Które gwiazdy nie obchodzą Świąt Bożego Narodzenia? Nergal, Kuba i Ewa Błaszczyk to tylko początek listy

Które gwiazdy nie lubią świąt?

Które gwiazdy nie lubią świąt?

Nie wszystkie gwiazdy celebrują Boże Narodzenie. Są i tacy, którzy wręcz nie lubią Gwiazdki i robią wszystko, by o niej zapomnieć. Kto w polskim show-biznesie jest przeciwnikiem najpopularniejszych i najbardziej komercyjnych świąt? Sprawdziliśmy.

W tym roku w wielu domach dużo wcześniej można było poczuć świąteczny klimat. Już na początku grudnia stanęły choinki oraz pojawiły się klimatyczne ozdoby, które nadały wnętrzom nieco magii. Wiele gwiazd zdążyło pochwalić się na Instagramie pięknie ozdobionymi drzewkami, m.in.  Anna LewandowskaMałgorzata SochaAgnieszka Dygant oraz Joanna Przetakiewicz.

Są też tacy, dla których Gwiazda mogłaby w ogóle nie istnieć. Za granicą to np. Miley Cyrus, a w Polsce? Sprawdziliśmy, które rodzime gwiazdy nie przepadają za Bożym Narodzeniem.

Które gwiazdy nie lubią Świąt Bożego Narodzenia?

Wśród gwiazd polskiego show-biznesu można znaleźć wielu przeciwników tego czasu. Zaliczyć można do nich Nergala, który otwarcie mówi, że jest ateistą. W wywiadzie udzielonym przed laty dla brytyjskiego portalu NME powiedział, że nie zwraca uwagi na Boże Narodzenie:

Staram się jak najmniej zwracać uwagę na święta w typowym tego słowa znaczeniu. Nienawidzę komercjalizacji. Nienawidzę, gdy wszyscy się wokół spieszą. Nienawidzę obżarstwa. To nie moja energia. Z drugiej strony, potrzebuję czasem zwolnić […] trochę odpocznę, spędzę trochę czasu z rodzicami, z przyjaciółmi, wyśpię się i pooglądam Netflixa. Zwykle o tej porze roku staram się uciekać z Polski w jakieś gorące miejsce, najlepiej gdzieś, gdzie nigdy nie słyszeli o Jezusie.

Podobne zdanie ma również Ewa Błaszczyk, która w 2016 roku wyznała, że nie jest fanką popularnego wydarzenia:

Ja nie lubię świąt. To taki czas, kiedy zamiera życie, a każdy skupia się na rodzinie, na bliskich. A ja mam w tej kwestii dziury, luki. I pojawia się refleksja, która mi nie służy…

Świąt Bożego Narodzenia nie obchodzi również Roma Gąsiorowska, która 6 lat temu w wywiadzie dla Pani zdradziła, że nie jest tradycjonalistką i nigdy nie przepadała za celebrowaniem 24 grudnia. Wojciech Cejrowski natomiast w jednym z nagrań realizowanych dla TVP Info, w którym opowiadał o historii Świąt Bożego Narodzenia, powiedział, że to urodziny Jezusa Chrystusa, a nie spotkanie rodzinne z prezentami.

Kuba Wojewódzki z kolei wyjawił, że przestał obchodzić Boże Narodzenie, gdy został sierotą. Po śmierci matki każdego roku wraz z najbliższymi przyjaciółmi wylatuje na urlop do ciepłych krajów. Podobnego zdania jest Marcin Tyszka. Fotograf stwierdził, że ucieka przed świąteczną hipokryzją i udawaniem, że wszyscy są idealni, dlatego też nie zasiada do wigilijnej wieczerzy. Wraz z rodziną każdego roku wybiera się na kolację do restauracji. Ponadto nie lubi choinek i świątecznych dewocjonaliów.


Nergal nie obchodzi świąt Bożego Narodzenia

Nergal nie obchodzi świąt Bożego Narodzenia

Ewa Błaszczyk – Orły 2020

Ewa Błaszczyk – Orły 2020

Roma Gąsiorowska nie obchodzi świąt Bożego Narodzenia

Roma Gąsiorowska nie obchodzi świąt Bożego Narodzenia

Komentarze

 • Gość pisze:

  W coś trzeba wierzyć żeby żyć i żeby to wszystko miało jakiś ciąg dalszy

 • Gość pisze:

  Ta Gąsiorowska to taka niedomyta niedoprana taki flejtuch

 • Anna L. pisze:

  Święta obchodzę, odwiedzając najbliższych na cmentarzu, zostawiając Im opłatek. Tak od 5 lat. Wtedy czuję, że jestem duszą z Nimi. Zostałam sama. Ubieram choinkę, robię potrawy, którymi obdarzam dużą Rodzinę sąsiadów, z którymi dzielę się opłatkiem. Są wspaniali. Zapraszają mnie na kolację wigilijną, ale nie chodzę. Wystarczy, że są. Po wizytach na cmentarzu, czuję się tak, jakbym była po kolacji z bliskimi. Jestem zapraszana. Mam wielu przyjaciół. Ale nie chcę nigdzie chodzić. Mam 67 lat i dalej cały czas pracuję w macierzystym zakładzie, dzięki temu, że mam bardzo dobre wykształcenie z 5 studiami podyplomowymi i innymi, bardzo ważnymi wiodącymi uprawnieniami. Praca pozwoliła mi wyciszyć depresję żałobną po stracie męża, który zginął tragicznie. 26 grudnia będzie 6 rocznica Jego śmierci. Depresja trwa. W domu. W pracy nie. Zatem święta, są rocznicą śmierci mojego kochanego męża. Dlatego też, święta minie nie cieszą. W tym roku miałam poważną operację na nowotwór. Choroba zaskoczyła mnie. W czerwcu. Jestem po radiologii. czuję się dobrze. Ale do kiedy? Żyję tak, jak bym była na minie, która zaraz wybuchnie. Boję się nawrotu choroby. Zachorowałam w tak ciężkich czasach. Ale dalej, chce mi się żyć. Wszystkim ludziom, wierzącym czy niewierzącym, życzę dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego. Życie jest ogromną wartością i wszyscy ludzie są dobrzy. Pozdrawiam wszystkich.

 • Gość pisze:

  ludzie opamietajcie sie Bóg sie jeszcze odwas odwróci pożałujecie swoich słow lepiej sie nawróccie dobrze wam radze ,bo jesli nie ,traficie do piekła, zamiast do królestwa niebieskiego

 • Jean pisze:

  A dla mnie święta to przyjazdy do domu z dalekomorskich podróży do żony i pieska .To są dopiero fantastyczne święta!!!

 • Gość pisze:

  A co tu świętować?Koronawirus zbiera żniwo nic nie jest normalne i do bani z tym wszystkim!!!

 • Śnieżka pisze:

  No i o co tyle hałasu!Można żyć i bez tych pogańskich świąt, a inni niech sobie palmy po ubierają bo śniegu nie ma i nastroju itp.

 • Gość pisze:

  Nie ma nigdzie w Biblii napisane, że należy takie święta obchodzić. Są to pogańskie święta

 • Gość pisze:

  Myślę, że świat nie lubią ludzie którzy nie kochają rodziny Święta bez rodziców, dzieci wnuków, rodzeństwa bez życzeń z serca płynących bez roześmianych twarzy wokół świątecznego stołu to traumatyczne przezycie

  • Gośćtaka prawda pisze:

   Aleś głupiutka/głupiutki! Rodzinę masz cały rok. A zmanipulowanie i kłamstwo świętujesz 24. Nawet nie wiesz po co i komu służysz!

 • Gość E pisze:

  Szkoda że Kubie Wojewódzkiemu nie przeszkadza granie w reklamach świątecznych. No bo jak ktoś nie lubi świat to nie bierze udziału w niczym związanym ze świętami. Od razu uprzedzam mój komentarz nie jest napisany z nienawiści czy czegoś równie podobnego. Tylko nie rozumiem takich ludzi.

 • Gość pisze:

  Też nie lubię tych świąt za dużo komercji, za dużo hipokryzji i za dużo sztuczności i pędu za wszystkim tęsknię za świętami mojego prl-owskiego dzieciństwa, a każde kolejne święta niech po prostu mijają

  • Gość pisze:

   Dlaczego święta kiedyś były inne? U mnie co roku są zawsze takie same. W gronie rodziny, najbliższych, chociaż brakuje wielu osób bo rodzina była liczna, ale cieszymy się tymi świętami tak jak kiedyś.

 • Aleksandra pisze:

  Jakie święta?Brak śniego od kilkunastu lat nie ma tej atmosfery.Teraz już nie obchodzimy świąt i dobrze nam z tym a zaoszczędzone pieniądze przeznaczamy na fajną podróż.

 • Gość pisze:

  Kiedyś obchodziam święta a teraz juz nie i dobrze mi z tym Parę stów w kieszeni no i nie martwi mnie że przytyję.

 • Gość pisze:

  Ja też nienawidzę tych świat 😔 od stycznia będę się starać z mężem o apostazję. To już postanowiona decyzja. Osobiście wolę Wielkanoc…… No kwiatki.. I życie się budzi

  • Gość pisze:

   Woli pani Wielkanoc…stara się o apostazję, trochę sprzeczne Wielkanoc jest ważniejszym katolickim świętem niż boże narodzenie i mimo że to święto chrześcijan to niewierzący też je obchodzą Wielkanoc znacznie rzadziej , nie rozumiem dlaczego Wielkanoc… pani nie wieży, a obchodzi święto zmartwychwstania Chrystusa:|

  • Gość pisze:

   Wielkanoc też są związane z Chrystusem i kościołem, a ty je lubisz weź bądź konsekwentna

 • Nnnnnm pisze:

  Bez wymieniania nazwisk, wiadomo,kto nie obchodzi świąt

 • Gość pisze:

  Myślę że wiele ludzi nie lubi ..świąt . Sztuczne uśmiechy życzenia….

 • Gość pisze:

  Ja też nie lubię tej rozdmuchanej atmosfery, że w święta wszyscy nagle się kochają. A jak święta miną to jeden drugiego utopiłby w łyżce wody. Straszna hipokryzja.

  • aaaa Gość pisze:

   atmosferę trzeba tworzyć; ona sama się nie zrobi; nawet jeżeli ktoś życzenia nazwie hipokryzją to i tak są lepsze niż ich brak; takie dobre słowa wypowiadane nawet wbrew sobie mogą stać się najpierw przyzwyczajeniem, a potem naturą człowieka, a przecież o to chodzi, żeby było lepiej, piękniej …..

 • Gość pisze:

  Co za autorytety!

 • Gość pisze:

  Mają rację wiele zamieszania sprzątania gotowania objadania i picia.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×