Gość pisze:

  Jak Franek Staszewski biegał z darami wzdłuż granicy było źle, jak Maja Ostaszewska gromadzi je w magazynach też jest źle. Po prostu nie przyjmujecie możliwości udzielenia pomocy tym ludziom, bo wydają się wam „inni”. „Inność” nie jest czymś złym. „Inność” trzeba postarać się zrozumieć.

  • Gość pisze:

   To może by tak pomóc policjantowi , który został ranny . Ale pewnie te biedaczki tylko robiły sobie zawody , który celnej rzuci kamieniem. Jak inni to i rozrywki inne.

 • Zdegustowana pisze:

  Niektórzy zrobią wszystko byle się o nich mówiło. Jak celebryci o czułych serduszkach chcą pomagać , to może z tymi darami na przejście graniczne i na Białoruś , a nie do magazynu i zdjęcia sobie robić.

  • Gość pisze:

   Proszę Pani inteligentny i wartościowy człowiek zrobi to bez rozgłosu. A słaby celebryta musi się sfotografować. Pozdrawiam

 • Gość pisze:

  Drwicie, upokarzacie, wyśmiewacie, wyzywacie CZŁOWIEKA, który POMAGA.
  Nie przeszkadza WAM to w nazywaniu siebie CHRZEŚCIJANAMI.
  Chrześcijaństwo nie polega na „klepaniu” pacierza. Chrześcijaństwo to miłość bliźniego.
  Przemyślcie, zanim za chwilę napiszecie, że mi odbiło jak Ostaszewskiej, Kurdej czy jeszcze komuś innemu.
  Zastanów się zanim zaczniesz krytykować. Nie pomagasz, to chociaż nie przeszkadzaj pomagać innym.

 • ladybug pisze:

  Tym wszystkim chętnym do pomocy celebrytom i politykom z KO radzę zeby sobie wzięli do domu na utrzymanie kilku emigrantów. Ciekawe ile czasu by wytrzymali z nimi.

  • Gość pisze:

   Popieram! chyba oni nie zdają sobie sprawy jakie niosą niebezpieczeństwo, inna kultura i zasady. Każdy chętny pomocy powinien wziąć do domu kilku emigrantów, ale jakby była taka opcja to nikt nie jest chętny… Przyszli na własną odpowiedzialność, niech się nie dziwią że granica zamknięta.

  • MARIA pisze:

   BRAWO

 • Gość pisze:

  Co ta baba wyczynia?

 • Eva pisze:

  ❤️❤️❤️❤️ MOŻNA LICZYĆ NA MAJĘ !!! TO JEST PRZYKŁAD NA CZŁOWIECZEŃSTWO ✌️
  ZASTANAWIAM SIĘ TYLKO PO CO NAM KOŚCIÓŁ 💰💵💰WSTYD!

  • Stańczyk pisze:

   Kobieta ta chce pomagać najeźdźcom,którzy siłą chcą wtargnąć do mojego Kraju ! Kim więc jest? Jak ją nazwać?

  • Gość pisze:

   Kośćiół potrzebny jest tym, którzy od poniedziałku do piątku grzeszą, w sobotę idą do spowiedzi, w niedzielę do komuni i od poniedziałku znowu grzeszą.

  • Gość pisze:

   O nie tylko na Maję. W naszej historii było więcej takich. Kolaboranci , dywersanci tzw piąta kolumna. Putin ma na kogo liczyć

 • Gość pisze:

  A po co takie nagłaśnianie, celebrowanie??? Nadmuchiwanie nieistniejących problemów. Uchodźcy zostali zmanipulowani. U siebie mają z czego żyć, ale chcą jeszcze lepiej……Zaraz będzie pretekst by wojska amerykańskie stacjonowały nam na granicy.

 • Gość pisze:

  Nożyce do metalu też im sprezentowała?

 • Gość pisze:

  Pani Maju śwata pani nie zbawi!!!tak to już jest że zawsze ktoś będzie potrzebował pomocy wsparcia wszystkich nie da sie uszczęśliwić

 • Gość pisze:

  Taki live fajne fotki niestety lepiej siedziec na kanapie niź robic z siebie paj..ca ale kaźdy robi jak uwaźa jak mówi klasyk po stać w lesie jak jest przejście najlepiej odjeb..ć szopke tv na cały świat a źycie toczy się dalej teksty z seminarium dla idiot..w i to tyle