Gwiazdy szczepią się na COVID, ale nie wszyscy są tacy chętni. Gessler ma wątpliwości, Komarenko mówi NIE. Kto jeszcze?

Które gwiazdy nie zaszczepią się na COVID?

Które gwiazdy nie zaszczepią się na COVID?

Polski rząd zaledwie kilka dni temu przedstawił szczegóły programu szczepień przeciw COVID-19, a w mediach już zawrzało. Wielu artystów od razu zadeklarowało, że nie podda się szczepieniom, a inni są gotowi przyjąć szczepionkę w pierwszej kolejności. Które gwiazdy są za, a które przeciw szczepieniom? Nie brakuje też niezdecydowanych.

Pandemia koronawirusa przez cały czas daje się wszystkim we znaki. Każdego dnia odnotowujemy kolejne zakażenia i wydaje się, że nie mają one końca. Dotychczas w Polsce odnotowano 1,30 mln przypadków, z czego prawie 29 tys. osób zmarło.

Wiele osób publicznych wyznało, że zmagało się z koronawirusem, m.in. Alżbeta LenskaKatarzyna SkrzyneckaRadosław Majdan, Katarzyna Zielińska czy Barbara Kurdej-Szatan. Nie obyło się również bez dramatycznych wieści. Niektórzy artyści przegrali walkę z wirusem SARS-CoV-2.

Niedawno do obiegu trafiła szczepionka na COVID-19, która ma zmniejszyć liczbę zachorowań. W Polsce już ruszyły  pierwsze szczepienia, podobnie jak za granicą. Nowy prezydent USA – Joe Biden, zaszczepił się na koronawirusa przed kamerami. W ślad za nim poszło wiele innych znanych postaci, w tym Krystyna Janda.

Zobacz także: Łepkowska bez pardonu krytykuje Jandę za to, że się zaszczepiła. „WSTYD”

Które gwiazdy nie zaszczepią się na COVID-19?

Komisja Europejska podjęła już decyzję i kraje europejskie będą mogły zakupić w sumie 200 mln dawek preparatu. Polski rząd planuje, że rozpocznie szczepienia w styczniu. Tymczasem okazuje się, że obok Rosjan i Węgrów również Polacy bardzo sceptycznie podchodzą do tego pomysłu.

Ivan Komarenko brał aktywny udział w protestach, na których zgromadzeni domagali się m.in. zniesienia obowiązku noszenia maseczek. Pod zdjęciem z ostatniej demonstracji napisał:

Wczoraj przez ulice Warszawy przemaszerowała grupa ludzi bez twarzy, bez tożsamości, bez przyszłości. Ludzi – niewolników. Współczesny feudalizm: wizja Świata, która już nadeszła w postaci wszelakich ograniczeń, restrykcji. Rządzący w sposób obsesyjno-maniakalny wciskają nam szczepionki, które mają uratować ludzkość przed masową zagładą spowodowana koronawirusem. […] Panowie policjanci bądźcie z nami i brońcie nas. Jesteście w grupie wysokiego ryzyka i będziecie szczepieni pierwsi. Nikt do końca nie wie jakie świństwo dostaniecie w szczepionce. Nie popełniajcie błędów bo w przyszłości możecie tego bardzo żałować.

Magda Gessler już kilka miesięcy temu przyznała, że obawia się szczepionki, ponieważ nie wie, co w niej jest. W wywiadzie dla Plejady zdradziła, że ten temat spędza jej sen z powiek:

Słucham wszystkich teorii spiskowych na świecie. Niektóre mi się nie podobają, niektóre wydają mi się realne. I tego się bardzo boję. Boję się też szczepionki na koronawirusa, w której nie wiadomo, co będzie. Przeraża mnie, bo już mówią, że będzie ona obowiązkowa i że będą restrykcje. To jest znak zapytania, który każdy sobie stawia. Co oni planują i jaki plan mają na nas, jeśli w ogóle to, co się dzieje, jest jakimś planem na ludzkość. Te pytania nie dają mi spać.

Stanisław Karpiel-Bułecka jeszcze kilka miesięcy temu był jednym z koronasceptyków, jednak gdy choroba dopadła jego mamę, zmienił nieco zdanie. Nie mniej jednak nadal jest zdeklarowanym antyszczepionkowcem.

Szczepionka jest tylko po to, żeby usprawiedliwić naród od tego, że idziesz na własną odpowiedzialność. To nic więcej nie zmieni. To, co chcieli nakraść i nasterować, to już zrobili, a teraz puszczą ludzi i zarobią na szczepionkach. […]. Mam nadzieję, że te szczepionki nie będą z jakimiś różnymi dziadostwami, które będą powodowały komplikacje, ale ja na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru się szczepić – powiedział w rozmowie z Plejadą.

Wśród gwiazd, które nie chcą zaszczepić się przeciw covidowi są także: Viola Kołakowska i Edyta Górniak.

Które gwiazdy zaszczepią się na COVID-19?

Jarosław Kaczyński dopuszcza możliwość przyjęcia szczepionki przed kamerami, podobnie jak zrobił to Joe BidenWprost opublikowało artykuł, w którym źródło zdradziło, że każdy, kto nie podda się obowiązkowym szczepieniom, może pożegnać się z rządem.

Małgorzata Rozenek kilka miesięcy temu przeżyła chwile grozy, gdy Radosław Majdan otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i musiał być hospitalizowany. W przyszłości nie chce, aby podobna sytuacja miała miejsce, dlatego też w rozmowie z Pudelkiem zdradziła, że chce się zaszczepić:

Szczepienia budzą kontrowersje i jestem tego świadoma, ale razem z Radosławem podjęliśmy decyzję, że jeżeli będzie możliwość zaszczepienia się na Covid, zrobimy to. Mimo że jeszcze mamy przeciwciała. Chcemy jednak mieć świadomość, że zrobiliśmy wszystko, aby sytuacja nie powtórzyła się.

Andrzej Duda należy do grona szczęśliwców, który COVID-19 nie wyrządził większych szkód. Chcąc dać przykład społeczeństwu, otwarcie mówi, że się zaszczepi, podobnie jak jego żona Agata. Stosując się do porad ekspertów, jako ozdrowieniec zastrzyk przyjmie w ostatniej kolejności, do czego przyznał się podczas wymiany tweetów z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem:

Zdaniem ekspertów ozdrowieńcy powinni być szczepieni w ostatniej kolejności. Oczywiście ja także się poddam szczepieniu.

Tomasz Kammel jest jednym z pierwszych dziennikarzy, który oficjalnie zadeklarował, że planuje zaszczepić się na COVID-19. Przyznał się do tego po tym, gdy na Instagramie zamieścił zdjęcie z podpisem Wszyscy, którzy zostali zaszczepieni na ospę w 1796 nie żyją. Pomyśl o tym, zanim się zaszczepisz, co miało być przejawem jego czarnego humoru. W komentarzach rozgorzała burza, więc aby zakończyć spory internautów, Tomasz wydał oficjalne oświadczenie, w którym napisał:

W związku z ogromnym zainteresowaniem moim ostatnim postem, już wprost i bez żartów informuję:
TAK, CHCĘ SIĘ ZASZCZEPIĆ PRZECIW #covid19
Dlaczego!
– w trosce o bliskich, szczególnie rodziców
– dla zdrowia
-ponieważ wierzę w potęgę nauki
– ponieważ nie wierzę w globalny spisek i od lat wiodę szczęśliwe życie.
Jednocześnie oświadczam, że moja decyzja wynika z przemyśleń + logiki i jest tylko moja.
Zaszczepienie się uważam za przejaw zdrowego rozsądku i wyraz troski o innych.

Cezary Żak w ostatnich miesiącach postanowił dołączyć do grona użytkowników Instagrama i coraz chętniej publikuje zdjęcia oraz nagrania przedstawiające jego codzienność.

Aktor niedawno zmagał się z koronawirusem i na Facebooku opublikował zdjęcie, na którym oddaje osocze dla pacjentów walczących z chorobą. Krótko po tym jeden z fanów zapytał go o to, czy planuje przyjąć szczepionkę. Odpowiedź Cezarego była jednoznaczna:

Oczywiście. I wszystkich namawiam, bo to niezwykle nowoczesna szczepionka.

Wśród gwiazd, które już się zaszczepiły, są m.in. Krzysztof Gojdź, Krzysztof Materna, Witkor Zborowski i Magda Umer. Pełna lista tutaj.


Cezary Żak zaszczepi się na COVID-19

Cezary Żak zaszczepi się na COVID-19

Tomasz Kammel zaszczepi się na COVID-19

Tomasz Kammel zaszczepi się na COVID-19

Krzysztof Gojdź zaszczepił się na koronawirusa

Krzysztof Gojdź zaszczepił się na koronawirusa

Komentarze

 • Gość pisze:

  Jastrząb post . Patrz mnie na usta ! Biden NIE JEST nowym prezydentem USA.!!!!

 • Ania pisze:

  Jaka manipulacja w tekscie!!! Janda nie zaszczepiła się jak Biden przed kamerami!!!! Wstyd Jastrzębiu!!!!

 • Gość pisze:

  Komorenko to gwiazda?

 • Gość pisze:

  Do autorki – od zawsze martwią mnie standardy jakościowe jastrzębia, stąd prośba o zastanowienie, czy naprawdę wszystkie wymienione w materiale osoby uważa pani za gwiazdy?

 • Gość pisze:

  Jakie to gwiazdy Komarenko, Gessler, Górniak czy Kołakowska? Ci co się zaszczepili, wiedzieli, że nie jest to jeszcze ich kolejka. To, że to zrobili, pokazuje, kim są. Jeszcze lekarze czekają na swoją kolejkę. Wstyd i jeszcze raz wstyd!!!!!! Mieli znajomości, bo dziwne, że zaszczepiła się rodzina i przyjaciółka Krystyny Jandy. Nie było żadnego programu promującego szczepienia i nie było zapasowych szczepionek. Polska to skorumpowany kraj.

 • Gość pisze:

  Artykuł bardzo tendencyjny, aby tylko nie urazić celebrytów, co się zwyczajnie wepchali bez kolejki, wykorzystując znajomości. Przy czym oni nic nie promowali, tylko szczepili się po kryjomu. I tak Ci, co walczą o rzekomą praworządność, zmianę władzy, pokazali co z tą władzą zrobią, gdy uda im się odzyskać. Wykorzystają dla swoich interesów. Dlatego byli w komitetach honorowych kandydatów PO itp.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×