Kolejne royal baby na świecie! Księżniczka Beatrice urodziła. Znamy płeć dziecka

Księżniczka Beatrice

Księżniczka Beatrice

Księżniczka Beatrice urodziła, o czym Pałac Buckingham poinformował w oficjalnym oświadczeniu. Ujawniono płeć dziecka. Chłopiec czy dziewczynka?

Księżniczka Beatrice jest jedną z wnuczek królowej Elżbiety II. W 2020 roku stanęła na ślubnym kobiercu. Wyszła za mąż za Edoardo Mapelli Mozzi. Chociaż para planowała spektakularną ceremonię, pandemia koronawirusa pokrzyżowała ich szyki. Zamiast hucznej imprezy, zdecydowali się kameralną uroczystość, zorganizowaną zgodnie z wytycznymi. O szczegółach poinformowano w oficjalnym oświadczeniu:

Prywatna ceremonia ślubna księżnej Beatrice i pana Edoardo Mapelli Mozzi odbyła się o godzinie 11:00 w piątek 17 lipca w Królewskiej Kaplicy w Windsorze. W kameralnej ceremonii uczestniczyła królowa, książę Edynburga i najbliżsi małżonkom. Ślub odbył się zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi rządu.

Księżniczka Beatrice urodziła. Płeć dziecka

Wiadomo, że małżeństwo nie jest jedyną rewolucją w życiu Beatrice i jej męża. Niedawno media obiegła wieść o tym, że księżniczka spodziewa się dziecka. Okazuje się, że maleństwo jest już z rodzicami.

Księżniczka Beatrice urodziła w sobotę 18 września, o czym Pałac Buckingham poinformował w oficjalnym oświadczeniu. Przekazano w nim, że wnuczka królowej Elżbiety II i jej mąż doczekali się córki, która przyszła na świat w jednym z londyńskich szpitali:

Jej Królewska Wysokość Księżniczka Beatrice i pan Edoardo Mapelli Mozzi z przyjemnością ogłaszają narodziny córki, które miały miejsce w sobotę 18 września 2021 r., o godzinie 23.42, w szpitalu Chelsea and Westminster w Londynie.

W dalszej części podkreślono, że rodzice tymi szczęśliwymi nowinami podzielili się m.in. z dziadkami i pradziadkami dziecka. Podziękowano też personelowi szpitala:

Dziadkowie i pradziadkowie nowego dziecka zostali poinformowani i są zachwyceni wiadomością. Rodzina dziękuje całemu personelowi szpitala za wspaniałą opiekę. Jej Królewska Wysokość i dziecko dobrze się czują. Para nie może się doczekać, by przedstawić córkę jej starszemu bratu Christopherowi Woolfowi.

Chociaż księżniczka Beatrice pierwszy raz została mamą, jej mąż wychowuje Christophera z poprzedniego związku. Edoardo do 2018 roku spotykał się z amerykańską architekr Darą Huang, z którą doczekał się syna.


Księżniczka Beatrice na uroczystościach w hospicjum

Księżniczka Beatrice na uroczystościach w hospicjum

Księżniczka Beatrice na uroczystościach w hospicjum

Księżniczka Beatrice na uroczystościach w hospicjum

Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi – ślub

Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi – ślub

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×