Kuba Wojewódzki zwyzywał Simona Cowella: „Literacki CIENIAS. Całą uwagę skoncentrowałem, żeby go wk•••ić”

Kuba Wojewódzki zwyzywał Simona Cowella w swojej książce

Kuba Wojewódzki zwyzywał Simona Cowella w swojej książce

Kuba Wojewódzki zwyzywał Simona Cowella

Kuba Wojewódzki nie potrzebuje introdukcji. Naczelny showman TVN-u i jedna z najbardziej kontrowersyjnych gwiazd w polskim show-biznesie to prawdziwa legenda. W swoich programach porusza często niewygodne i nieprzyzwoite obszary z życia gwiazd, a podczas występów w Idolu siał postrach wśród uczestników swoimi komentarzami. Nie inaczej było gdy pojechał na World Idol. Zderzył się tam z prawdziwą ikoną brytyjskiej edycji show – Simonem Cowellem.

W swojej autobiografii nie zostawił na Cowellu suchej nitki:

W swej ulotnej miłości własnej wyznam to publicznie po raz pierwszy. A podczas tak zwanego „World Idola” w UK miałem okazję przerobić to empirycznie. Uwaga! Simon Cowell to przy mnie literacki cienias. CIENIAS. Jest postacią światowego formatu, milionerem, telewizyjnym kreatorem, ma bugattiego veyrona i bujne owłosienie na klatce z piersiami. Nie ma natomiast poczucia humoru i krztyny dystansu. Dystansu do siebie ma jeszcze mniej niż dystansu w ogóle, a abstrakcyjne poczucie żartu jest dla niego zrozumiałe jak dla nas zrozumiały jest brexit.

Okazuje się, że Kuba od początku planował wyprowadzić Cowella z równowagi i robił wszystko, by dopiąć swego:

Najpierw trzymali mnie w garderobie o fakturze ścian bliskiej piętom Cejrowskiego. Odwiedził mnie jegomość o miękkich ruchach i zapytał, w co będę ubrany, bo Simon będzie miał na sobie kaszmirowy sweterek w kolorze porannego latte i on chce wiedzieć, czy ja mu nie będę dźwięczał. Przyznałem z całą otwartością, że będę, bo taki mam plan. Spojrzał na mnie tak, jak się zwykle patrzy na szarańczę, i odszedł miękko, kołysząc swą brytyjską godnością.

Kuba Wojewódzki o innych jurorach”World Idol”

Na Simonie Cowellu nie poprzestał. W swojej książce Kuba przyznał, że sprowokował nie tylko Brytyjczyka, ale również jurora pochodzącego z kraju arabskiego – próbował mu sprzedać Alę Janosz! – oraz jurora zamieszkującego na co dzień Kanadę. Trzeba przyznać, że nieźle mu poszło:

Zapytałem pana z kraju arabskiego lub jak to woli, z rejonu Zatoki Perskiej, czy nie chce kupić reprezentantki Polski, bo u nas jej nie doceniają. Popatrzył na mnie jak na gadającego gryzonia i poprosił o przeniesienie w inne miejsce. Pana z Kanady zagadnąłem równie przyjaźnie, no bo jak inaczej rozmawiać z przybyszem z kraju, w którym zawsze jest zimno i wszyscy muszą grać w hokeja. „Podobno tragedią waszego kraju jest, że mogliście mieć francuską kuchnię, brytyjską kulturę i amerykańską technologię, a skończyliście, mając brytyjską kuchnię, amerykańską kulturę i francuską technologię”. Powiedział do mnie coś po francusku, ale minę miał przy tym taką jak straż miejska przy użyciu paralizatora, więc wyczułem, że z przyjaźni nici. Całą uwagę skoncentrowałem więc na uczestnikach oraz na tym, żeby wkurwić Simona Cowella

Jak skwitował swój udział w World Idol?

Nie wiem, co wycięli z moich wypowiedzi, ale kiedy w Boże Narodzenie program wyemitowano na całym świecie, w kraju okrzyknięto mnie idiotą. Nie zrobiło to na mnie żadnego wrażenia, gdyż byłem do takich nominacji przyzwyczajony. Ale żeby uniknąć nadmiernego ryzyka, wyjechałem z Anią Muchą na wakacje do Maroka, gdzie medialni siepacze nie byli w stanie trącić mnie swym niezadowoleniem

O Kubie można bez wątpienia powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest idiotą. Jego cięte poczucie humoru i sarkastyczne spojrzenie na świat umilą czytającym autobiografię showmana niejedną chwilę, a Polakom przed telewizorami – niejeden wieczór.

Czytaliście już jego książkę?

Michał Figurski zadał Kubie Wojewódzkiemu prawdziwy nokaut! Co na to król TVN-u?

Marcin Prokop oświadczył się żonie przez SMS-a! Kuba Wojewódzki ujawnił jego zabawną treść

Kuba Wojewódzki rozprawił się bardzo boleśnie z Michałem Figurskim: „Swoje życie prywatne sp•••dolił koncertowo, a dziś robi to samo z życiem zawodowym”


Alicja Janosz i Kuba Wojewódzki, konflikt na World Idol

Alicja Janosz i Kuba Wojewódzki, konflikt na World Idol

Agnieszka Kaczorowska twierdzi, że nie miała romansu z Kubą Wojewódzkim

Agnieszka Kaczorowska twierdzi, że nie miała romansu z Kubą Wojewódzkim

Kuba Wojewódzki - pogrzeb Tomasza Stańki

Kuba Wojewódzki - pogrzeb Tomasza Stańki

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×