Szukaj

Kate i William odtworzyli historyczne zdjęcie księcia Filipa. Aparaty uchwyciły coś niezwykłego

Książę William i księżna Kate

Książę William i księżna Kate

Księżna Kate i książę William mają już za sobą pierwszą oficjalną wizytę po śmierci księcia Filipa. Odwiedzili szczególnie ważne dla niego miejsce, składając mu w ten sposób wzruszający hołd.

Księżna Kate i książę William od samego początku swojego małżeństwa, bardzo angażują się w sprawy monarchii. Cały czas pomagają królowej Elżbiecie II w wypełnianiu jej obowiązków względem korony i godnie reprezentują swoją rodzinę na salonach. Jako przyszła para królewska, swoją działalność starają się dać, jak najlepszy przykład.

Również w czasie żałoby po śmierci księcia Filipa, są dla monarchini ogromnym wsparciem. Mąż seniorki rodu zmarł 9 kwietnia. Osiem dni później w kaplicy na zamku Windsor odbył się jego pogrzeb, który miał bardzo kameralny charakter. Było to podyktowane nie tylko ostatnią wola zmarłego, ale także restrykcjami związanymi z pandemią.

W ostatnim pożegnaniu księcia Edynburga uczestniczyło zaledwie 30 osób z najbliższej rodziny. W pieszym kondukcie żałobnym w ostatnią drogę ruszyły razem z nim jego dzieci, a także wnukowie, oraz najbliżsi współpracownicy. Ceremonia była transmitowana za pomocą kanału You Tube, dzięki czemu mogli w niej uczestniczyć fani rodziny królewskiej z całego świata.

Kate i William odtworzyli historyczne zdjęcie księcia Filipa

Czas żałoby narodowej w Wielkiej Brytanii już się zakończył. Jedynie królowa Elżbieta II jeszcze 30 dni po pogrzebie nie będzie wypełniała swoich obowiązków. Kate i William w minioną środę zdecydowali się na pierwsze oficjalne wyjście. Małżonkowie odwiedzili Air Training Corps, czyli młodzieżową organizację ochotniczo-wojskową we wschodnim Londynie.

Książę i księżna Cambridge na swoją pierwszą wizytę po śmierci księcia Filipa wybrali bardzo wyjątkowe miejsce. Książę Filip bowiem aż przez 63 lata pełnił funkcję Komendanta Głównego Sił Powietrznych Korpusu Szkolenia Lotniczego. Sześć lat temu swój honorowy patronat przekazał wnukowi i jego żonie.

Zdjęcia ze wspomnianej wyżej wizyty szybko pojawiły się na należącym do księcia i księżnej Instagramie. Okazuje się, że na jednym z nich uchwycono ich w idealnym momencie.

Małżonkowie, witając się z młodymi kadetami, przyjęli identyczną postawę, jak dziadek księcia Williama, co szybko uchwyciły aparaty. Trzeba przyznać, że jest to przepiękny hołd z ich strony. Porównanie tych dwóch fotografii zrobiło ogromne wrażenie na fanach rodziny królewskiej, którzy nie ukrywają swojego wzruszenia w pojawiających się pod postem komentarzach.


księżna Kate i książę William

księżna Kate i książę William

ksiażę Filip

ksiażę Filip

Księżna Kate i książę William w żałobnych strojach

Księżna Kate i książę William w żałobnych strojach

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×