Szara eminencja – kto stoi za sukcesem polskich youtuberów? Oto ojciec sukcesu gwiazd internetu

Łukasz Wojtyca

Łukasz Wojtyca

Ekipa Karola Friza Wiśniewskiego to prawdziwy fenomen w polskiej sieci. Zasięgami bija na głowę innych influencerów. Ogłosili także, że wchodzą na giełdę jako spółka. Kto stoi za ich sukcesem? Poznajcie Łukasza Wujka Łuki Wojtycę.

Karol Friz Wiśniewski jest najbardziej wpływowym polskim influencerem. Zbudował prawdziwe imperium w mediach społecznościowych. Stworzył Ekipę, której każdy członek wnosi do grupy coś swojego, a razem tworzą zespół, który jest prawdziwym fenomenem w sieci.

Ekipa Friza wypada zdecydowanie lepiej na tle konkurencji. Tym, co spaja ich wszystkich, jest przyjaźń. W grupie nie ma przypadkowych osób, tworzy ją zgrana paczka, którzy mają ten sam cel, podobne pasje. Wszyscy członkowie prowadzą swoje własne kanały i nikomu nie brakuje pomysłu na siebie. Ich fenomen nie jest dziełem przypadku, youtuber i jego przyjaciele ciężko pracowali na to, by znaleźć się tam, gdzie obecnie są.

Zgrana paczka przyjaciół dzieli się swoimi codziennymi przeżyciami na TikToku i Instagramie, a na Youtubie Friz zbudował prawdziwe imperium z ponad 4 milionami subskrypcji. Do tego prawie każdy członek Ekipy ma swój kanał na Youtubie z liczbą 2 milionów lub co najmniej miliona obserwujących. Wspólnie Ekipa ma ponad 18 milionów obserwujących na Instagramie. Biją wszelkie rekordy, również pod względem sprzedaży swoich gadżetów w internecie. Miesięcznie ich sklep internetowy Ekipatonosi generuje przychód w wysokości miliona złotych. Magazyn Forbes uznał Karola Friza Wiśniewskiego za najbardziej wpływowego Youtubera w Polsce.

Kto stoi za tak spektakularnym sukcesem?

Kim jest Łukasz Wujek Łuki Wojtyca?

Nie ma chyba w Polsce użytkownika YouTuba czy mediów społecznościowych, który nie wiedziałby, kim jest Friz i jego Ekipa. 24-latek z Krakowa, który według prestiżowego magazynu Forbes jest najbardziej wpływowym influencerem na polskim YouTubie, swoją działalność zaczynał dziesięć lat temu, jako 14-latek.

Swoją przygodę na platformie YouTube zaczął do grania w Minecraft, lecz nie zachowały się filmy z tego okresu. 1 listopada 2016 roku opublikował film z łapania pokemonów. W materiale mieliśmy okazję poznać bliskiego przyjaciela Karola, Mateusza Trombę Trąbkę.

To właśnie podczas grania w Pokemony Karol poznał swojego drugiego najlepszego przyjaciela obok Tromby, Łukasza Wojtycę. Jego pseudonim Wujek Łuki wziął się stąd, że jest o 9 lat starszy od Karola i Mateusza. Szybko jego rola sprecyzowała się i został managerem Friza i Ekipy. Dziś Łukasz Wujek Łuki Wojtyca zajmuje się biznesową stroną całego projektu oraz jest odpowiedzialny za wprowadzenie Ekipy na giełdę. 

Niedawno Friz i Wujek Łuki poinformowali, że Ekipa wchodzi na giełdę. Całe przedsięwzięcie było pomysłem Łukasza. To on uznał, że należy zrobić kolejny krok.

Od dawna zastanawialiśmy się, jaki będzie nasz następny cel. Na YouTube osiągnęliśmy sukces, ale nie zamierzaliśmy na tym poprzestawać – powiedział w wywiadzie.

Wejście na giełdę będzie z pewnością rewolucją dla Ekipy.

Przenosimy do spółki akcyjnej całą naszą działalność operacyjną i wizerunek całej Ekipy, wszystkie współprace każdego z jedenastu członków Ekipy, wszystkie reklamy, które są wyświetlane na kanałach YouTube. Ale poza tym także całą markę odzieżową Ekipatonosi. Co bardzo ważne – Ekipa S.A. będzie miała prawa do posługiwania się wizerunkiem członków Ekipy – mówił Łukasz.

Wiśniewski podchwycił pomysł i nie dał się długo namawiać. Wojtyca zadbał o to, żeby cały projekt opierał się na konkretnej wiedzy specjalistów od rynku, giełdy i sprzedaży. Mówi też o tym, że docelowo Ekipa ma być rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

I – co najważniejsze – celujemy od razu w cały świat. Spółka akcyjna jest w Polsce, ale rynek gier, na którym będziemy działać, to rynek światowy. Przy czym, jak zaznaczył Karol, podejdziemy do tego tematu trochę inaczej, niż wszyscy. Nie będzie tak, że po prostu stworzymy grę i ją wypuścimy. Wokół tego będzie się działo dużo. Bardzo dużo. Gdybyśmy chcieli wypuścić grę na rynek polski, to raczej na pewno nam się to uda, odniesie ona sukces, przede wszystkim dzięki naszej rozpoznawalności. Tylko że rynek polski nawet nie pozwoli na opłacenie kosztów wytworzenia takiej gry. A z kolei na rynku zagranicznym nasza rozpoznawalność nie ma takiego znaczenia. Liczy się jakość, która u nas będzie na absolutnie najwyższym poziomie. Mamy na to sposób, to będzie mega atrakcyjne. O szczegółach nie możemy jeszcze powiedzieć, ale Ekipa pojawi się na świecie – zdradził menadżer Ekipy.

Jak widać, nie brakuje rozmachu. Jednak za wszystkim stoi dobra organizacja, rozeznanie w rynku i koordynacja działań młodych ludzi. 35-letni Wujek Łuki – prywatnie związany z Kasią Fusialką Bożek, która także należy do Ekipy, idealnie odnalazł się w roli menadżera. Rozumie pasje i nietuzinkowe często pomysły swoich młodszych przyjaciół, bo sam głęboko w tym tkwi. Jest integralną częścią zespołu, ale zajął się częścią organizacyjną i papierologią i niewątpliwie stoi za wieloma sukcesami Ekipy.


Łukasz Wujek Łuki Wojtyca

Łukasz Wujek Łuki Wojtyca

Łukasz Wujek Łuki Wojtyca

Łukasz Wujek Łuki Wojtyca

Łukasz Wujek Łuki Wojtyca

Łukasz Wujek Łuki Wojtyca

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×