Które gwiazdy nie obchodzą Świąt Bożego Narodzenia? Nergal, Kuba i Ewa Błaszczyk to tylko początek listy

Które gwiazdy nie lubią świąt?

Które gwiazdy nie lubią świąt?

Nie wszystkie gwiazdy celebrują Boże Narodzenie. Są i tacy, którzy wręcz nie lubią Gwiazdki i robią wszystko, by o niej zapomnieć. Kto w polskim show-biznesie jest przeciwnikiem najpopularniejszych i najbardziej komercyjnych świąt? Sprawdziliśmy.

W tym roku w wielu domach dużo wcześniej można było poczuć świąteczny klimat. Już na początku grudnia stanęły choinki oraz pojawiły się klimatyczne ozdoby, które nadały wnętrzom nieco magii. Wiele gwiazd zdążyło pochwalić się na Instagramie pięknie ozdobionymi drzewkami, m.in.  Anna LewandowskaMałgorzata SochaAgnieszka Dygant oraz Joanna Przetakiewicz.

Są też tacy, dla których Gwiazda mogłaby w ogóle nie istnieć. Za granicą to np. Miley Cyrus, a w Polsce? Sprawdziliśmy, które rodzime gwiazdy nie przepadają za Bożym Narodzeniem.

Które gwiazdy nie lubią Świąt Bożego Narodzenia?

Wśród gwiazd polskiego show-biznesu można znaleźć wielu przeciwników tego czasu. Zaliczyć można do nich Nergala, który otwarcie mówi, że jest ateistą. W wywiadzie udzielonym przed laty dla brytyjskiego portalu NME powiedział, że nie zwraca uwagi na Boże Narodzenie:

Staram się jak najmniej zwracać uwagę na święta w typowym tego słowa znaczeniu. Nienawidzę komercjalizacji. Nienawidzę, gdy wszyscy się wokół spieszą. Nienawidzę obżarstwa. To nie moja energia. Z drugiej strony, potrzebuję czasem zwolnić […] trochę odpocznę, spędzę trochę czasu z rodzicami, z przyjaciółmi, wyśpię się i pooglądam Netflixa. Zwykle o tej porze roku staram się uciekać z Polski w jakieś gorące miejsce, najlepiej gdzieś, gdzie nigdy nie słyszeli o Jezusie.

Podobne zdanie ma również Ewa Błaszczyk, która w 2016 roku wyznała, że nie jest fanką popularnego wydarzenia:

Ja nie lubię świąt. To taki czas, kiedy zamiera życie, a każdy skupia się na rodzinie, na bliskich. A ja mam w tej kwestii dziury, luki. I pojawia się refleksja, która mi nie służy…

Świąt Bożego Narodzenia nie obchodzi również Roma Gąsiorowska, która 6 lat temu w wywiadzie dla Pani zdradziła, że nie jest tradycjonalistką i nigdy nie przepadała za celebrowaniem 24 grudnia. Wojciech Cejrowski natomiast w jednym z nagrań realizowanych dla TVP Info, w którym opowiadał o historii Świąt Bożego Narodzenia, powiedział, że to urodziny Jezusa Chrystusa, a nie spotkanie rodzinne z prezentami.

Kuba Wojewódzki z kolei wyjawił, że przestał obchodzić Boże Narodzenie, gdy został sierotą. Po śmierci mamy każdego roku wraz z najbliższymi przyjaciółmi wylatuje na urlop do ciepłych krajów. Podobnego zdania jest Marcin Tyszka. Fotograf stwierdził, że ucieka przed świąteczną hipokryzją i udawaniem, że wszyscy są idealni, dlatego też nie zasiada do wigilijnej wieczerzy. Wraz z rodziną każdego roku wybiera się na kolację do restauracji. Ponadto nie lubi choinek i świątecznych dewocjonaliów.

Fanką świąt nie jest też Anna Mucha. Aktorka w Wigilię w 2022 roku zamieściła wpis na Instagramie, w którym wytłumaczyła lakonicznie, dlaczego nie przepada za Gwiazdką:

A ja nie jestem wielką „fanką” świat Bożego Narodzenia… Może kiedyś Wam opowiem dlaczego… ale niosły ze sobą tak wiele rozczarowań, tak wiele traum, że dopiero będąc dorosłą, będąc Matką poczułam, że jest sens znowu się starać i w nie „wierzyć”.

A wy? Lubicie Święta Bożego Narodzenia?


Nergal nie obchodzi świąt Bożego Narodzenia

Nergal nie obchodzi świąt Bożego Narodzenia

Ewa Błaszczyk – Orły 2020

Ewa Błaszczyk – Orły 2020

Roma Gąsiorowska nie obchodzi świąt Bożego Narodzenia

Roma Gąsiorowska nie obchodzi świąt Bożego Narodzenia

Komentarze

 • Aleksandra pisze:

  Jakie święta?Brak śniego od kilkunastu lat nie ma tej atmosfery.Teraz już nie obchodzimy świąt i dobrze nam z tym a zaoszczędzone pieniądze przeznaczamy na fajną podróż.

  • Gość pisze:

   Jakby sensem zycia byly podroze oszczedzam caly rok zaluje sobie by potem polezec na lezaku wskoczyc do basenu i z nudow wypic drinka trzymajac go w dloni na przegubie z kolorowa tasiemka z tego hotelu

  • Gość pisze:

   A co to jest śniego?

 • Gość pisze:

  Kiedyś obchodziam święta a teraz juz nie i dobrze mi z tym Parę stów w kieszeni no i nie martwi mnie że przytyję.

 • Gość pisze:

  Ja też nienawidzę tych świat 😔 od stycznia będę się starać z mężem o apostazję. To już postanowiona decyzja. Osobiście wolę Wielkanoc…… No kwiatki.. I życie się budzi

  • Gość pisze:

   Woli pani Wielkanoc…stara się o apostazję, trochę sprzeczne Wielkanoc jest ważniejszym katolickim świętem niż boże narodzenie i mimo że to święto chrześcijan to niewierzący też je obchodzą Wielkanoc znacznie rzadziej , nie rozumiem dlaczego Wielkanoc… pani nie wieży, a obchodzi święto zmartwychwstania Chrystusa:|

  • Gość pisze:

   Wielkanoc też są związane z Chrystusem i kościołem, a ty je lubisz weź bądź konsekwentna

  • Gość pisze:

   Jesteś głupia jak spodek

  • Gość pisze:

   Błagam, nie róbcie tego 🙁 apostazja nie robi na złość księżom, czy kościołowi. Kochani, robicie sobie ogromną krzywdę:( Nie wypierajcie się Jezusa, on Was kocha i czeka jak wytęskniony ojciec, na każdego z Was, na Wasze tak

  • Gość pisze:

   nie nie nie i jeszcze raz nie , nie chce żeby czekał na mnie Jezus , i jeszcze żeby był wytęskniony , wole być tutaj i nikt niech na mnie nie czeka , ktoś mi ukradł młodość i jeszcze chce ukraść życie , ja mówię NIE

  • Any pisze:

   Ale kogo to obchodzi kobieto

  • Gość pisze:

   Smutne,,,

 • Nnnnnm pisze:

  Bez wymieniania nazwisk, wiadomo,kto nie obchodzi świąt

 • Gość pisze:

  Myślę że wiele ludzi nie lubi ..świąt . Sztuczne uśmiechy życzenia….

 • Gość pisze:

  Ja też nie lubię tej rozdmuchanej atmosfery, że w święta wszyscy nagle się kochają. A jak święta miną to jeden drugiego utopiłby w łyżce wody. Straszna hipokryzja.

  • aaaa Gość pisze:

   atmosferę trzeba tworzyć; ona sama się nie zrobi; nawet jeżeli ktoś życzenia nazwie hipokryzją to i tak są lepsze niż ich brak; takie dobre słowa wypowiadane nawet wbrew sobie mogą stać się najpierw przyzwyczajeniem, a potem naturą człowieka, a przecież o to chodzi, żeby było lepiej, piękniej …..

  • Gość pisze:

   Tacy są chrześcijanie. Oni nawet nie wiedzą w co wierzą.

 • Gość pisze:

  Co za autorytety!

 • Gość pisze:

  Mają rację wiele zamieszania sprzątania gotowania objadania i picia.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×