Maja Ostaszewska ma koronawirusa. Służba zdrowia potraktowała ją skandalicznie

Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska ma koronawirusa. Ujawniła szczegóły swojej choroby oraz opisała, w jaki sposób potraktowała ją polska służba zdrowia.

Maja Ostaszewska ze sceną filmową związana jest od lat. W czasie swojej zaskakującej kariery miała okazję grać wiele znaczących ról, które przysporzyły jej mnóstwa sympatyków. Zjednała ich do siebie nie tylko świetną grą aktorską, ale także podejściem do wielu ważnych dla społeczeństwa spraw. Gwiazda niejednokrotnie brała udział w różnych kampaniach non profit. Znana jest także ze swojego poparcia dla środowiska LGBT. Rok temu wspierała Paradę Równości, robiąc to po raz kolejny z rzędu.

Teraz postanowiła poruszyć kolejną ważną kwestię dotyczącą obecnej sytuacji pandemicznej w Polsce. Niestety dołączyła do gwiazd zakażonych koronawirusem. W poście na Instagramie opisała szczegóły swojej choroby, przy okazji ujawniła, w jaki sposób została potraktowana przez służbę zdrowia. To skandal.

Maja Ostaszewska ma koronawirusa

Maja Ostaszewska ma spore grono fanów, którzy na bieżąco śledzą jej poczynania. Ostatnio zaniepokoił ich brak wiadomości od ich ulubienicy, gdyż dotychczas była osobą aktywną na Instagramie i udzielała się publicznie. Aktorka postanowiła wyjaśnić wszystkim zainteresowanym powód swojej nieobecności. Niestety wpłynęły na to kłopoty zdrowotne.

Okazuje się, że przez prawie 2 tygodnie nie opuszczała swojego miejsca zamieszkania, a przyczyną było zakażenie koronawirusem, który oprócz niej dotknął także jej bliskich. W poście na Instagramie widzimy zdjęcie okna, to widok, który miała gwiazda przez ostatnie 10 dni.

Przyszedł bowiem czas na nas. COVID rozpanoszył się w naszym domu. Ból głowy i całego ciała jakiego nie znałam, jaki nie pozwala spać. Cały czas na środkach przeciwbólowych. Gorączka i dreszcze, brak węchu i smaku, potworna słabość, zawroty głowy. Podróż do kuchni czy łazienki była wyzwaniem. Kiedy mijał kolejny, 8y dzień bez poprawy, lęk czy to draństwo nie postępuje dalej. Ale nie możesz wezwać lekarza żeby przyszedł, osłuchał cię i ocenił sytuację – czytamy w poście.

Jak się okazuje, Maja nie mogła liczyć na pomoc odpowiednich służb. Wiadomość z sanepidu otrzymała mailowo, następnie nikt nie kontaktował się z nią przez 8 dni. Dziewiątego dnia sama znalazła siłę, na to, by zadzwonić do nich. Jednak na szczęście w tym trudnym okresie mogła liczyć na pomoc swoich przyjaciół.

Choć zostawieni przez system sami sobie – informacja o wyniku testu i że zgłaszają nas do sanepidu przyszła mailem i już nikt się do nas więcej nie odezwał, nie zainteresował. Dopiero po 9-ciu dniach miałam siłę, żeby poświęcić ponad godzinę, żeby dodzwonić się do sanepidu. Jednak cały czas mieliśmy pomoc, wsparcie bliskich i przyjaciół.

Dziś na szczęście Ostaszewska nie ma już objawów, jednak wciąż jest na kwarantannie. Przy okazji wpisu zaapelowała do swoich fanów:

Proszę, noście maseczki, myjcie i dezynfekujcie dłonie, stosujecie się do zaleceń. I przede wszystkim w sprawach pandemii słuchajcie lekarzy, epidemiologów. Dziś to nie jest kwestia tego w co wierzymy, dziś to kwestia EMPATII – zakończyła.

View this post on Instagram

Mój widok przez 10 dni… Jak zauważyli niektórzy z Was, nie pojawiłam się na Warszawskim Festiwalu Filmowym, ani na obchodach rocznicy przyznania Nobla Oldze Tokarczuk, nie zagrałam także w @nowy_teatr „Kina moralnego niepokoju” i „Upadłych Aniołów” w @ochteatr Przyszedł bowiem czas na nas. COVID rozpanoszył się w naszym domu. Ból głowy i całego ciała jakiego nie znałam, jaki nie pozwala spać. Cały czas na środkach przeciwbólowych. Gorączka i dreszcze, brak węchu i smaku, potworna słabość, zawroty głowy. Podróż do kuchni czy łazienki była wyzwaniem. Kiedy mijał kolejny, 8y dzień bez poprawy, lęk czy to draństwo nie postępuje dalej. Ale nie możesz wezwać lekarza żeby przyszedł, osłuchał cię i ocenił sytuację. Mocno wyczerpana starasz się sama ocenić swój stan. Nie masz pewności czy właściwie. Cały czas niepokój o bliskich… Dziś czwarty dzień bez objawów. Zdrowiejemy💪 Jeszcze kilka dni koniecznej izolacji i wracamy do życia. Choć zostawieni przez system sami sobie- informacja o wyniku testu i ze zgłaszają nas do sanepidu przyszła mailem i już nikt się do nas więcej nie odezwał, nie zainteresował. Dopiero po 9ciu dniach miałam siłę żeby poświęcić ponad godzinę żeby dodzwonić się do sanepidu. Jednak cały czas mieliśmy pomoc, wsparcie bliskich i przyjaciół. Nasza wdzięczność dla Was kochani nie znajduje słów❤️ Byliśmy zaopiekowani. Ale…i tu przechodzę do sedna tego postu, nie opuszcza mnie myśl o tych Wszystkich osobach, które przechodzą przez to samotnie. Nie mają do kogo zadzwonić po pomoc, radę, nie wychodzą z tego szczęśliwie jak my. Proszę Was jeśli sami nie obawiacie się COVID19 pomyślcie o nich. Pomyślcie o innych. O tym, ze dla nich może to być śmiertelne zagrożenie. Pomyślcie o personelu medycznym, który narażając własne zdrowie walczy dzień i noc o życie pacjentów. Proszę noście maseczki, myjcie i dezynfekujcie dłonie, stosujecie się do zaleceń. I przede wszystkim w sprawach pandemii słuchajcie lekarzy, epidemiologów. Dziś to nie jest kwestia tego w co wierzymy, dziś to kwestia EMPATII. Bądźcie zdrowi 🙌 #covid19 #pandemia #zdrowie #empatia #odpowiedzialność

A post shared by Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official) on

W komentarzach fani starali się pocieszyć gwiazdę:

 • Wysyłam dużo ciepła.
 • Będzie już tylko lepiej.
 • Zdrowia i siły na dojście do siebie.
 • Dużo zdrowia Pani Maju.

Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia.

 


Maja Ostaszewska ma koronawirusa

Maja Ostaszewska ma koronawirusa

Maja Ostaszewska – otwarcie showroomu Macieja Zienia

Maja Ostaszewska – otwarcie showroomu Macieja Zienia

Maja Ostaszewska – Bal TVN 2019

Maja Ostaszewska – Bal TVN 2019

Komentarze

 • Gość halszka pisze:

  Zasłużyłaś na to ,pusta celebrytki.

 • Gość pisze:

  Matka dwójki dzieci lata po paradach. Żałosne

 • Gość pisze:

  Nie wierzę,a pisanie o empatii to już cynizm z Pani ust.
  Proszę zbierać informacje co wzmacnia organizm, co zapobiega tej chorobie.To bedzie jeden ludzki gest dla swiata od Pani.
  A nie nawolywac do mycia rak plynem ,ktory osłabia nasz system immunologiczny!!!
  Co do masek….brak słów.
  Aktorzy nie są ekspertami odepudemi.Dobra gra aktorska,interpretacja tekstu,plastyka ruchu….Za to dostaliście magistra….sztuki.
  Kropka

 • Iwona pisze:

  Została potraktowana jak każdy pacjent w tym kraju Nie jest kimś ekstra Jak pamiętam jeszcze nie tak dawno P Maja mówiła że covid nie ma Życzę normalnego powrotu do zdrowia i oszczednego wypowiadanie się w takich sprawach

 • Gość pisze:

  Trzeba doświadczyć, żeby uwierzyć? …………….

 • Gość pisze:

  Więc jednak trzeba słuchać lekarzy i nosić maseczki. Jaka jest konkluzja? Wirus istnieje. Celebryci,bo gwiazy są na niebie, przekonują się o tym,dopiero,gdy sami zachoruja. A wcześniej. …

 • Gość pisze:

  z tego co pamiętam to mówiła Pani,że nie ma koronawirusa ,że to ściema. no cóż… szybkiego powrotu do zdrowia

 • kasia pisze:

  a dlaczego niby kariera Majki jest zaskakująca?

 • Linoleum pisze:

  Dziwne, że wszystkie gwiazdy piszą tekst jak kopiuj – wklej… Odnośnie objawów korony…

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×