Wirtualna Polska

Te polskie gwiazdy zachorowały na COVID-19. Kto wygrał z koronawirusem, kto wciąż walczy, a kto zmarł?

Te polskie gwiazdy zachorowały na COVID-19. Kto wygrał z koronawirusem, kto wciąż walczy, a kto zmarł?

Które gwiazdy mają koronawirusa?

Coraz więcej polskich gwiazd choruje na COVID-19. Kto ma koronawirusa? Kto wygrał z chorobą, a kto wciąż walczy o powrót do formy? Niestety wśród sław nie brakuje też ofiar śmiertelnych.

Wirtualna Polska

Każdego dnia w Polsce odnotowujemy rekordowe liczby zachorowań na koronawirusa. Do dzisiaj zachorowało prawie 270 tysięcy osób. Wśród nich nie brakuje gwiazd. Coraz częścią dowiadujemy się, że z COVID-19 walczą znani ze szklanego ekranu. Kto publicznie poinformował o pozytywnym wyniku testu?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Adam Małysz był chory na koronawirusa

Oficjalna informacja o tym, że Adam Małysz ma koronawirusa, pojawiła się w czerwcu. Przekazał ją dyrektor PZN:

Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa.

Na szczęście choroba u sportowca przebiegała bezobjawowo. Nie był to najłatwiejszy czas w jego życiu, jednak dzięki wsparciu żony oraz najbliższych znajomych, udało mu się przetrwać trudne chwile.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Adam Małysz miał koronawirusa

Adam Małysz miał koronawirusa

Damian Ukeje miał koronawirusa

Damian Ukeje jest zwycięzcą programu The Voice of Poland, w którym wziął udział jesienią 2011 roku. Na początku lipca poinformował swoich fanów, że jest chory na koronawirusa. Jego sytuacja nie wyglądała najlepiej, ponieważ musiał przejść w tym czasie trudną operację. W oficjalnym oświadczeniu wyjawił, że długo wracał do zdrowia:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiedzcie, ze coś się dzieje. Troszkę milczałem przez powodów kilka. Od przebytego Covida po operacje strun głosowych. Wciąż wracam do siebie, niemniej piosenki w większości popisane więc już niedługo będziemy się chwalić…

Na szczęście udało mu się wygrać z chorobą i wrócić do śpiewania.

Wirtualna Polska
Damian Ukeje miał koronawirusa

Damian Ukeje miał koronawirusa

Oleh Riaszeńczew miał koronawirusa

Oleh Riaszeńczew zyskał popularność dzięki udziałowi w telewizyjnym show Big Brother, które zostało reaktywowane po latach. Szybko zyskał spore grono fanów, szczególnie po tym jak związał się z Madzią Wójcik, zwyciężczynią programu.

Oleh przez pierwsze trzy dni źle się czuł i miał gorączkę. Para próbowała wykonać badania na własną rękę. Po wielu próbach zrobili test na obecność przeciwciał, który wskazał negatywny wynik. Z czasem okazało się, że wciąż występowały u niego objawy choroby. Po kilku dniach udało im się wykonać profesjonalny test, który dał pozytywny wynik. Krótko po tym Riaszeńczew zwierzył się swoim fanom na Instagramie, jak wygląda jego sytuacja:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dostałem wyniki i wynik jest taki, że wykryto u mnie koronawirusa. Jest to totalnie przerąbane, ponieważ nie czuję się źle, nie mam gorączki, został mi tylko katar i to w sumie tyle. Od wczoraj nie mam smaku i węchu, ale wydaje mi się, że powoli wraca, bo lepiej czuję. No, ale nie mając już nawet żadnych objawów, albo prawie nie mając, muszę odbyć dwutygodniową kwarantannę. Zostaje myśleć, co robić w domu, czym się zająć, żeby nie zanudzić się na śmierć.

Oleh Riaszeńczew – oświadczenie

Oleh Riaszeńczew – oświadczenie

Wirtualna Polska

Włodzimierz Korcz miał koronawirusa

Włodzimierz Korcz jest znanym kompozytorem. W tym roku miał wystąpić u boku Alicji Majewskiej na festiwalu w Opolu. Para artystów miała wspólnie świętować 45-lecie pracy artystycznej. Niestety okazało się, że muzyk nie może pojawić się na tym wyjątkowym wydarzeniu, ponieważ choruje na COVID-19. Jak poinformował, zaraził się wirusem w trakcie prób:

Zaraziłem się na próbie. Na miejscu były osoby, które go miały. Miałem delikatny kaszek, poszedłem do lekarza i okazało się, że to zapalenie krtani. Przy okazji wykonano test i wyszedł pozytywny. Nawet jeśli się przestrzega wszystkich procedur, to można się zarazić. Wszystko to polega na szczęściu. Albo się je ma, albo nie.

Nie można zaprzeczyć, że miał on wielkie szczęście, ponieważ chorobę przechodził bezobjawowo i wkrótce powrócił do pełni sił.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Włodzimierz Korcz miał koronawirusa

Włodzimierz Korcz miał koronawirusa

Dorota Gardias miała koronawirusa

Dorota Gardias jest znaną pogodynką, która w ostatnim czasie pokonała koronawirusa. Zaraziła się nim od swojej 7-letniej córki Hani. Na początku nic nie wskazywało na to, że będzie wymagała specjalistycznej opieki, jednak po kilku pierwszych dniach  pojawiły się trudności z oddychaniem. Wówczas podjęła decyzję o tym, aby udać się do szpitala. Po 7 dniach spędzonych na oddziale zakaźnym, na którym podawano jej tlen, jej stan uległ poprawie. Po powrocie do domu spędziła jeszcze kilka dni na kwarantannie. Wkrótce planuje oddać swoją krew dla chorych na koronawirusa. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Wirtualna Polska
Dorota Gardias

Dorota Gardias

Alżbieta Lenska ma koronawirusa

Alżbieta Lenska już raz napędziła wszystkim strachu. W trakcie spektaklu na scenie pękł jej tętniak, przez co wymagała szybkiej interwencji lekarskiej. Mimo przeprowadzonej operacji, lekarze nie dawali jej zbyt dużych szans na normalne życie. Na szczęście wyszła z całej tej sytuacji obronną ręką i znowu może wieść spokojne życie u boku kochającego męża.

Niestety obecnie aktorka zmaga się z koronawirusem. Na Instagramie poinformowała swoich fanów o tym, że jest chora, lecz na szczęście objawy choroby są bardzo łagodne.

Kochani zniknęłam na parę dni ponieważ stanęłam na froncie zmierzenia się z coraz bardziej szalejącym wirusem COVID, który niestety i mnie trafił…Nie mam na szczęście klasycznych objawów z czego bardzo się cieszę, za to bardzo mało sił, odcięcie od świata i próbę ogarniania rzeczywistości…W wirze pracy świat sprowadził mnie do parteru i zamknął w domu…Przyznam, że po chwilowym załamaniu zaczęłam się w końcu cieszyć Naszą rodzinną izolacjo/kwarantanną. Dlaczego? Bo mam ogromne szczęście, że tak łagodnie mnie COVID potraktował i jedynie zabrał na chwilę energię. Mam nadzieję, że tak zostanie, a za chwilę zacznę już wracać do Siebie z nowymi siły. Tym czasem trzymam kciuki za Was i Wasze zdrowie – Pamiętajcie proszę żeby dbać o Siebie.

Alżbieta Lenska ma koronawirusa

Alżbieta Lenska ma koronawirusa

Sylwia Lipka ma koronawirusa

Sylwia Lipka jest znaną Youtuberką i piosenkarką, która w ostatnim czasie brała udział w Tańcu z Gwiazdami. Młoda artystka była jedną z faworytek. Obowiązkowy test na koronawirusa, jakiemu poddawani byli wszyscy uczestnicy show, dwukrotnie dał pozytywny wynik. Na swoim TikToku poinformowała fanów o szczegółach.

Test nr 2 dla pewności. Pozytwny x2 (…) Test nr 3 wysłany do laboratorium. Nie mogłam wziąć udziału w próbie, wyniki dostanę jutro – czytaliśmy w opisie dołączonym do nagrania, które szybko zostało usunięte.

Piosenkarka właśnie skończyła izolację.

Sylwia Lipka

Sylwia Lipka

Ryszard Ronczewski przegrał walkę z koronawirusem

Ryszard Ronczewski był wybitnym polskim aktorem, który do ostatnich dni nie zrezygnował z pracy na planie zdjęciowym. Na swoim koncie miał ponad 200 ról. Występował w największych polskich produkcjach. Aktor przegrał walkę z chorobą w wieku 90 lat.

Ryszard Ronczewski

Rafał Maserak miał koronawirusa

Krótko po tym, jak media obiegła informacja o tym, że Sylwia Lipka ma koronawirusa, na jaw wyszło, że oprócz niej zachorował również inny uczestnik Tańca z gwiazdami: Rafał Maserak. Tancerz w rozmowie z Faktem wyznał, że chorobę przechodzi bezobjawowo:

Chcę uspokoić wszystkich, którzy do mnie dzwonią i piszą, że przechodzę to wszystko bezobjawowo. Nic mnie nie boli, nie mam gorączki ani kaszlu.

Rafał Maserak

Rafał Maserak

Maja Ostaszewska miała koronawirusa

Maja Ostaszewska cieszy się dużą popularnością w mediach społecznościowych. Ostatnio jednak na dłuższy czas przerwała swoją działalność. Okazuje się, że artystka zmagała się z koronawirusem. Gwiazda przez 2 tygodnie nie opuszczała domu, ponieważ ona, jak i członkowie jej rodziny byli chorzy na COVID-19. W notce pod najnowszym zdjęciem wyjawiła, jak przebiegała u niej choroba:

Przyszedł bowiem czas na nas. COVID rozpanoszył się w naszym domu. Ból głowy i całego ciała jakiego nie znałam, jaki nie pozwala spać. Cały czas na środkach przeciwbólowych. Gorączka i dreszcze, brak węchu i smaku, potworna słabość, zawroty głowy. Podróż do kuchni czy łazienki była wyzwaniem. Kiedy mijał kolejny, 8y dzień bez poprawy, lęk czy to draństwo nie postępuje dalej. Ale nie możesz wezwać lekarza żeby przyszedł, osłuchał cię i ocenił sytuację.

Aktorka wróciła do zdrowia i obecnie aktywnie uczestniczy w protestach przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej.

Maja Ostaszewska pisze o straszeniu przez Andrzeja Dudę

Maja Ostaszewska pisze o straszeniu przez Andrzeja Dudę

Red Lipstick Monster miała koronawirusa

Youtuberka Red Lipstick Monster wyjawiła w jednym z filmików, że jest chora na COVID-19. Test wykonała, ponieważ planowała w najbliższym czasie udać się do rodziców, którzy są w grupie ryzyka. Wielkim zdziwieniem było dla niej, gdy otrzymała pozytywny wynik. Wyjawiła, że dotychczas bardzo dbała o to, aby zachowywać wszystkie środki ostrożności, jednak nie uchroniło jej to przed wirusem. Na całe szczęście przechodziła go bezobjawowo.

Red Lipstick Monster miała koronawirusa

Red Lipstick Monster miała koronawirusa

Radosław Majdan ma koronawirusa

Informacja o tym, że Radosław Majdan ma koronawirusa była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. Nic nie wskazywało na to, aby rodzinę Małgorzaty Rozenek dotknęła taka tragedia. Jeszcze większy szok fanów piłkarza wywołała informacja o tym, że przebywa on w szpitalu. Krótko po tym Radosław opublikował zdjęcie na Instagramie, na którym jest podpięty pod aparaturę. Fotografię opatrzył krótkim podpisem:

Jak już zapewne wiecie, od kilku dni przebywam w szpitalu. Jestem pod bardzo dobrą opieką. Sytuacja jest opanowana. Wszystko idzie w dobrą stronę i za kilka dni powinienem już być w domu. Chciałbym bardzo podziękować Wam za dużo ciepłych słów wsparcia i wiadomości. Pozdrawiam Was serdecznie. PS. Dbajcie o siebie.

Na szczęście sytuacja jest już stabilna i ukochany Małgorzaty Rozenek wrócił już do domu.

Radosław Majdan w szpitalu

Radosław Majdan w szpitalu

Maryla Rodowicz ma koronawirusa

Choć Maryla Rodowicz do końca nie dawała się wirusowi, dopadł on również ją. Ostatnio w sieci dodała zdjęcie, na którym widać ją w towarzystwie medyków ubranych w kombinezony ochronne. Piosenkarka opatrzyła zdjęcie krótkim podpisem, który wszystko wyjaśniał:

Królowa ma coronę. Nawiedzili mnie kosmonauci, medycy i dobrze sie mną zaopiekowali. Czuję się dobrze. Pozdrawiam.

Jak przyznała, nie wymaga hospitalizacji. Dotychczas miała tylko gorączkę i kaszel oraz dręczyły ją bóle pleców. Na szczęście ten objaw już ustąpił. Liczymy, że już wkrótce usłyszymy, że artystka wróciła do formy.

Maryla Rodowicz ma koronawirusa

Maryla Rodowicz ma koronawirusa

Michał Milowicz ma koronawirusa

Michał Milowicz również założył, że nie podda się szybko chorobie. Podjął odpowiednie kroki ku temu, aby wzmocnić swoją odporność, jednak nie okazało się to wystarczające. Zaledwie kilka dni temu poinformował w mediach społecznościowych, że otrzymał pozytywny wynik. Niestety dosięgły go pewne trudności, z którymi nie radzi sobie najlepiej:

Trzecią dobę zastygam w domu próbując poskromić ból pleców i wszelkie inne niedogodności i dyskomforty, uprzykrzające mocno funkcjonowanie pod każdym względem.

Michał Milowicz ma koronawirusa

Michał Milowicz ma koronawirusa

Dariusz Gnatowski przegrał walkę z koronawirusem

Informacja o tym, że Dariusz Gnatowski nie żyje, wywołała ogromny smutek wśród fanów serialu Świat według Kiepskich. Aktor od lat walczył z cukrzycą typu 2.

Zaledwie tydzień temu w mediach pojawiła się informacja o tym, że serialowy Arnold Boczek trafił do jednego z krakowskich szpitali z zapaleniem płuc i ciężką niewydolnością oddechową. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że bezpośrednią przyczyną śmierci był koronawirus. Jeden z reporterów stacji RMF FM dotarł do informacji, że służby sanitarno-epidemiologiczne otrzymały wynik testu aktora, który był pozytywny.

Dariusz Gnatowski przegrał walkę z koronawirusem

Dariusz Gnatowski przegrał walkę z koronawirusem

Anna Kalczyńska ma koronawirusa

Anna Kalczyńska zaledwie kilka dni temu zapewniała, że jest zdrowa. Niestety w niedzielę poinformowała, że kolejny test dał pozytywny wynik. Od razu jednak dodała, że gdy wyzdrowieje, na pewno odda osocze, które może przydać się innym chorym. To wspaniała postawa i liczymy, że w jej ślady pójdą również inni ozdrowieńcy.

Anna Kalczyńska ma koronawirusa

Anna Kalczyńska ma koronawirusa

Dorota Szelągowska ma koronawirusa

Dorota Szelągowska zdradziła, że koronawirusem zaraziła się od jednego z domowników. Gwiazda przebywa na kwarantannie od 6 dni. Jak sama przyznała, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nie uchroniło jej przed zarażeniem się.

Dorota Szelągowska ma koronawirusa

Dorota Szelągowska ma koronawirusa

Dominika Tajner ma koronawirusa

Dominika Tajner od początku kibicowała Adamowi Małyszowi w chorobie. Niestety teraz to ona wymaga wsparcia. W poniedziałek poinformowała, że ma koronawirusa. Z chorobą zmaga się od tygodnia.

Od ponad tygodnia siedzę w domu. Na początku zauważyłam, że kiepsko się czuję, miałam okropny, suchy kaszel, wszystko mnie bolało. Towarzyszyła mi także podwyższona temperatura, która dochodziła do 38 stopni. Od razu czułam, że coś jest nie tak. [..] Najdziwniejszym uczuciem była dla mnie utrata węchu i smaku. Na szczęście mam silny organizm i z większością objawów, jak kaszel czy podwyższona temperatura, poradziłam sobie dość szybko dzięki lekom – powiedziała Jastrząb Post.

Dominika Tajner ma koronawirusa

Dominika Tajner ma koronawirusa

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia.


Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×