Szukaj

Królowa Elżbieta II wybrała swojego następcę. To on przejmie część jej obowiązków. Brytyjczycy w szoku

Królowa Elżbieta II i książę William

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II wybrała swojego następcę. Książę William czy Karol? Czy zostanie on wkrótce koronowany na króla Wielkiej Brytanii?

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Na tronie zasiada od lat, ciesząc się niegasnącą sympatią mieszkańców Wielkiej Brytanii. To oni obserwują niemal każde doniesienie na temat jej i jej rodziny.

Nie tak dawno brytyjska prasa sporo uwagi poświęcała następcy królowej Elżbiety II. Pomimo tego, że tron powinien objąć książę Karol, dziennikarze donosili, że pewniejszym kandydatem jest William. Taką decyzję miała podjąć sama monarchini, która widziałaby swojego wnuka jako następcę tronu.

Książę William zastąpi królową Elżbietę II. Będzie nowym królem?

Chociaż nie tylko królowa ma wpływ na wybór przyszłego króla i decyduje też parlament, wiadomo, że Elżbieta II przekazała Williamowi sporą część swoich obowiązków, czasowo wybierając go na swojego następcę. Z racji panującej pandemii koronawirusa na świecie, w trosce o swoje bezpieczeństwo, monarchini wyjechała z Londynu. Czasowo przeniesie się do zamku w Windsor i nie będzie pokazywać się publicznie.

Królowa Elżbieta II i księżna Kate - obchody Dnia Pamięci w Wielkiej Brytanii

Królowa Elżbieta II i księżna Kate — obchody Dnia Pamięci w Wielkiej Brytanii

Zanim to jednak nastąpiło, wydała oświadczenie w swoich social mediach, w którym próbowała dodać otuchy wszystkim zmartwionym obywatelom:

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za fachową wiedzę i zaangażowanie naszych naukowców, lekarze oraz służb ratowniczych i służb porządku publicznego; jednak teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej wszyscy mamy niezwykle ważną rolę do odegrania jako jednostki – dziś i w nadchodzących dniach, tygodniach i miesiącach. Wielu z nas będzie musiało znaleźć nowe sposoby pozostawania ze sobą w kontakcie i zapewnienia bezpieczeństwa bliskim. Jestem pewna, że sprostamy temu wyzwaniu. Możecie być pewni, że moja rodzina i ja jesteśmy gotowi odegrać w tym swoją rolę – podkreślała królowa.

Teraz takie zadanie będzie należało do jej wnuka, księcia Williama. Dlaczego królowa nie wybrała Karola? Wydaje się, że rolę mógł tu odegrać wiek. Syn królowej ma już 71 lat, on także, podobnie jak matka, jest w grupie największego ryzyka zachorowania na koronawirusa.

Czy tym samym William będzie miał szansę, by przygotować się do objęcia tronu? O tym przekonamy się w najbliższym czasie.

Zobacz także: Królowa ściągnie Archiego do Wielkiej Brytanii. Wiadomo, kiedy syn Meghan i Harry’ego wróci do prababci


Księżna Kate i książę William z wizytą w Irlandii

Księżna Kate i książę William z wizytą w Irlandii

Księżna Kate i książę William z wizytą w Irlandii

Księżna Kate i książę William z wizytą w Irlandii

Księżna Kate i książę William

Księżna Kate i książę William

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×