Eurowizja Junior 2021. Skład jury w Polsce. Kto przyznał 12 punktów Armenii i „odebrał” zwycięstwo Sarze James?

Sara James

Sara James

Sara James mimo świetnego przygotowania, zajęła drugie miejsce podczas konkursu Eurowizja Junior 2021. Ujawniono skład polskiego jury. Już wiadomo, kto odebrał jej szansę na wygraną.

W niedzielę 19 grudnia odbył się długo wyczekiwany konkurs Eurowizja Junior 2021. W tym roku odbył się w Boulogne-Billancourt pod Paryżem. O pierwsze miejsce walczyli przedstawiciele 19 państw, wśród których nie mogło zabraknąć Polski. Nasz kraj reprezentowała Sara James, która z piosenką Somebody uplasowała się na 2. miejscu.

Rywalizacja do końca była zacięta, jednakże zdaniem jurorów i Europejczyków najlepiej wypadła Armenia, z piosenką Qami Qami, która zdobyła łącznie 224 pkt. W momencie ogłoszenia wyników widzowie nie kryli swojego zaskoczenia, ponieważ Polska zdobyła zaledwie 5 punktów mniej. Krótko po tym w internecie zaroiło się od komentarzy widzów, których zdaniem sami odebraliśmy sobie zwycięstwo. Okazuje się, że było w tym dużo prawdy.

Eurowizja Junior 2021: ujawniono skład i punktację jury w Polsce

Sra James mimo młodego wieku, może pochwalić się wielkim osiągnięciem. Nie tylko świetnie wypadła na scenie La Seine Musicale, ale i zajęła 2. miejsce. Od początku w mediach było głośno o tym, że jej największą konkurencją jest Malena z Armenii. To spędzało sen z powiek nie tylko Polakom, ale i najbliższym członkom rodziny Armenki. Krótko po tym, jak ogłoszono wyniki, w sieci pojawił się screen wiadomości, którą napisała matka zwyciężczyni. Namawiała w niej, aby nie oddawać głosów na Polkę.

[…] Wybierz Armenię jako swój pierwszy głos, a później zaznacz 2 państwa. NIE głosuj na Polskę, Francję i Rosję jako swój pierwszy wybór. Powodzenia! – czytamy w wiadomości.

W tym samym czasie na naszym profilu na Instagramie między internautami rozgorzała dyskusja na temat głosowania polskiego jury. Okazuje się, że nasi rodacy ocenili występ 14-latki z Armenii na 12 punktów, podczas gdy jej kraj przyznał nam zaledwie 1. Więcej o tym przeczytacie tutaj.

Właśnie ujawniono, kto zasiadał w składzie jurorskim. Występy artystów z Polski oceniali:

 • Gromee — producent muzyczny, autor tekstów, DJ
 • Krystian Ochman — zwycięzca 11. edycji The Voice of Poland
 • Carla Fernandes – uczestniczka programu The Voice Kids
 • Miłosz Świetlik Skierski – finalista programu Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2021
 • Ala Tracz — ubiegłoroczna reprezentantka Polski na Eurowizji Junior

Poniżej możecie obejrzeć występ Sary, który zapewnił jej 2. miejsce w konkursie.

Fani konkursu nie kryją swojego oburzenia, inni natomiast podejrzewają, że jurorzy chcieli wykonać się profesjonalizmem, stąd tak wysoka nota. Na wideo poniżej możecie zobaczyć, jak przebiegało głosowanie.

Jak oceniacie zachowanie jurorów?


Aleksander Sikora, Gromee, Krystian Ochman, Carla Fernandes, Miłosz Świetlik Skierski i Ala Tracz - komentator i skład jurorski - Eurowizja Junior 2021

Aleksander Sikora, Gromee, Krystian Ochman, Carla Fernandes, Miłosz Świetlik Skierski i Ala Tracz - komentator i skład jurorski - Eurowizja Junior 2021

Eurowizja Junior 2021 - Polska, Sara James

Eurowizja Junior 2021 - Polska, Sara James

Eurowizja Junior 2021. Występ Polski (Sara James – Somebody)

Eurowizja Junior 2021. Występ Polski (Sara James – Somebody)

Komentarze

 • Gość 1 pisze:

  Ale jury, dzieciarnia ,z przerostem ego ,zbieranina, chwiejne bez swojego zdania zachwyciły się starszą miotającą się w srebrze i włosami 14 łatką.Do tego wtórował łysawy słaby kompozytor Grommi który wcześniej skompromitował się na Eurowizji.Ochman to niezorientowany w układach chłopczyk .Ot i całe profesjonalne jury.A myślenie strategiczne?

 • Gość pisze:

  Nie chodzi o dokopanie swoim tylko o tradycje, jak sobie zobaczycie poprzednie Eurowizję to zazwyczaj „liderzy” przyznają sobie nawzajem maxa. I niema to nic wspólnego z rasizmem albo anty patriotyzmem. Wkurzać powinniście się na Armenię która faktycznie postąpiła nie honorowo.

 • he he... sokoły pisze:

  No, takie jury do politykowania. Oj….Strzępy z Polski by jeno ostały.

 • Gość pisze:

  Oceny jury to typowe zachowania polaków – dokopać swoim.

 • Gość pisze:

  Sara najlepsza i bez jury

 • Gość pisze:

  byla najpiekniejsza najlepsza polegla dzieki rodakom jakie to polskie brak slow

 • Gość pisze:

  Dajcie już spokój, było minęło, 2 miejsce jest ok

 • myślenie nie boli pisze:

  .. sie wykazali…

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×