Szukaj

Piróg grzmi na Pawłowicz, a Wojewódzki wyciąga aferę sprzed lat: „Jesteś dokładnie taki sam”. Wtedy Michał ostro dał mu w kość

Michał Piróg i Kuba Wojewódzki

Michał Piróg i Kuba Wojewódzki

Krystyna Pawłowicz wypowiedziała się na temat transpłciowego dziecka. Na jej słowa zareagował m.in. Michał Piróg, który dodał mocny wpis w social mediach. Post tancerza skomentował Kuba Wojewódzki, który wypomniał mu zachowanie sprzed lat.  

Krystyna Pawłowicz jednym wpisem na Twitterze wywołała burzę w sieci. Zabrała głos w sprawie transpłciowego dziecka. Była oburzona, że „do 10-letniego chłopca nauczyciele mają się zwracać imieniem Agnieszka”. Jej wypowiedź odbiła się szerokim echem w mediach.

Wiele osób nie kryło oburzenia, że sędzia Trybunału Konstytucyjnego atakuje tak młodego człowieka. Wśród nich był m.in. Michał Piróg, który na ten temat zabrał głos na Instagramie. Napisał, że była posłanka rozpoczęła falę hejtu. Nie szczędził pod jej adresem gorzkich słów:

Tym tweetem Pani Krystyna Pawłowicz rozpoczęła nagonkę i falę hejtu na 10 letnie dziecko, rodzinę, szkole i jej pracowników. Pani Krystyno ****** ***** obyś w piekle samotności i zgorzknienia w którym już tkwisz od lat pozostała jak najdłużej. Lecz odcięta od władzy, internetu. Totalnie sama trawioną codziennie rakiem nienawiści którym pałasz do innych. Oby się spełniło. (Tak to napisałem ja przeciwnik hejtu… i tak pewnym ludziom nie życzę nic dobrego).

Gdy post Pawłowicz nabrał rozgłosu, sama zainteresowana postanowiła się wycofać z tego, co napisała. Na Twitterze udostępniła nowy wpis, w którym zapewniła, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niż się jej wydawało. Przeprosiła też dziecko:

Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż mnie o tym poinformowano. Nie chciałam sprawić przykrości dziecku. Przepraszam Cię.

Kuba Wojewódzki reaguje na wpis Michała Piroga

Postawa Michała zwróciła uwagę Kuby Wojewódzkiego, który wtrącił swoje trzy grosze. Na Instagramie opublikował obszerny wpis, w którym nawiązał do głośnej publikacji sprzed lat.

Na swoim Instagramie @michalpirog grzmi i moralizuje bo w tej roli lubi siebie najbardziej. Tym razem dostaje się Krystynie Pawłowicz. Michał zarzuca jej nagonkę i fale hejtu na 10 letnie, transpłciowe dziecko, jego rodzinę i najbliższych. (O haniebnym poziomie etycznym Pawłowicz nikogo nie muszę informować bo każdy go widzi) Pisze o raku nienawiści bo Michał lubi być literatem. Dodaje że jest hejtu przeciwnikiem – zaczął.

Król TVN-u, korzystając z sytuacji, przypomniał aferę, którą przez kilka długich tygodni żył show-biznes. Napisał, że tancerz w 2014 roku na łamach Wprost sugerował, że Wojewódzki jest krypto gejem, przez co showman spotkał się z lawiną agresji. Dziś, po latach, zwrócił się z pytaniem, gdzie wtedy była jego troska o rodzinę i najbliższych:

Otóż nie drogi kolego. Jesteś dokładnie taki sam. Kilka lat temu z tych samych niskich pobudek co Pawłowicz przypisałeś mnie do swojej mniejszości seksualnej. Nic do niej nie mam poza żalem że ma takiego ambasadora jak ty. Wiedziałeś że w tak homofobicznym kraju jak Polska spotka się to z lawiną agresji. I spotkało. Bo słowo pedał w rankingach wygrywa u nas nawet ze słowami k…a i c..j. Gdzie wtedy była twoja romantyczna troska o humanizm, rodzinę i najbliższych? Przestań taneczny bracie uderzać w tragiczne tony a uderz się w pierś. Bo patos czasami o milimetry mija się ze śmiesznością i hipokryzją.

Na ten moment Michał Piróg nie odniósł się do słów Kuby Wojewódzkiego.

Kuba Wojewódzki i Michał Piróg: konflikt. Od czego się zaczął?

Dziennikarza i tancerza poróżnił wywiad, którego Piróg 7 lat temu udzielił tygodnikowi Wprost. Opowiedział w nim o gwiazdorach, którzy jego zdaniem są gejami ukrywającymi się przed coming outem. Zdradził, że zna prawicowych polityków chodzących do homoseksualnej agencji towarzyskiej w centrum Warszawy. Nie chciał jednak podać nazwisk.

– Pan chciałby lawiny coming outów. Chciałby pan, żeby Piasek powiedział o swoim homoseksualizmie, ludzie z show-biznesu, politycy – stwierdził dziennikarz.
– Chciałbym, żeby każdy zrobił to, co mu da szczęście i wolność. Nie każdy zaraz chce się wyoutowywać. Nie oczekuję, że Kuba Wojewódzki powie: tak, byłem z Tomkiem Kammelem – odparł Michał Piróg.
– Są gejami?
– Podałem ich jako przykład. Dlatego że wszyscy już im i wielu innym taką łatkę przypięli. A czy są gejami? Niech pani ich spyta.
– Nie wytnie pan tego z wywiadu?
– Nie wytnę. Nie ja jestem autorem tych spekulacji. Niech Wojewódzki mówi, co chce.

Król TVN nie puścił mu tego płazem. W 2015 roku do swojego programu zaprosił Andrzeja Piasecznego. Pod adresem tancerza nie szczędził uszczypliwości:

Słyszałeś, co Piróg robi np. z Twoim i moim nazwiskiem? Masz jakieś zdanie na ten temat? Ja uważam, że to jest tancerz, który jest homofobem, będąc jednocześnie gejem. Nienawidzi gejów, którzy się ukrywają i sugeruje połowie Warszawy, że to są geje, którzy się ukrywają.

Pirog przytyków Kuby nie pozostawił bez reakcji. Piszemy o tym tutaj.


Kuba Wojewódzki o Michale Pirogu

Kuba Wojewódzki o Michale Pirogu

Michał Piróg o Krystynie Pawłowicz

Michał Piróg o Krystynie Pawłowicz

Kuba Wojewódzki nie obchodzi świąt Bożego Narodzenia

Kuba Wojewódzki nie obchodzi świąt Bożego Narodzenia

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×