Szukaj

Królowa Elżbieta II przerwała milczenie ws. koronawirusa. Ważny apel do całego świata

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II wystosowała oświadczenie w sprawie pandemii koronawirusa. Jej apel odbił się szerokim echem w mediach na całym świecie.

W ostatnich dniach Brytyjczycy wzięli sobie do serca zagrożenia związane z koronawirusem i zaczęli działać. Premier tego kraju przedstawił serię zaleceń rządu i zaapelował do obywateli, aby pozostali w domach. Zdecydowano również o zwiększeniu liczby wykonywanych testów. Do apelu dołączyła się sama królowa Elżbieta II, która za pośrednictwem Instagrama księcia Williama i księżnej Kate wystosowała specjalne oświadczenie do Brytyjczyków.

Królowa Elżbieta z apelem do Brytyjczyków

Książę i księżna Cambridge w środę wieczorem pokazali swoje ogromne wsparcie dla królowej. W poście na ich koncie udostępniono wiadomość od Jej Wysokości, która zachęciła społeczeństwo do ograniczenia codziennych czynności, aby pomóc innym w walce z chorobą COVID-19. Królowa określiła czas, w którym obecnie żyjemy jako trudny z powodu wybuchu pandemii.

Kiedy Philip i ja przybyliśmy dziś do Windsor, wiedzieliśmy, że wiele osób i rodzin w Wielkiej Brytanii i na całym świecie wkracza w okres wielkiej troski i niepewności. Wszystkim nam doradza się zmianę naszych codziennych nawyków oraz wtłaczanie w życie nowych wzorców dla dobra społeczności, w której żyjemy, w szczególności w celu ochrony osób najbardziej w niej narażonych.-Zaczęła Królowa

W takich chwilach przypomina mi się, że historia naszego narodu została ukształtowana przez ludzi i wspólnoty, które zjednoczyły się, aby pracować razem, koncentrując nasze wspólne wysiłki, koncentrując się na wspólnym celu. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za fachową wiedzę i zaangażowanie naszych naukowców, lekarze oraz służb ratowniczych i służb porządku publicznego; jednak teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej wszyscy mamy niezwykle ważną rolę do odegrania jako jednostki – dziś i w nadchodzących dniach, tygodniach i miesiącach. Wielu z nas będzie musiało znaleźć nowe sposoby pozostawania ze sobą w kontakcie i zapewnienia bezpieczeństwa bliskim. Jestem pewna, że sprostamy temu wyzwaniu. Możecie być pewni, że moja rodzina i ja jesteśmy gotowi odegrać w tym swoją rolę.

Post został podpisany: Wiadomość od Jej Królewskiej Mości Królowej @theroyalfamily

View this post on Instagram

A message from Her Majesty The Queen @theroyalfamily

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Fani Williama i Kate wyraźnie docenili gest monarchini, pod postem zaczęły pojawiać się m.in takie komentarze:

  • Niech żyje królowa
  • Dużo zdrowia dla Pani i Księcia Edynburga
  • Wszystkiego najlepszego życzę Jej Królewskiej Mości Królowej i jej rodzinie. Bądźcie zdrowi. Życzę wszystkiego najlepszego z Niemiec, mam nadzieję, że w Europie uda się nam to osiągnąć wspólnie

Królowa wraz z mężem przebywa obecnie w pałacu w Windsor, nie wiadomo na razie na kiedy zaplanowany jej jest powrót do obowiązków.


Oświadczenie Królowej w sprawie koronawirusa, Instagram

Oświadczenie Królowej w sprawie koronawirusa, Instagram

Oświadczenie Królowej w sprawie koronawirusa, Instagram

Oświadczenie Królowej w sprawie koronawirusa, Instagram

Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczne orędzie

Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczne orędzie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×